2
20:13

Λήξη αναμέτρησης, τελικό σκορ Νίκη Βόλου - Απόλλων Σμύρνης 1-2.

20:08

87’: Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Κυριαζόπουλος στη θέση του Κρητικού.

20:06

85': Χωρίς κάτι το αξιόλογο τα τελευταία λεπτά με τις πολλές αλλαγές να έχουν επηρεάσει και το ρυθμό του ματς

20:05

84’: Αλλαγές για τη Νίκη Βόλου: Ο Γιουβανέλλης στη θέση του Παπαδόπουλου και ο Γκίκας αντί του Ταουσιάνη.

19:59

79': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Φουκαράς στη θέση του Τζιώρα.

19:58

78': Ακόμα δύο αλλαγές για τη Νίκη Βόλου. Κόλα, Γεωργιάδης μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο αντί Κανελλόπουλου και Κανταρτζή.

19:55

76': Μεγάλη ευκαιρία για το Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Μίλιεβιτς σε Κρητικό, η μπάλα φτάνει στον Τζίωρα, ο οποίος σχεδόν εξ επαφής θα καταφέρει να αστοχήσει!

19:53

74': Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Οι Συμελίδης και Καλλέργης στις θέσεις των Παρπέξ και Βάντερσον.

19:49

Έχει χτυπήσει ο Δεληζήσης σε εναέρια μονομαχία με τον Μπαλαράμπε. Μικρή διακοπή. Το ματς αρχίζει μετά από 2'.

19:44

65': Διπλή αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Οι Αποστολίδης, Πασκούλεφ αντί των Κρεββατά, Μέτσε.

19:40

61': Απευθείας φάουλ Παρπέξ, δύσκολα απομακρύνει ο Σταυράκης...

19:39

60': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Λαγός αντί του Πάνου, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

19:36

Κεραυνός Παρπέξ από τα δεξιά και η μπάλα στα δίχτυα, 1-2 για τους φιλοξενούμενους. Πολύ ωραίο τέρμα.

19:36

57': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ

19:33

53': Πλασέ Μίλιεβιτς από θέση μέσα δεξιά, δεν έχει πρόβλημα ο τερματοφύλακας της Νίκης.

19:32

52': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Μπαλαράμπε στη θέση του Αζίζ.

19:30

50': Σουτ Ψιάνου, μπλόκαρε ο Σταυράκης.

19:27

Ο Βάντερσον έδωσε για τον Κρητικό, ο οποίος σουτάρει μέσα από την περιοχή και γράφει το 1-1.

19:27

47': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ

19:26

46': Πέντε μαζεμένες αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης με την έναρξη του β' ημιχρόνου. Αποστολίδης, Πάνος, Γκότοβος, Βαλεριάνος, Μίλιεβιτς αντί των Ταϊρη, Φατιόν, Κύργια, Γκόλια, Φαρινόλα.

19:25

Έναρξη β' ημιχρόνου...

19:10

Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0 μπροστά η Νίκη Βόλου.

19:04

39': Φάουλ για τον Απόλλωνα Σμύρνης από το ημικύκλιο και πλάγια, εκτελεί ο Παρπέξ, άουτ.

19:01

35': Απευθείας εκτέλεση φάουλ για τον Απόλλωνα με τον Παρπέξ, διώχνει σε κόρνερ ο Σταυράκης, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

18:55

Τάιμ άουτ για νερό με τη συμπλήρωση 30 λεπτών αγώνα, καθώς η ζέστη είναι αφόρητη... Μικρή διακοπή. Το ματς αρχίζει μετά από 2'.

18:54

29': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Καρατάσιος αντί του Ευθυμίου.

18:53

28': Σουτ Παρπέξ, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα...

18:52

27': Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Ο Κανελλόπουλος "χορεύει" τον Δεληζήση μπαίνει στην περιοχή, πλασάρει από θέση τετ α τετ, πέφτει και σώζει ο Ταΐρης.

18:50

Αδράνεια της άμυνας του Απόλλωνα, Κύργιας και Δεληζήσης μπερδεύονται και ο Κρεββατάς με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

18:50

25': ΓΚΟΛ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

18:47

22': Σουτ Παρπέξ έξω από την περιοχή, άουτ.

18:40

15': Μικρή διακοπή για τραυματισμό του Δεληζήση. Το ματς ξεκινά στο λεπτό...

18:36

11': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Σουτ Βάντερσον από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία των γηπεδούχων.

18:35

10': Σουτ Τζιώρα, η μπάλα κοντράρει, χάνει τη δύναμή της και ο Σταυράκης μπλοκάρει.

18:33

8': Κόρνερ για τη Νίκη, εκτελεί ο Ταουσιάνης, περνά ανεκμετάλλευτο...

18:25

1': Έναρξη αναμέτρησης.

18:22

Αποθέωση για τον πρώην προπονητή της Νίκης και νυν του Απόλλωνα Σμύρνης Αλέκο Βοσνιάδη, ο οποίος παίρνει και σηκώνει το κύπελλο του πρωταθλητή για πρόπερσι με την άνοδο της ομάδας της Μαγνησίας στη Σούπερ Λίγκα.

18:19

Αρκετή ζέστη στο "Π. Μαγουλάς" και περίπου 800 φίλαθλοι στις εξέδρες.

18:07

Το ματς αναμένεται αρχίσει με καθυστέρηση, καθώς θα υπάρξουν και βραβεύσεις. Συγκεκριμένα ο λόγος για τους Βοσνιάδη, Γκότοβο, Τζιώρα, Ταΐρη, Αποστολίδη, Δεληζήση, Παπαθανασίου.