0
20:51

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ!

20:49

Καλύτερη από την αντίπαλό της η ΑΕΚ, έφτασε στη νίκη χάρη στο γκολ του Γκάλο και θα μπορούσε να έχει διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Άρθο στις καθυστερήσεις, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Επόμενο γιλικό ματς για την Ένωση, αυτό κοντρα στην Ανόρθωση στις 2 Αυγούστου.

20:49

Λήξη του ματς! 1-0.

20:46

90'+3: ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά ο Σοϊλέδης, ο Άρθο πιάνει την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι.

20:46

90'+3: Κόρνερ για την ΑΕΚ.

20:40

Έχει πέσει σαφώς ο ρυθμός του αγώνα στο τελευταίο διάστημα.

20:35

82': Σκοράρει ο Τζιμπούρ, αλλά ο Κορδέρο που είχε συμμετοχή στη φάση ήταν σε θέση οφσάιντ, συνεπώς το τέρμα δεν μετράει.

20:32

78': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Φαγιέ στη θέση του Γροντή.

20:27

Άρχισε πάλι το ματς.

20:25

Μικρή διακοπή, καθώς παίκτης της Χάποελ βρίσκεται πεσμένος στο έδαφος.

20:21

Σκόρερ ο Γκάλο με δυνατό σουτ με το δεξί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έπειτα από ωραία πάσα του Γροντή.

20:21

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:20

66': Σέντρα με φάλτσα από τον Γκάλο από τα δεξιά, ελέγχει και μαζεύει πριν μπει στη φάση ο Τζιμπούρ ο Σαΐντοφ.

20:15

61': Καλή στιγμή για τη Χάποελ. Ο Οζ Σαμπάγκ κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ.

20:14

Ορεξάτος ο Τζιμπούρ που πέρασε αλλαγή στο β΄ημίχρονο, την ώρα που και η Χάποελ, όμως, παρουσιάζεται πιο δραστήρια.

20:10

57': Αλλαγές για την ΑΕΚ. Σοϊλέδης, Κολοβέτσιος, Άρθο, Σιμόες και Βούρας αντί των Πεταυράκη, Τζανετόπουλου, Λαμπρόπουλο, Ανάκογλου και Ανέστη.

20:09

56': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί με φάλτσα από τα δεξιά ο Γκάλο, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:09

55': Κίτρινη κάρτα στον Οζ Σαμπάγκ.

20:05

Ο Ερμόν προσπαθεί ακόμα να σηκωθεί, μικρή διακοπή στο ματς. Περνά για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρου και ξαναρχίζει το ματς. Γίνεται τελικά αλλαγή, καθώς συνεχίζει να πονάει.

20:03

49': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί από τα αριστερά ο Γκάλο, σταματά η φάση, καθώς έπεσε στο έδαφος παίκτης της Χάποελ.

20:01

47': Καλή προσπάθεια από τον Χαντάντ, αλλά αρκετά άουτ η μπάλα.

19:59

Έχει κάνει αλλαγές ο Δέλλας. Πέρασαν στο ματς Γκάλο, Κορδέρο, Πλατέλλας, Αραβίδης και Τζιμπούρ, βγήκαν οι Βασιλαντωνόπουλος, Γιόχανσον, Ζόριτς, Μπαρμπόσα και Κρισάντους.