Ευχαριστούμε, καλή συνέχεια.

13:51

Λήξη αγώνα, νίκη για την ΑΕΚ με 2-0.

13:49

88': Ο Λανκούρ σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και αστοχεί.

13:46

86': Με διαγώνιο πλασέ από θέση μέσα δεξιά ο Πλατέλλας αστοχεί.

13:42

82': Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Κρισάντους δίνει στον Ζόριτς, εκείνος στον Βάργκας και ο τελευταίος με δυνατό σουτ σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Οστάινα.

13:39

Κατέβασε ταχύτητα η ΑΕΚ μετά το μίνι ξέσπασμα που είχε.

13:34

Ο Κρισάντους δίνει στον Βάργκας, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό πλασέ και νικάει τον Οστάινα.

13:34

73': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

13:32

72': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Κρισάντους βγάζει μόνο του τον Ζόριτς κι εκείνος δεν καταφέρνει να νικήσει τον Οστάινα.

13:31

Από κάθετη του Ανάκογλου ο Κρισάντους προλαβαίνει την έξοδο του Οτσάινα και με πλασέ σκοράρει.

13:31

70': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

13:30

70': Μπαίνει ξανά ο Πλατέλλας αντί του Σιμόες.

13:29

69': Ο Γροντής βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Κρισάντους παίρνει την κεφαλιά και ο Βάργκας αστοχεί.

13:27

66': Δοκιμάζει το σουτ ο Ζόριτς και στέλνει την μπάλα άουτ.

13:25

Αποκρούει ο Οτσάινα το πέναλτι του Βάργκας πέφτοντας δεξιά.

13:24

64': Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Κρισάντους παίρνει κάποιες κόντρες στην περιοχή και στη συνέχεια ανατρέπεται.

13:21

Δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς στα τελευταία λεπτά. Στο μισό γήπεδο περιμένει η Κορόνα.

13:17

Πολύ καλή κυκλοφορία μπάλας από την ΑΕΚ, αλλά οι παίκτες της δεν βρίσκουν την τελική πάσα.

13:13

Έχει μπει καλύτερα η ΑΕΚ.

13:11

Μικρή διακοπή, στο έδαφος παίκτης της Κορόνα.

13:09

Μπαρόχα, Σβάρνας, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Γροντής, Ανάκογλου, Σιμόες, Γκάλο, Βάργκας, Ζόριτς, Κρισάντους η ενδεκάδα της Ένωσης.

13:07

Πολλές οι αλλαγές για την ΑΕΚ.

13:06

13:05

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

12:49

12:49

45': Μακρινό σουτ από τον Πλατέλλα, πέφτει και αποκρούει ο Οτσάινα.

12:46

44': Σέντρα από το Βασιλαντωνόπουλο, κεφαλιά από τον Σιμόες, εύκολα ο Οτσάινα.

12:45

42': Εντελώς αδύναμο το απευθείας φάουλ του Λανκούρ, εύκολα ο Μπαρόχα.

12:44

41': Κίτρινη κάρτα στον Άρθο για σκληρό φάουλ στον Ζαλέσκι.

12:42

Προβληματική στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ, έχει χάνει εντελώς τον έλεγχο το ματς.

12:38

35': Δεν ανησυχεί ο Μπαρόχα, ο οποίος μπλοκάρει εύκολα το σουτ του Ζάγιατς.

12:34

32': Μπαρόχα αντί Ανέστη για την ΑΕΚ.

12:30

28': Δοκιμάζει το πόδι του από μέσα αριστερά ο Γκρζέλακ και ο Ανέστης παραχωρεί κόρνερ.

12:29

26': Κόρνερ κερδίζει η Κορόνα, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

12:26

23': Δοκιμάζει το πόδι του ο Αραβίδης και στέλνει την μπάλα άουτ.

12:24

21': Βρίσκει λίγο χώρο, κάνει και το σουτ ο Τζιμπούρ, αλλά ο Οτσάινα αποκρούει.

12:21

Μικρή διακοπή στο ματς.

12:18

15': Μονοκόμματο σουτ από τον Σιμόες, ψηλά φεύγει η μπάλα.

12:15

Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ και κερδίζει εύκολα την μπάλα.

12:12

9': Η μπάλα φτάνει στον Μπαρμπόσα, εκείνος κάνει το πλασέ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

12:09

Κυριαρχεί η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά και κυκλοφορεί καλά την μπάλα.

12:07

Η Κορόνα Κιέλτσε νίκησε χθες τη Ζαγκιέλε Λούμπιν με 2-0. Έτσι είναι η μοναδική πολωνική ομάδα που έχει το απόλυτο μετά από δύο αγωνιστικές στο πρωτάθλημά της. Σήμερα παίζουν όσοι δεν αγωνίστηκαν σ' αυτό το ματς.

12:03

12:01

Ιδανικές οι συνθήκες, η θερμοκρασία είναι στους 15 βαθμούς.

11:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

11:53

Υπενθυμίζεται ότι στο πρώτο φιλικό της η ΑΕΚ έφερε 1-1 με τη Χάποελ Τελ Αβίβ.

11:48

Αυτό είναι το δεύτερο φιλικό που δίνει κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας της η Ένωση.

11:45

Καλημέρα σας, το φιλικό της ΑΕΚ με την Κορόνα Κιέλτσε ξεκινάει σε περίπου 15 λεπτά.

Ανέστης, Βασιλαντωνόπουλος, Αρθο, Κολοβέτσιος, Πεταυράκης, Σιμόες, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Τζιμπούρ.
Οτσάινα, Γκρζέλακ, Κίερτς, Βρεσνιέφσκι, Κόμπρι, Σιέρπινα, Ζαλέσκι, Ρογκάλα, Λανκούρ, Ζάγιατς, Τρίτκο