5
-
1
22:20

90+3': Τέλος του αγώνα.

22:18

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:15

89': Εκτελεί ο Ντουρμάζ, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:14

88': Σουτ του Φινμπόγκασον μέσα από την περιοχή, σε κόρνερ ο Βελλίδης.

22:13

Ο Μανιάς ανοίγει ωραία στον Λίλα, που με δυνατό σουτ εντός περιοχής νικά τον Ρομπέρτο και κάνει το 5-1.

22:12

86': ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.

22:11

85': Έχει κατεβάσει στροφές ο Ολυμπιακός, διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

22:05

79': Ο Ντουρμάζ σε θέση βολής μέσα στην περιοχή μετά από μπαλιά του Ερνάνι, πάνω από τα δοκάρια το πλασέ του.

22:03

76': Ο Γιάκος στη θέση τυ Τσουκαλά, έκλεισε τις αλλαγές του και ο Πετράκης.

22:02

76': Κόρνερ για τον ΠΑΣ αυτή τη φορά. Εκτελεί ο Λίλα, η μπάλα φτάνει στον Τσάβες, που κόβεται.

22:01

75': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντουρμάζ, διώχνουν οι αμυντικοί.

21:58

Ο Ντουρμάζ σημαδεύει χαμηλά στην αριστερή γωνία του Βελλίδη, που πέφτει δεξιά. 5-0 οι Πειραιώτες.

21:58

72': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:57

71': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό. Το κερδίζει ο Μαζουακού από τον Σκόνδρα, σωστή η απόφαση.

21:53

67': Ο Κολοβός στη θέση του Σεμπά. Κλείνει τις αλλαγές του ο Σίλβα.

21:52

66': Ο Κοζορώνης στη θέση του Τζημόπουλου, δεύτερη αλλαγή για τον Πετράκη.

21:52

66': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Περνά ανεκμετάλλευτο.

21:51

65': Καλό σουτ του Μανιά, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ρομπέρτο.

21:49

63': Συνέχεια στο ματς.

21:47

61': Τραυματισμός του Βελλίδη από πολύ άσχημο μαρκάρισμα του Φινμπόγκασον. Σκαριά στο καλάμι, θα σήκωνε έως και αποβολή η ενέργεια του Ισλανδού, που δεν αντίκρισε ούτε κίτρινη. Ίσως το πρώτο λάθος του Παπαδόπουλου.

21:44

58': Έξω Ιντέγιε και Φορτούνης, μέσα Φινμπόγκασον και Ερνάνι.

21:44

57': Ο Σκόνδρας στη θέση του Μπέριου. Πρώτη αλλαγή για τον Πετράκη.

21:40

54': Απειλεί ο ΠΑΣ. Ο Ακόστα βγάζει φάτσα με τον Ρομπέρτο τον Μανιά, ο οποίος όμως από το ύψος του πέναλτι πιάνει αέρα.

21:39

Αυτογκόλ ο Τζημόπουλος. Ο Φορτούνης άνοιξε στον Ιντέγιε και μπήκε στην καρδιά της περιοχής, ο Νιγηριανός έκανε το γύρισμα και ο Τζημόπουλος προ του Φορτούνη έκανε το 4-0 με τάκλιν.

21:39

52': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:38

51': Ο Σεμπά από δεξιά συγκλίνει και σουτάρει με το αριστερό. είναι αδύναμο το πλασέ του, καμία ανησυχία για τον Βελλίδη.

21:36

50': Μικρή διακοπή για τραυματισμό του Λίλα. Συνεχίζεται το ματς, όλα καλά με τον Αλβανό χαφ του ΠΑΣ.

21:32

46': Σουτ του Φορτούνη μέσα από περιοχή και υπό καλές προϋποθέσεις, φεύγει άουτ.

21:32

46': Έναρξη στο β' μέρος, δίχως αλλαγές.

21:31

Στο χορτάρι έχουν επιστρέψει οι δύο ομάδες.

21:17

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

21:16

45+1': Κίτρινη για Σαλίνο και Ακόστα, που αποτέλεσαν την πηγή της έντασης.

