Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Καλλιθέα - Απόλλων 0-1.

20:07

Ασυνεννοησία των αμυντικών της Καλλιθέας... Ο Ψιάνος άνοιξε για τον Τζιώρα και με κοντινό πλασέ από τα δεξιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας αφού ο Μιχελής ήταν εξουδετερωμένος.

20:06

90'+1: ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

20:06

Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

20:04

89': Κόρνερ για την Καλλιθέα από τα αριστερά με τον Μπέλη. Περνά ανεκμετάλλευτο.

20:01

86': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Ηλιάδης αντί του Ρουσάκη.

20:01

86': Μακρινό σουτ Σταύρου, η μπάλα άουτ.

19:57

82': Δυνατό σουτ Φαρινόλα από τα δεξιά, διώχνει με γροθιές ο Μιχελής.

19:55

80': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Τσίπρας μπήκε πολύ ωραία από τα αριστερά στην περιοχή του Απόλλωνα, έκανε το διαγώνιο σουτ, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι και αφού προηγουμένως ο Προκς είχε αποτύχει να στείλει την μπάλα στην κενή εστία με προβολή.

19:51

76': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με το μόνιμο εκτελεστή για το δεύτερο μέρος Λαγό. Κεφαλιά Δεληζήση, στη συνέχεια ο Τζιώρας κάνει φάουλ στον Μιχελή και τελειώνει η φάση.

19:50

75': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Κατσικογιάννη από θέση έξω αριστερά, μπλοκάρει ο Ταΐρης.

19:47

72': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Λαγό. Κεφαλιά από τον Τζιώρα, η μπάλα άουτ.

19:45

70': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Πολίτης αντί του Βάντερσον.

19:43

68': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ατομική προσπάθεια του Φαρινόλα από τα δεξιά, θα επιχειρήσει συρτή μπαλιά, θα διώξει προσωρινά ο Μιχελής, στην επαναφορά η μπάλα θα φτάσει στον Τζιώρα, που μόνος μπροστά στην εστία θα αιφνιδιαστεί και θα χαθεί η ευκαιρία.

19:42

Πάντως, στις εξέδρες του "Ελ Πάσο" αναλογικά ο κόσμος δεν είναι λίγος, δεδομένης της εποχής, υπάρχουν περισσότεροι από 200 φίλαθλοι και των δύο ομάδων.

19:41

Αν το πρώτο 45λεπτο ήταν μετριότατο, το δεύτερο είναι ακόμα χειρότερο, με δεδομένες και τις πολλές αλλαγές, χάθηκε κάθε ίχνος ρυθμού.

19:37

62': Ακόμα μία αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Συμελίδης αντί του Πάνου.

19:35

60': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα αντί του Μίλιεβιτς.

19:35

60': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Μπέλης αντί του Παγώνη.

19:34

59': Ο Σμυρλής κλέβει ύστερα από λάθος του Καλλέργη, αλλά θα κάνει ένα άψυχο σουτ μέσα στην περιοχή και θα μαζέψει εύκολα ο Ταΐρης.

19:30

55': Δύο αλλαγές για την Καλλιθέα. Νόνης και Τσίπρας αντί του Μουχτάρη και του Αρναρέλλη.

19:28

53': Κόρνερ για την Καλλιθέα από τα δεξιά με τον Σταύρου. Περνά ανεκμετάλλευτο.

19:25

50': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με εκτελεστή τον Λαγό. Διώχνουν οι παίκτες της Καλλιθέας.

19:23

Αλλαγές και για τον Απόλλωνα. Ταΐρης, Βαλεριάνος, Γκότοβος, Ψιάνος, Λαγός αντί των Αποστολίδη, Γκόλια, Κύργια, Παρπέξ και Κρητικού.

19:21

Με έξι αλλαγές ξεκινά το δεύτερο μέρος η Καλλιθέα. Μιχελής, Σταματόπουλος, Κατσικογιάννης, Σταύρου, Σμυρλής και Προκς στη θέση των Κατσούλη, Λεβέντη, Τεγούση, Μπούζα, Φράγκου και Ιγνατίδη.

19:04

44': Γέμισμα από τα δεξιά του Παρπέξ, ο Κρητικός επιχειρεί την προβολή, η μπάλα τελικά θα στρωθεί στον Τζιώρα, που από θέση μέσα δεξιά θα σουτάρει ψηλά άουτ.

19:02

42': Σέντρα Κρητικού από τα δεξιά, κεφαλιά Τζιώρα, άουτ.

18:59

39': Καλή στιγμή για την Καλλιθέα. Ο Φράγκος έβγαλε την παράλληλη σέντρα από τα αριστερά, πλασέ Παγώνη από κοντά, θα διώξει ο Αποστολίδης και θα κρατήσει το μηδέν.

18:58

38': Ξαφνικό σουτ Αρναρέλλη από τα δεξιά, η μπάλα άουτ.

18:54

34': Σουτ Μίλιεβιτς από θέση έξω αριστερά, η μπάλα άουτ.

18:50

30': Νέο κόρνερ για τον Απόλλωνα από την ίδια πλευρά και με τον ίδιο εκτελεστή. Κεφαλιά του προωθημένου Δεληζήση στην αγκαλιά του Κατσούλη.

18:47

27': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα δεξιά με τον Παρπέξ. Περνά ανεκμετάλλευτο.

18:46

Αρχίζει ξανά το παιχνίδι.

18:44

Μικρή διακοπή από το διαιτητή για να πιουν νερό οι παίκτες λόγω της αφόρητης ζέστης.