Ευχαριστούμε που μείνατε, καλό βράδυ.

22:53

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-1 για τον Ολυμπιακό.

22:52

90'+2: Μακρινό σουτ του Ζντιέλαρ, εύκολα ο Φέρμεϊρ.

22:50

90': Ζντιέλαρ αντί Μιλιβόγεβιτς για τον Ολυμπιακό.

22:49

89': Μόνος του με τον Φέρμεϊρ βγαίνει ο Πουλίδο, αλλά τον προλαβαίνει ο τερματοφύλακας της Φέγενορντ.

22:46

86': Μαζουακού αντί Σαλίνο για τον Ολυμπιακό.

22:44

84': Στη θέση του Ελ Αχμαντί ο Νιούκομ για τη Φέγενορντ.

22:43

82': Κασάμι αντί Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό.

22:42

Στα χέρια Ντομίνγκεζ και Βιλένα.

22:41

Στο έδαφος ο Ντομίνγκεζ, δείχνει να έχει πρόβλημα.

22:37

77': Φουστέρ αντί Πάρντο για τον Ολυμπιακό.

22:36

Πρόβλημα ο Πάρντο που κάνει νόημα για αλλαγή.

22:35

75': Πουλίδο αντί Χάρα για τον Ολυμπιακό.

22:33

72': Κίτρινη στον Βέινοβιτς.

22:33

72': Κίτρινη στον Χάρα.

22:33

Ξανά στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων. Υπάρχουν πολλά νεύρα.

22:29

Δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός.

22:26

65': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Κάουτ, λίγο έξω η μπάλα.

22:24

63': Κίτρινη στον Καζίμ Ρίτσαρντς.

22:23

63': Καζίμ Ρίτσαρντς αντί Μανού για τη Φέγενορντ.

22:23

Βρήκε λίγο την μπάλα ο Ρομπέρτο, αλλά το πέναλτι του Κάουτ ήταν πολύ καλό.

22:23

62': ΓΚΟΛ για τη ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ!

22:22

62΄: Πέναλτι για τη Φέγενορντ. Παρατεταμένο κράτημα του Βούρου στον Κάουτ.

22:19

59': Αλλαγή για τη Φέγενορντ, στη θέση του Φαν Μπέικ ο Ντάμερς.

22:17

56': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κάουτ, εύκολα ο Ρομπέρτο.

22:15

Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η Φέγενορντ.

22:11

50': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ελ Αχμαντί και ο Ρομπέρτο πέφτει και αποκρούει.

22:07

46': Ο Ίμερς στη θέση του Τούρνστρα για τη Φέγενορντ.

22:06

46': Ντοσεβί και Ντομίνγκεζ, αντί Ντουρμάζ και Φορτούνη για τον Ολυμπιακό.

22:06

22:05

όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

21:49

21:48

Νέα αντεπίθεση από τον Ολυμπιακό, ο Ντουρμάζ βγάζει τη σέντρα, η μπάλα από την απομάκρυνση πηγαίνει στον Φορτούνη κι εκείνος κάνει απίστευτο σόλο. Ο Έλληνας μέσος περνάει και τον τερματοφύλακα και πλασάρει.

21:48

45': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:46

44': Κίτρινη στον Μανού.

21:46

44': Κίτρινη στον Ντουρμάζ.

21:45

Πολλά νεύρα έχουν οι Ολλανδοί στα τελευταία λεπτά.. Σύρραξη τώρα, στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων!

21:42

40': Κίτρινη στον Πάρντο.

21:41

39': Κίτρινη στον Τούρνστρα.

21:39

36': Νέα ευκαιρία για τη Φέγενορντ. Ο Μπιλάλ βγάζει τη σέντρα, ο Μανού πετιέται και από τη μικρή περιοχή με πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ.

21:39

Κακή πάσα από τον Χάρα στην αντεπίθεση που πάει να βγάλει ο Ολυμπιακός.

21:37

35': Μεγάλη ευκαιρία για τη Φέγενορντ. Ο Μπιλάλντ κάνει τη σέντρα με το εξωτερικό, ο Κάουτ πιάνει την κεφαλιά και από κοντά στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:34

Δυνατό φάουλ του Ελ Αχμαντί στον Φορτούνη. Γλιτώνει την κάρτα ο πρώην παίκτης της Άστον Βίλα.

21:30

28': Παλεύει ο Φορτνούνης και κερδίζει κόρνερ. Ο Ντουρμάζ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται εύκολα.

21:26

Ο Ντουρμάζ κάνει αρκετά μέτρα με την μπάλα, ο Φορτούνης στη συνέχεια δίνει στον Πάρντο και ο τελευταίος με διαγώνιο σουτ σκοράρει από μέσα δεξιά.

21:26

24': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:24

Πιέζει στα τελευταία λεπτά η Φέγενορντ, αλλά δεν καταφέρνει να διασπάσει την άμυνα του Ολυμπιακού.

21:20

Αρκετά δυναμικός και μαχητικός ο Πάρντο, που διεκδίκησε πριν μία χαμένη μπαλιά μέχρι τέλους.

21:17

14': Κίτρινη στον Φαν Μπέικ.

21:14

12': Ο Ελ Αχμαντί κάνει το γύρισμα για τον Κάουτ, εκείνος σουτάρει και ο Ρομπέρτο μπλοκάρει με άνεση.

21:12

Στο μισό γήπεδο περιμένει ο Ολυμπιακός, κυκλοφορεί την μπάλα μόνο στο δικό της μισό η Φέγενορντ.

21:09

Ο Φορτούνης βγάζει εξαιρετική κάθετη μπαλιά, ο Φέρμεϊρ αποκρούει το σουτ του Ντουρμάζ, αλλά στη συνέχεια ο Χάρα από κοντά σκοράρει.

21:09

6': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:08

5': Από τις κόντρες η μπάλα πηγαίνει στον Μπουχαλάκη, εκείνος κάνει το σουτ και αστοχεί.

21:07

Πρόβα τζενεράλε είναι η συγκεκριμένη για τη Φέγενορντ και γι' αυτό το ματς από τα πρώτα του λεπτά μοιάζει με επίσημο.

21:03

21:01

20:58

Πολύ κόσμο έχει το γήπεδο.

20:52

Δεύτερο φιλικό για τους Πειραιώτες στην Ολλανδία. Προ ημερών νίκησαν την Τβέντε με 2-1.

20:46

Καλησπέρα σας, το φιλικό του Ολυμπιακού με τη Φέγενορντ ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.