Λήξη αναμέτρησης, ήττα με 3-0 για τον Παναθηναϊκό.

22:48

Τραγικό λάθος στη συνεννόηση Ταυλαρίδη - Γιαννακόπουλου, το εκμεταλλεύονται οι Ισπανοί και ο Αγκιρέτσε προ κενής εστίας στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

22:48

88': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΣΙΕΔΑΔ!

22:47

Πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κανάλες, λάθος θέση ο Γιαννακόπουλος, που δέχεται το γκο.

22:47

86': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΣΙΕΔΑΔ!

22:45

Έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στον Παναθηναϊκό ο Μπρούμα. Δέχονται εύκολα φάσεις οι "πράσινοι" στο αριστερό άκρο της άμυνάς τους.

22:42

Ωραία προσπάθεια της ισπανικής ομάδας, ο Κανάλες κάνει κάθετη πάσα και ξεκλειδώνει όλη την άμυνα, ο Αγκιρέτσε γυρίζει από πλάγια προς το πέναλτι και ο Μπρούμα σκοράρει προ κενής εστίας.

22:41

82': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΣΙΕΔΑΔ!

22:39

Σε εντελώς παθητικό ρόλο ο Παναθηναϊκός σε όλο σχεδόν το δεύτερο ημίχρονο.

22:35

76': Αναγνωστόπουλος αντί Ζέκα και Γιαννακόπουλος αντί Στιλ.

22:34

75': Ωραίο το σόλο του Μπρούμα, κακή η η τελική του προσπάθεια.

22:34

74': Φάουλ στο δεύτερο δοκάρι από τον Κανάλες, ο Έκτορ κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:32

Μετά τις συνεχόμενες αλλαγές δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς.

22:28

Για πέναλτι διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι, δεν έχουν δίκιο. Σωστά συνεχίζεται το ματς.

22:25

66': Κανάλες αντί Θουρουτούθα για Σοσιεδάδ, Πάρντο αντί Μπεργκάρα και Έκτορ αντί Κόντσα.

22:22

62': Ο Δώνης αντί του Κουτρουμπή για τον Παναθηναϊκό.

22:19

Δεν έχει αλλάξει σε μεγάλο βαθμό η εικόνα του ματς συγκριτικά με το πρώτο ημίχρονο.

22:16

57': Κερδίζει κόρνερ η Σοσιεδάδ. Κακή εκτέλεση, εύκολα απομακρύνει ο Κουτρουμπής.

22:12

53': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, από το γύρισμα του Νάνο στο πέναλτι ο Πέτριτς κάνει προβολή και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:10

50': Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Γκρανέρο, αλλά η μπάλα φεύγει εκτός εστίας.

22:08

Για τη Σοσιεδάδ, μπήκαν οι Ζαλδούα, Μίκελ, Μπρούμα, Αγκιρέτσε. Βγήκαν οι Αρίτζ, Ινίγο, Τσόρι Κάστρο και Ζόνατας.

22:07

48': Ο Λουντ εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά, ο Καρέλης έκανε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ.

22:06

46': Σάντσεθ, Μαρινάκης, Νάνο, Κλωναρίδης, Λουντ, Πέτριτς, Καρέλης μπήκαν για τον Παναθηναϊκό.

22:05

22:03

Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Θα έχουμε και κάποιες αλλαγές.

21:48

Λήξη πρώτου ημιχρόνου χωρίς σκορ.

21:44

Δεν λειτουργεί καθόλου καλά στα τελευταία λεπτά το κέντρο του Παναθηναϊκού. Από εκεί ξεκινούν τα προβλήματα.

21:40

38': Δεν πιάνει όπως θα ήθελε την κεφαλιά ο Γκρανέρο, άουτ η μπάλα.

21:39

37': Κίτρινη στον Ζόνατας.

21:35

Κακό ματς στη μεγαλύτερη διάρκειά του, ελάχιστες οι τελικές προσπάθειες και για τις δύο ομάδες.

21:32

30': Ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ, ο Γκρανέρο κάνει το δυνατό σουτ από μέσα δεξιά και ο Στιλ αποκρούει. Στη συνέχεια ο Άγγλος κάνει εξαιρετική επέμβαση και σε κεφαλιά του Ζόνατας.

21:29

Όσο περνούν τα λεπτά οι "πράσινοι" είναι και καλύτεροι, αλλά δεν βγάζουν φάσεις με εξαίρεση αυτή του Μπεργκ.

21:25

Παρατηρήσεις του Αναστασίου στους παίκτες του.

21:22

20': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης με το τακουνάκι πατάει στον Μπεργκ κι εκείνος από πολύ καλή θέση στέλνει την μπάλα άουτ.

21:20

Έχει ανέβει λίγο στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός.

21:17

15': Κόρνερ κερδίζει ο Παναθηναϊκός. Ο Πράνιτς το εκτελεί, η άμυνα απομακρύνει και το μονοκόμματο σουτ του Χουχούμη είναι εντελώς άστοχο.

21:16

14': Εντελώς αδύναμο το μακρινό σουτ του Ατζαγκούν, εύκολα μπλοκάρει ο Ρούλι.

21:14

12': Ο Αρίτζ εκτελεί κόρνερ, ο Ινίγο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:09

Δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο ως τώρα το ματς, καμία εκ των δύο ομάδων δεν έχει καταφέρει να επιβάλλει τον ρυθμό της και να κυριαρχήσει.

21:06

Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες του Παναθηναϊκού, αλλά κυρίως στο δικό τους μισό.

21:02

20:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:55

Πρώτης τάξεως ευκαιρία για να δει την ετοιμότητα του Στιλ ο Αναστασίου, που τσεκάρει και Καλτσά.

20:50

Δυνατό φιλικό για τους "πράσινους" που έχουν ούτως ή άλλως δώσει και δύο επίσημα ματς έως τώρα, αυτά με την Μπριζ.

20:45

Καλησπέρα σας, το φιλικό του Παναθηναϊκού με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ρούλι, Μπεργκάρα, Ινίγο, Γκρανέρο, Θουρουτούθα, Τσόρι Κάστρο, Ζόνατας, Ρέγες, Ντε λα Μπέγια, Αρίτζ, Κόντσα.
Στιλ, Κουτρουμπής, Ταυλαρίδης, Βέμερ, Χουχούμης, Ζέκα, Πράνιτς, Νίνης, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Μπεργκ.
Αναπ: Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Αγγελόπουλος, Λουντ, Δώνης, Καρέλης, Νάνο, Σάντσεθ, Πέτριτς.