Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

19:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΛ με 3-0.

19:52

Ο Κουτσιανικούλης μπαίνει στην περιοχή και κάνει φαλτσαριστό σουτ. Η μπάλα σταματάει στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια ο Μπουντόπουλος τη στέλνει στα δίχτυα.

19:52

90'+3: ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:51

90'+3: Κάνει ένα μακρινό σουτ ο Σερτζίνιο, μπλοκάρει ο Καβουσάκης.

19:49

19:48

90': Δοκιμάζει το πόδι του ο Καπός και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:47

89': Από σέντρα του Λαμπρόπουλου ο Μπόγιοβιτς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:46

88': Ο Νεόφυτος μετά από εκτέλεση κόρνερ παίρνει την κεφαλιά και ο Καβουσακης μπλοκάρει.

19:45

Εντύπωση προκαλεί ότι ο Ρίζος καθυστερεί πολύ να διώξει την μπάλα και κάνει ντρίμπλες συνεχώς.

19:41

Η μπάλα γυρνάει ακόμη και στον Καβουσάκη, αρκεί να μη χαθεί για την ΑΕΛ.

19:38

Κυκλοφορούν την μπάλα οι "βυσσινί" χωρίς να έχουν την πρόθεση να επιτεθούν.

19:34

75': Κουτσιανικούλης αντί Ροβίθη για την ΑΕΛ.

19:33

75': Παίρνει την κεφαλιά ο Νεόφυτος, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Καβουσάκη.

19:33

Δυνατές οι μονομαχίες στα τελευταία λεπτά.

19:30

72': Μπόγιοβιτς αντί Μαρουκάκη για την ΑΕΛ.

19:28

70': Ο Λαμπρόπουλος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει αλλά ο Ρίζος μπλοκάρει.

19:26

68'; Κίτρινη στον Σερτζίνιο.

19:24

66': Καπός αντί Ουρτάδο για την ΑΕΛ.

19:21

63': Από λανθασμένη απομάκρυνση του Κοτσώνη η μπάλα πάει στον Νικολακάκη, αλλά το σουτ του φεύγει άουτ.

19:20

62': Τριανταφυλλάκος αντί Καραγιάννη για τη Λαμία.

19:18

60': Με 10 μένει η Λαμία, δεύτερη κίτρινη στον Ενγκουέμ. Αυστηρή η απόφαση.

19:16

58': Κίτρινη στον Βέρτζο.

19:14

56': Καραλής αντί Τζόκιτς για τη Λαμία.

19:12

54': Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μαρουκάκης παίρνει την μπάλα από τον Ρίζο και δίνει στον Ουρτάδο, ωστόσο, το σουτ του τελευταίου πηγαίνει πάνω στον Λεάντρο.

19:11

Έχει μπει πιο δυνατά η Λαμία μετά την ανάπαυλα.

19:07

48': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Από εκτέλεση φάουλ ο Λεάντρο παίρνει την κεφαλιά και ο Κοτσώνης δεν καταφέρνει για λίγο να μπει στην πορεία της μπάλας.

19:04

46': Σέντρα για το δεύτερο ημίχρονο.

19:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:48

18:47

45'+1: Κίτρινη στον Μπουντόπουλο.

18:47

18:45

44': Κάκιστη έξοδο από τον Καβουσάκη, με ανυπεράσπιστη εστία ο Καραγιάννης στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:44

Ο Ουρτάδο παίρνει την μπάλα στην περιοχή, μαζεύει πάνω του τρεις παίκτες, στρώνει στον Μαρουκάκη κι εκείνος με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής εκτελεί τον Ρίζο.

18:43

42': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:39

38': Κίτρινη στον Ενγκουέμ.

18:38

Νέες διαμαρτυρίες από τον πάγκο της Λαμίας και παρατηρήσεις από τον τέταρτο.

18:34

Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Μαρουκάκης, αλλά η τελική του επιλογή δεν είναι καλή.

