Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-1 για τον Ολυμπιακό.

Νέα μικρή διακοπή, στο έδαφος παίκτης των Ολλανδών.

21:45

Προσπαθεί η Τβέντε να πιέσει για την ισοφάριση.

21:41

79': Από κόρνερ του Φουστέρ ο Αυλωνίτης παίρνει την κεφαλιά, ο Ντοσεβί προσπαθεί να σκοράρει από κοντά, αλλά παίκτης της Τβέντε σταματάει την μπάλα στη γραμμή.

21:39

Εντυπωσιακό γκολ για τους Ολλανδούς με τον Ζίγιετς, ο οποίος από μέσα δεξιά εκτελεί τον Καπίνο εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ στην απέναντι γωνιά.

21:38

77': ΓΚΟΛ για την ΤΒΕΝΤΕ!

21:35

74': Σάλιακας στη θέση του Ελαμπντελαουί για τον Ολυμπιακό.

21:31

Δεν υπάρχουν φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

21:28

68': Γιαννιώτας αντί Πάρντο για τον Ολυμπιακό.

21:26

67': Εκτελεί φάουλ ο Φουστέρ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

21:25

65': Ο Φαν ντερ Χέιντεν στη θέση του Ουβίνι για την Τβέντε.

21:21

61': Από κόρνερ του Φουστέρ ο Αυλωνίτης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:19

Δεν έχει τον ίδιο ρυθμό με το πρώτο ημίχρονο το δεύτερο.

21:15

Αλλάζουν την μπάλα οι παίκτες του Ολυμπιακού.

21:12

52': Κίτρινη στον Πουλίδο για θέατρο.

21:11

Επί της ουσίας μόνο η πεντάδα (μαζί με Καπίνο) της άμυνας έμεινε και ο Πάρντο.

21:07

46': Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ζντιέλαρ, Κασάμι,Πουλίδο, Ντοσεβί και Φουστέρ μπήκαν. Εκτός Μπουχαλάκης, Μιλιβόγεβιτς, Ντουρμάζ, Φορτούνης και Χάρα.

21:06

21:04

Βγαίνουν και πάλι στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:48

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:47

Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Ντουρμάζ, ο Πάρντο κάνει το πλασέ και σκοράρει.

20:46

44': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:44

Άρχισε να κυκλοφορεί την μπάλα η Τβέντε.

20:40

Ελέγχει το ματς ο Ολυμπιακός.

20:37

35': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπουχαλάκης και αστοχεί.

20:32

Ωραίος συνδυασμός ανάμεσα σε Φορτούνη και Χάρα που παίζουν το 1-2, ο Έλληνας μέσος τελειώνει τη φάση με υποδειγματικό πλασέ και σκοράρει.

20:31

29': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:28

26': Προσποιείται ο Πάρντο, βρίσκει λίγο χώρο, κάνει και μία λόμπα και αστοχεί.

20:25

23': Ο Πάρντο παίρνει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή, αλλά το σουτ του είναι κακό.

20:24

22': Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο στρώνει στον Ντουρμάζ, εκείνος κάνει το πλασέ εντός περιοχής και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Ντρόμελ

20:20

18': Καλό σουτ από τον Ντουρμάζ, λίγο άουτ η μπάλα.

20:17

Τη συμπαράσταση οπαδών του έχει ο Ολυμπιακός.

20:16

13': Σέντρα από τον Ελαμπντελαουί, προβολή από τον Φορτούνη, άουτ η μπάλα.

20:12

Εκτός των καιρικών συνθηκών δεν είναι καλό ούτε το γήπεδο, το οποίο χρησιμοποιείται από ομάδα έκτης κατηγορίας.

20:08

6': Ευκαιρία για την Τβέντε, ο Καπίνο αποκρούει το σουτ του Τάπια.

20:06

Υπό βροχή γίνεται το ματς.

20:02

19:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:56

Γνωστά τα προβλήματα για τους Πειραιώτες που παρατάσσονται με Αυλωνίτη - Βούρο στο κέντρο της άμυνας και Σαλίνο αριστερά.

19:50

Πρώτο φιλικό για τον Ολυμπιακό στην Ολλανδία και μάλιστα με αρκετά δυνατό αντίπαλο.

19:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το φιλικό του Ολυμπιακού με την Τβέντε.