Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Καλλονή με 5-1.

17:48

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:47

89': Δοκιμάζει διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά ο Μπαργκάν, αποκρούει ο Στεφανάκος.

17:45

Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά.

17:41

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Πάουλο, άγαλμα μένει ο Χογκ.

17:41

83': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

17:38

80': Την τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Ούκα πριν πλασάρει ο Βασιλείου.

17:37

79': Κίτρινη στον Κρολ.

17:35

Έχει πέσει εντελώς ο ρυθμός, απολύτως λογικό δεδομένης και της έκτασης του σκορ.

17:31

74': Σέντρα από δεξιά από τον Βιγιαφάνιες, ο Βασιλείου παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

17:30

73': Σκοράρει ο Μπαργκάν, αλλά το γκολ του ακυρώνεται για χέρι στο κοντρόλ.

17:27

70': Ωραία ενέργεια από τον Μπαργκάν, αδύναμο το σουτ του, μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

17:26

69': Μπουρούς αντί Τσαμπούρη για την Καλλονή.

17:25

68': Ο Κέβιν βγάζει τη σέντρα, ο Κούσας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:22

65': Ουάρντα αντί Βιγιαφάνιες για τον Παναιτωλικό.

17:21

62': Κίτρινη στον Μανούσο. Έβγαλε τη φανέλα του και στη συνέχεια πήγε στην κερκίδα να πανηγυρίσει το γκολ με τον Νίκο Μιχαλάκη.

17:20

Ο Μανούσος από πολύ μακριά δοκιμάζει το πόδι του, η μπάλα σκάει προ του Στεφανάκου και καταλήγει στα δίχτυα.

17:19

62': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

17:19

61': Μπαργκάν αντί Γεωργίου για την Καλλονή.

17:17

Ετοιμάζει και τον Μπαργκάν η Καλλονή.

17:14

56': Από πολύ μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Καλτσάς, άουτ φεύγει η μπάλα.

17:11

54': Στη θέση του Μαρκόφσκι ο Βασιλείου.

17:09

Δείχνει πολύ ευάλωτος στα μετόπισθεν ο Παναιτωλικός, ο οποίος είναι αναγκασμένος πλέον να αφήσει ακόμη περισσότερους χώρους.

17:05

47': Κίτρινη στον Ντιέγκο Μπεχαράνο.

17:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο 45λεπτο.

17:02

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

16:47

16:46

45'+1: Ο Μπεχαράνο δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Χογκ αποκρούει.

16:46

16:45

45': Ο Βιγιαφάνιες από δεξιά κάνει τη σέντρα, ο Παπάζογλου παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:44

44': Ο Ρομέρο από μέσα δεξιά κάνει δυνατό σουτ και ο Χογκ αποκρούει.

16:40

40': Ο Γεωργίου από μέσα αριστερά κάνει φαλτσαριστό σουτ προς την απέναντι γωνία και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:37

37': Ο Κλαντρούμπσκι κάνει σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:36

36': Από εκτέλεση κόρνερ ο Κούσας παίρνει την κεφαλιά και ο Χογκ πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

16:34

Ο Τσαμπούρης εκτελεί φάουλ από δεξιά, ο Αντέτζο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Στεφανάκου.

16:34

34': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

16:32

32': Κλαντρούμπσκι αντί Ελλακόπουλου για την Καλλονή.

16:29

29': Ρομέρο αντί Μάκου για τον Παναιτωλικό.

16:28

Ο Γεωργίου παίρνει την μπάλα από αριστερά εκτός περιοχής και κάνει διαγώνιο σουτ προς την απέναντι γωνία εκτελώντας τον Στεφανάκο.

16:27

27': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

16:24

24': Νέο κόρνερ κερδίζει η Καλλονή. Το εκτελεί ο Ελλακόπουλος και περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:23

Αψυχολόγητο λάθος από τον Μάκο που γυρνάει την μπάλα πίσω, ο Γεωργίου κλέβει την μπάλα και πλασάρει τον Στεφανάκο.

16:22

22': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

16:20

20': Κόρνερ κερδίζει από το τάκλιν του Παπάζογλου η Καλλονή. Ο Ελλακόπουλος το εκτελεί και ο Στεφανάκος μπλοκάρει.

16:16

Έχει ανεβεί ο Παναιτωλικός στα τελευταία λεπτά ψάχνοντας την ισοφάριση.

16:12

12': Ο Τσαμπούρης από δεξιά δίνει στον Ελλακόπουλο, εκείνος κάνει συρτό σουτ και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

16:11

Ο Μανούσος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει διαγώνιο σουτ και ο Στεφανάκος αποκρούει. Στη συνέχεια ο Ελλακόπουλος κάνει νέο σουτ, ο Στεφανάκος αποκρούει και πάλι, αλλά από μισό μέτρο ο Ελλακόπουλος στη συνέχεια τη στέλνει στα δίχτυα.

16:10

10': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

16:07

Έχει μπει καλύτερα η Καλλονή, που προσπαθεί να διατηρήσει στον έλεγχό της την κατοχή της μπάλας.

16:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο ματς.

16:01

15:58

15:55

Πρώτη φορά αποστολή και κατευθείαν στην ενδεκάδα ο Ντιέγκο Μπεχαράνι για τους Αγρινιώτες. Επιστροφή Ούκα και Κεϊτά για τους γηπεδούχους, αφού αμφότεροι εξέτισαν την ποινή τους.

15:52

Επιστροφή στις νίκες αναζητάει ο Πανθρακικός μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τη Βέροια.

15:48

Την πρώτη νίκη της στο πρωτάθλημα ψάχνει η Καλλονή, προκειμένου να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι ανάμεσα στην Καλλονή και τον Παναιτωλικό ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Ούκα, Κρολ, Κεϊτά, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Γεωργίου, Ελλακόπουλος, Μανούσος
Αναπ: Δαύκος, Σάμπα, Κλαντούμπσκι, Σπυρόπουλος, Μπαργκάν, Μπουρούς, Γιορέντε
Στεφανάκος, Ντιέγκο Μπεχαράνο, Κούσας, Παπάζογου, Κέβιν, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Ντάνι Μπεχαράνο, Βιγιαφάνιες, Κάπελ, Μαρκόφσκι
Αναπ: Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Γουάρντα, Ρομέρο, Χαντακιάς, Βασιλείου, Παπουτσογιαννόπουλος
Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά) Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Δόσης (Αθηνών) 4ος: Παπαπέτρου (Αθηνών)