Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:54

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Αστέρα με 1-0.

20:53

90+3': Μακρινό σουτ από τον Μπερτόλιο, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

20:51

20:50

90': Κλέβει ο Σαπαλίδης, πλασάρει ανενόχλητος, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω στον Θεοδωρόπουλο.

20:45

85': Ο Τσουκαλάς με λόμπα προσπαθεί να κρεμάσει τον Θεοδωρόπουλο, αλλά αστοχεί.

20:44

84': Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Κοζορώνη, αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος.

20:44

83': Κίτρινη στον Σανκαρέ.

20:40

Φλύαρος στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΣ, που έχει την μπάλα αλλά δεν μπορεί να φτάσει σε τελική προσπάθεια.

20:36

76': Ίλιτς βγαίνει και μπαίνει ο Γαρουφαλιάς για τον ΠΑΣ.

20:34

Εντελώς ακίνδυνος ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο.

20:30

70': Περιστερίδης αντί Βελλίδη για τον ΠΑΣ.

20:28

68': Τσάβες, Καρανίκας και Τζημόπουλος εκτός, μπαίνουν οι Κρητικός, Κοζάκης και Κοζορώνης και μπαίνουν για τον ΠΑΣ.

20:28

68': Ο Κυριακόπουλος στρώνει στον Ιγκλέσιας, εκείνος κάνει ένα πλασέ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:26

66': Ωραία προσπάθεια από τον Χαμντανί, κάνει και το διαγώνιο σουτ με το αριστερό και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

20:24

64': Κυριακόπουλος αντί Παντελιάδη για τον Αστέρα.

20:21

60': Θεοδωρόπουλος αντί Κοσίτσκι.

20:20

60': Μυρθιανός, Ηλιάδης και Σαπαλίδης μπαίνουν, Ναδάλες, Ακόστα και Μανιάς βγαίνουν.

20:17

Πολύ αργός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

20:13

53': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Λανθαρότε, η μπάλα φεύγει άουτ.

20:11

Στον χώρο του κέντρου διαδραματίζονται τα περισσότερα ως τώρα.

20:08

46': Πολλές αλλαγές για στον Αστέρα, για τον οποίο παίζουν οι: Κοσίτσκι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Παντελιάδης, Ιγκλέσιας, Μούκαμ, Χαμντανί, Μπερτόλιο, Μάσα, Γιάννου, Λανθαρότε.

20:07

46': Σκόνδρας αντί Αυγενικού για τον ΠΑΣ.

20:06

20:04

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

19:49

19:48

19:45

Ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Μπέριος διώχνει την τελευταία στιγμή από την προσπάθεια του Γιάννου.

19:41

39': Αλλαγή για τον Αστέρα, Γιάννου αντί Μπαράλες.

19:40

38': Κίτρινη στον Μανιά.

19:40

38': Κίτρινη στον Φούντα.

19:40

37': Κίτρινη στον Τσουκαλά.

19:39

Ένταση ανάμεσα στους παίκτες. Με τον Ζησόπουλο τα έχει ο Τσουκαλάς.

19:36

33': Εντυπωσιακή επέμβαση του Κοσίτσκι που αποκρούει εξαιρετικά το πέναλτι του Τσάβες πέφτοντας δεξιά.

19:35

33': Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Τσάβες κάνει σουτ και η μπάλα κοντράρει στο χέρι του Αλόκο.

19:32

Από τα πλάγια παίζει πολύ ο Αστέρας κατά κύριο λόγο με τον Φούντα, που είναι ορεξάτος.

19:28

26': Από εκτέλεση κόρνερ ο Αλόκο παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:26

24': Κίτρινη στον Μπέριο.

19:25

22': Κίτρινη στον Δημούτσο.

19:23

Το παιχνίδι του προσπαθεί να κάνει ο Αστέρας, δηλαδή περιμένει για να βγάλει κάποια αντεπίθεση. Ωστόσο, ως τώρα δεν είναι επικίνδυνος.

19:19

Κυκλοφορεί την μπάλα στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΣ.

19:16

14': Από φάουλ του Ίλιτς ο Τσάβες παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:14

12': Κεφαλιά από τον Σκούρτη, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι, εκεί ο Φούντας κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:10

Αργός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά.

19:06

Χάνεται η μπάλα στον χώρο του κέντρου για τον ΠΑΣ, ο Σκούρτης το εκμεταλλεύεται και σκοράρει με ωραίο σουτ ακριβώς έξω από το ημικύκλιο.

19:05

3': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

19:03

19:01

18:57

Υπάρχει και λιγοστός κόσμος στις κερκίδες.

18:51

Αρκετά δυνατό το τεστ και για τις δύο ομάδες που έχουν και τα μικροπροβλήματά τους.

18:45

Καλησπέρα σας, το φιλικό ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Κοσίτσκι, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Αλόκο, Τορμένα, Κουάτε, Ντουντού, Δημούτσος, Σκούρτης, Φούντας, Μπαράλες
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Σανκαρέ, Ιγκλέσιας, Μούκαμ, Γκόιαν, Χαμντανί, Μπερτόλιο, Μάσα, Γιάννου, Λανθαρότε, Κυριακόπουλος
Βελλίδης, Καρανίκας, Μπέριος, Τζημόπουλος, Ναδάλες, Τσουκαλάς, Αυγενίκου, Ακόστα, Τσάβες, Ίλιτς, Μανιάς
Αναπ: Περιστερίδης, Κρητικός, Γαρουφαλιάς, Σαπαλίδης, Κοροζώνης, Σκόνδρας, Κοζάκης, Μυρθιανός