21:15

45': Ένταση στο χορτάρι μεταξύ των παικτών. Αιτία ένα μαρκάρισμα του Στρούνα στον Ντουρμάζ.

21:13

Ο Φορτούνης εκτελεί το κόρνερ, ο Μποτία νικά τους πάντες στον αέρα και με το κεφάλι κάνει το 3-0.

21:12

43': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:12

42': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

21:08

38': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντουρμάζ, διώχνει αρχικά ο Βελλίδης και πιο μακριά οι συμπαίκτες του.

21:06

36': Κίτρινη ο Μαζουακού.

21:02

Ο Φορτούνης αυτή τη φορά. Πολύ ωραία σε δημιουργία γκολ, ο Κασάμι ανοίγει στον Ντουρμάζ, αυτός κάνει το γύρισμα από αριστερά και ο επερχόμενος Φορτούνης με κοντινό πλασέ κάνει το 2-0.

21:02

32': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

21:01

Σκόρερ ο Κασάμι. Ο Ιντέγιε προσπαθεί να ξεμαρκαριστεί στην περιοχή, οι κόντρες ευνοούν τον Ελβετό, ο οποίος με ωραίο πλασέ εντός περιοχής νικά τον Βελλίδη για το 1-0.

21:01

31': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:59

29': Μακρινό σουτ του Κασάμι, είναι καλό, αλλά ο Βελλίδης είναι σε ετοιμότητα και αποκρούει.

20:54

24': Σέντρα του Φορτούνη από αριστερά, κεφαλιά του Ιντέγιε υπό πίεση, ψηλά άουτ.

20:53

23': 61%-39% η κατοχή για τους Πειραιώτες.

20:49

19': Άγγιξε το 0-1 ο ΠΑΣ. Γρήγορη αντεπίθεση μετά το κόρνερ του Ολυμπιακού, ο Τσάβες έβγαλε τετ α τετ τον Ναδάλες, που έκανε το σουτ, έσωσε ο Ρομπέρτο.

20:49

18': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, κεφαλιά του Μποτία στην αγκαλιά του Βελλίδη.

20:46

16': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Περνά ανεκμετάλλευτο.

20:41

11': Σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή, άουτ.

20:39

9': Ο Ιντέγιε υποδέχεται ωραία την μπάλα και ξεμαρκάρεται με το κοντρόλ, το σουτ του όμως από το ύψος της περιοχής είναι αδύναμο και φεύγει άουτ.

20:37

7': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη από πλάγια θέση, δεν είναι καλή, μπλοκάρει εύκολα ο Βελλίδης.

20:35

5': Λίγος κόσμος στο Φάληρο, περίπου 7.000 φίλαθλοι στις εξέδρες.

20:33

3': Ωραία σέντρα του Ντουρμάζ, δεν πρόλαβε ο Σεμπά.

20:30

1': Ξεκίνησε το ματς.

20:29

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

20:28

20:21

Εφτά βαθμούς έχει συγκεντρώσει μέχρι τώρα ο ΠΑΣ Γιάννινα.

20:21

Στην κορυφή της βαθμολογίας με το απόλυτο 4χ4 είναι ο Ολυμπιακός, που θέλει να διευρύνει το νικηφόρο του σερί.

20:17

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα για την 5η αγωνιστική.

20:15

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Σαλίνο, Μιλιβόγιεβιτς, Φορτούνης, Κασάμι, Ντουρμάζ, Σεμπά, Ιντέγιε.
Αναπ: Καπίνο, Φινμπόγκασον, Κολοβός, Βούρος, Ερνάνι, Πάρντο, Καμπιάσο.
Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μανιάς, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Μπέριος, Ακόστα, Λίλα, Στρούνα, Τσάβες, Ναδάλες.
Αναπ: Περιστερίδης, Γιάκος, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Ίλιτς, Φερφελής.
Διαιτητής ο Παπαδόπουλος (Μακεδονίας). Βοηθοί οι Γρεβένης (Χαλκιδικής), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου) και 4ος ο Βοσκάκης (Ρεθύμνου).