Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

24:16

Λήξη αναμέτρησης, πήρε το Σούπερ Καπ Ευρώπης η Μπαρτσελόνα.

24:15

120'+1: Απίστευτη ευκαιρία για τη Σεβίλλη, ο Ιμόμπιλε ξανά από δεξιά βγάζει παράλληλη μπαλιά, αλλά ο Ραμί αστοχεί με το γόνατο.

24:14

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

24:13

119': Κίτρινη στον Ντάνι Άλβες.

24:13

119': Κίτρινη στον Κρον Ντέλι

24:12

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο, στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων.

24:11

118': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη. Από φάουλ του Μπανέγκα ο Κόκε φεύγει αμαρκάριστος, παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

24:08

Ο Μέσι εκτελεί φάουλ, η μπάλα χτυπάει στο τείχος και στη συνέχεια κάνει έξυπνο συρτό σουτ. Χωρίς οπτικό πεδίο ο Μπέτο αποκρούει και από κοντά ο Πέδρο σκοράρει.

24:07

115': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

24:06

Νέο φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Μέσι μετά από ωραίο σόλο.

24:02

110': Βολ πλανέ από τον Μέσι που στέλνει την μπάλα άουτ.

23:58

106: Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

23:56

Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

23:56

104΄: Καλή προσπάθεια από τον Μαριάνο, αλλά αδύναμο το σουτ. Μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν.

23:53

Στο μισό γήπεδο παίζεται πλέον το ματς, αλλά η Μπαρτσελόνα δεν μπορεί να φτάσει σε τελική προσπάθεια.

23:49

Κυκλοφορεί την μπάλα η Μπαρτσελόνα, περιμένει η Σεβίλλη.

23:46

Διαμαρτύρεται ο Πικέ που βρίσκεται στο έδαφος, προσωρινή διακοπή.

23:43

93': Πέδρο αντί Μαστσεράνο για την Μπαρτσελόνα.

23:41

91': Κίτρινη στον Ιμόμπιλε.

23:41

Άλλες τέσσερις φορές έχει χρειαστεί παράταση σε Σούπερ Καπ.

23:40

Ξεκινάει η παράταση.

23:35

Λήξη της κανονικής διάρκειας του ματς, πάμε παράταση.

23:33

90'+1: Κίτρινη στον Μπανέγκα.

23:32

23:31

90': Νέα πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μέσι, ελάχιστα έξω η μπάλα.

23:29

88': Κίτρινη στον Κόκε.

23:25

84': Σουτ από απόσταση κάνει ο Κρον Ντέλι και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:23

Με την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ο Ιμόμπιλε κάνει ωραία ενέργεια, βγάζει παράλληλη πάσα και ο Κονοπλιάνκα από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

23:22

81': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

23:21

80': Ιμόμπλε και Μαριάνο για τη Σεβίλλη αντί Γκαμείρό και Ιμπόρα.

23:19

78': Στη θέση του Ραφίνια ο Μπάρτρα για την Μπαρτσελόνα.

23:16

75': Δυνατό σουτ από τον Μέσι, αποκρούει ο Μπέτο.

23:14

Ο Γκαμεϊρό αναλαμβάνει την εκτέλεση και νικάει τον Τερ Στέγκεν σημαδεύοντας τη δεξιά γωνία.

23:13

72': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

23:12

71': Πέναλτι για τη Σεβίλλη! Ο Ματιέ τραβάει τον Βιτόλο και τον εμποδίζει να πάρει την κεφαλιά. Σωστή απόφαση.

23:09

68': Αλλαγή για τη Σεβίλλη, στη θέση του Ρέγιες ο Κονοπλιάνκα.

23:08

Έχει πέσει κατακόρυφα ο ρυθμός του ματς.

23:04

63': Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα, στη θέση του Ινιέστα ο Ρομπέρτο.

23:04

62': Εκτελεί κόρνερ ο Ινιέστα, ο Ραφίνια παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:01

59': Ωραία ενέργεια από τον Ραφίνια για να ξεμαρκαριστεί, κάνει και το σουτ και ο Μπέτο αποκρούει.

23:01

Γίνεται η πάσα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρέγιες αμαρκάριστος από κοντά πετάγεται πρώτος στην μπάλα και σκοράρει.

22:59

57': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

22:56

54': Σουτάρει από μακριά ο Κρικόβιακ και στέλνει την μπάλα αρκετά άουτ.

22:54

Τραγικό λάθος από τον Τρεμουλινάς, ο Μπουσκέτς δίνει με τη μία στον Σουάρεζ κι εκείνος πλασάρει τον Μπέτο και σκοράρει.

22:54

52': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

22:53

51': Σουτάρει ο Σουάρεζ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Μπέτο μπλοκάρει.