18:30

30': Η μπάλα στρώνεται στον Καραγιάννη, εκείνος ετοιμάζεται να σουτάρει αλλά ο Νικολακάκης βάζει την προβολή και σώζει την ομάδα του. Ανεκμετάλλευτο περνάει στη συνέχεια από τους Φθιώτες το κόρνερ.

18:29

28': Κίτρινη στον Ουρτάδο.

18:28

Έχει ανεβεί πολύ η Λαμία στα τελευταία λεπτά και κυριαρχεί στο ματς.

18:25

24': Ακυρώνεται γκολ για τη Λαμία, έντονες διαμαρτυρίες του Σούλη. Σωστή η απόφαση, έχει γίνει επιθετικό στον Καβουσάκη.

18:23

Στο 58% η κατοχή για την ΑΕΛ.

18:20

Ο Μπουντόπουλος κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Ρίζος αποκρούει προσωρινά και από κοντά ο Μαρουκάκης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

18:19

18': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:18

17': Συρτό σουτ ο Ουρτάδο, εύκολα ο Ρίζος.

18:16

15': Συρτό σουτ απο τον Λαμπρόπουλο, άουτ φεύγει η μπάλα.

18:15

14': Αναταραχή στα καρέ της Λαμία, με δυσκολία διώχνει στο τέλος ο Κοτσώνης την μπάλα.

18:12

11': Ο Μπουντόπουλος από μακριά κάνει το σουτ, η μπάλα αλλάζει λίγο πορεία, αλλά ο Ρίζος με το ένα χέρι αποκρούει.

18:09

9': Τρίτο συνεχόμενο κόρνερ για τη Λαμία. Ο Σερτίνιο εκτελεί και αυτό, ο Τζόκιτς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:09

8': Κόρνερ για τη Λαμία. Στο δεύτερο δοκάρι η εκτέλεση του Σερτζίνιο και νέο κόρνερ.

18:08

7': Κίτρινη στον Αναστασόπουλο.

18:07

Πολύ βαρύς ο αγωνιστικός χώρος.

18:05

Προσπαθεί η ΑΕΛ στα πρώτα λεπτά να αναπτυχθεί.

18:02

1': Σέντρα στον αγώνα.

18:01

Ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη του ματς στη μνήμη του Κώστα Σαμαρά, πρώην προέδρου της ΑΕΛ. Με μαύρα περιβραχιόνια θα παίξουν οι "βυσσινί".

17:59

17:56

Στους 21 βαθμούς η θερμοκρασία στη Λάρισα.

17:53

Ικανή για όλα η Λαμία του Σούλη, που ενισχύθηκε το καλοκαίρι.

17:51

Από τα μεγάλα φαβορί για την άνοδο η ΑΕΛ που είχε μόνο νίκες στα φιλικά.

17:48

Πρόκειται ίσως για τη σημαντικότερη αναμέτρηση της πρεμιέρας της Β' Εθνικής.

17:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΛ και τη Λαμία ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Καβουσάκης, Νικολακάκης, Γιοβάνοβιτς, Βέρτζος, Μονιάκης, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μπουντόπουλος, Ουρτάδο, Ροβίθης, Μαρουκάκης
Αναπ: Ξενοδόχοφ, Κομεσίδης, Κάπος, Κοντοχρήστος, Μπόγιοβιτς, Κουτσιανικούλης, Ναγιάρ
ΛΑΜΙΑ
Ρίζος, Ζουλιώτης, Κοτσώνης, Λεάντρο, Τσαμούρης, Σιλιγαρδάκης, Τζόκιτς, Ενγκουέμ, Καραγιάννης, Σερτζίνιο, Νεόφυτος
Αναπ: Γκίνης, Τόσκας, Τριανταφυλλάκος, Τσόπελας, Καραλής, Πίντο, Νατσιόπουλος
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς) Βοηθοί: Κελάζογλου (Χαλκιδικής), Μωυσιάδης (Γρεβενών) Τέταρτος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)