Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ.

20:01

Προσωρινή διακοπή στο ματς.

19:57

85': Ο Αρούς αποκρούει σουτ του Μπαρμπόσα και στη συνέχεια νικάει και τον Πλατέλλα.

19:55

83': Αλλαγή για την ΑΕΚ, αντί του Πεταυράκη ο

19:52

Στα χέρια ο Άρθο με αντίπαλό του, αλλά λύθηκε γρήγορα η παρεξήγηση.

19:47

Ο Πλατέλλας είναι ίσως και ο πιο κινητικός παίκτης της ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο.

19:43

Συνεχείς οι αλλαγές, έχει χαθεί και ο όποιος ρυθμός υπήρχε.

19:39

67': Μπαίνει ξανά ο Πεταυράκης αντί του Γροντή. Δεν μπορεί να αγωνιστεί ο Σοϊλέδης, μάλλον αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα.

19:35

64': Ο Βασιλαντωνόπουλος δίνει στον Κρισάντους, εκείνος κάνει κάκιστο σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:32

61': Ο Νάμιατς κάνει την προσποίηση, βρίσκει χώρο να σουτάρει, αλλά αστοχεί.

19:29

58': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ανδρεόπουλος, ο Ζόριτς στη θέση του. Μπήκε και ο Μπαρόχα αντί του Βούρου.

19:29

58': Ωραία ενέργεια από τον Πλατέλλα, αλλά το σουτ του πηγαίνει κατευθείαν στον Αρούς.

19:27

Σέντρα από τον Μπούμπα, τραγικό λάθος ο Βούρας που δεν διώχνει σωστά και ο Ελ Χίτζα σκοράρει.

19:26

55': ΓΚΟΛ για τη Χάποελ!

19:24

Νευρικός στα πρώτα λεπτά ο Μπαρμπόσα.

19:20

Ο Βούρος συνεχίζει κάτω από τα δοκάρια. Βασιλαντωνόπουλος δεξιά, Άρθο, Λαμπρόπουλος στα στόπερ, αριστερά ο Γροντής, ο Ανδρεόπουλος είναι ο αμυντικός μέσος, δεξιά του είναι ο Σιμόες και αριστερά του ο Ανάκογλου, Στην κορυφή της επίθεσης είναι ο Κρισάντους με τους Μπαρμπόσα και Πλατέλα να παίζουν στα άκρα.

19:17

Όλη η ενδεκάδα πλην του Βούρα άλλαξε για την ΑΕΚ. Εξαίρεση και ο Γροντής.

19:16

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και πάλι.

19:02

19:02

45': Ευκαιρία για τη Χάποελ με τον Ελ Χίζα να πλασάρει από τα όρια της περιοχής και να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

18:59

Κυκλοφορεί την μπάλα στα τελευταία λεπτά η Χάποελ.

18:56

Από κόρνερ του Βάργκας ο Αραβίδης στο πρώτο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά και νικάει τον Αρούς.

18:55

39': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:51

35': Δοκάρι για την ΑΕΚ! Από τη σέντρα του Γκάλο ο Τζιμπούρ παίρνει την κεφαλιά και τη στέλνει στο οριζόντιο δοκάρι. Ακούμπησε την μπάλα με τα ακροδάχτυλα και ο Αρούς.

18:47

30': Βούρας αντί Ανέστη για την ΑΕΚ.

18:44

Διακοπή στο ματς, τραυματίας παίκτης της Χάποελ που συγκρούστηκε με τον Τζιμπούρ.

18:40

23': Από πλάγια ο Μπούμπα κάνει ένα σουτ και ο Ανέστης παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:39

Φωνάζει ο Δέλλας για να βγουν οι παίκτες του και να πιέσουν ψηλά.

18:36

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.

18:32

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ, αλλά στα τελευταία λεπτά δεν απειλεί.

18:28

Κόβεται ο Βάργκας πριν σουτάρει.

18:26

Πατάει καλύτερα η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά.

18:22

5': Ο Γροντής δοκιμάζει το σουτ στην κίνηση και ο Αρούς αποκρούει.