Ευχαριστούμε πολύ καλό βράδυ.

20:09

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-1 για τον Αστέρα.

20:06

90'+2: Σουτ στην κίνηση από τον Χαλκιαδάκη, άουτ φεύγει η μπάλα.

20:05

20:04

90': Στη θέση του Δημούτσου ο Ζησόπουλος για τον Αστέρα.

20:04

90': Κίτρινη στον Βιγιάλμπα.

20:01

86': Προσωπική ενέργεια από τον Δηούτσο, μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ και ο Παπαδόπουλος αποκρούει.

19:55

81': Ανσαριφάρντ αντί Σιώπη για τον Πανιώνιο.

19:51

77': Τσοκάνης αντί Μάσα για τον Αστέρα.

19:49

Στο έδαφος ο Κουρμπέλης, νέα διακοπή.

19:45

Αυξάνει την πίεσή του ο Αστέρας, αλλά προς το παρόν ανταπεξέρχεται η άμυνα του Πανιωνίου στις απαιτήσεις.

19:42

Συρτή πάσα από τον Καραμάνο, κόβει ο Σανκαρέ προ του Βιγιάλμπα.

19:39

65': Μασούρας αντί Βιγιάλμπα για τον Πανιώνιο.

19:39

Στο έδαφος ο Σανκαρέ, που διαμαρτύρεται και για πέναλτι, προσωρινή διακοπή.

19:38

64': Κίτρινη στον Μπουμάλ.

19:34

60': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Χαλκιαδάκης, μπλοκάρει ο Κοσίσκι.

19:34

60': Κουρμπέλης αντί Σκούρτη για τον Αστέρα.

19:32

58': Χαλκιαδάκης αντί Μπακασέτα για τον Πανιώνιο.

19:30

56': Ο Μάσα εκτελεί κόρνερ, ο Γκόιαν παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

19:29

55': Κίτρινη στον Μπακασέτα.

19:27

Κόβει αντεπίθεση ο Σιώπης με φάουλ στον Δημούτσο, αλλά γλιτώνει την κίτρινη.

19:23

Χωρίς ρυθμό τα πρώτα λεπτά.

19:20

19:18

19:02

19:02

45'+1: Κακό σουτ από τον Μασούρα, η μπάλα φεύγει άουτ.

19:01

18:58

Ο Αστέρας βρήκε και πάλι τρόπο να παγώσει το ματς αλλάζοντας την μπάλα πολλές φορές κυρίως στον χώρο του κέντρου.

18:54

39': Εντελώς άστοχο σουτ Καραμάνου από πολύ μακριά.

18:52

Άναρχο ματς στα τελευταία λεπτά, πολλά τα λάθη και από τις δύο πλευρές.

18:48

33': Ο Μπουμάλ εκτελεί φάουλ, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και ο Κοσίσκι μπλοκάρει.

18:46

Έχει ανεβεί ο Πανιώνιος στα τελευταία λεπτά.

18:43

Ο Οικονόμου από τη γωνία της περιοχής κάνει συρτή σέντρα, ο Γκόιαν βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα στη γωνιά της εστίας του Κοσίσκι.

18:42

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:38

Απόλυτος κυρίαρχος ο Αστέρας, όλο το ματς πηγαίνει όπως θέλει. Κυκλοφορεί την μπάλα και δεν απειλείται ούτε στο ελάχιστο.

18:35

Στο έδαφος ο Αργυρόπουλος, προσωρινή διακοπή.

18:31

Στο 77% η κατοχή για τον Αστέρα.

18:28

Εξαιρετική ντρίμπλα από τον Σκούρτη, ο οποίος στρώνει την μπάλα στον Δημούτσο, κι εκείνος εκτελεί από το ημικύκλιο τον Παπαδόπουλο.

18:28

12': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:26

Ο Σκούρτης μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, ο Γιάννου σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Σιώπη και μπαίνει στα δίχτυα.

18:26

10': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:23

7': Σουτ από μέσα αριστερά από τον Γιάννου, αποκρούει ο Παπαδόπουλος.

18:22

6': Κίτρινη στον Ρισβάνη.

18:21

6': Ο Σκούρτης πιεζόμενος δίνει στον Γιάννου, εκείνος κάνει κακό πλασέ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:20

5': Καλό σουτ από τον Λούι, η μπάλα φεύγει ψηλά.

18:18

3': Μακρινό σουτ από τον Ιγκλέσιας, η μπάλα φεύγει ψηλά.

18:15

18:12

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.

18:08

Να συνεχίσει το σερί του θέλει ο Πανιώνιος, ο οποίος έχει δύο νίκες στη σειρά.

18:04

Να επιστρέψει στις νίκες θέλει ο Αστέρας μετά από δύο συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα.

18:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Πανιώνιο ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Κοσίσκι, Λούι, Σανκαρέ, Γκόιαν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Χαμντανί, Δημούτσος, Σκούρτης, Μάσα, Γιάννου
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ζησόπουλος, Αλόκο, Παντελιάδης, Τσοκάνης, Κουρμπέλης, Μουκάμ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μπουμάλ, Μπακασέτας, Μασούρας, Καραμάνος
Αναπ: Διούδης, Τασουλής, Βλάχος, Μητρόπουλος, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Βιγιάλμπα
Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Καλφάκης (Χανίων), Χουσκόγλου (Θράκης) 4ος: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας)