Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:22

Λήξη αναμέτρησης, ήττα με 2-0 για τον Παναθηναϊκό.

22:20

88': Ο Πέτριτς εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Μπουρ μπλοκάρει.

22:18

Ο Ελ Γαζί παίρνει την μπάλα έξω από το ημικύκλιο, αμαρκάριστος ζυγίζει το σουτ του και σκοράρει.

22:18

86': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

22:16

84': Ένα πλασέ από μακριά κάνει ο Ατζαγκούν, αποκρούει ο Μπουρ. Στη συνέχεια ο Καλτσάς χάνει απίστευτη ευκαιρία, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ.

22:14

Έχει πέσει εντελώς ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

22:10

79': Αγγελόπουλος αντί Ζέκα για τον Παναθηναϊκό.

22:07

Φρεσκάρει πολύ την ομάδα του ο Ντε Μπουρ.

22:03

Σον χώρο της μεσαίας γραμμής εντοπίζονται τα μεγαλύτερα προβλήματα των "πράσινων".

21:59

69': Τελάντερ αντί Κουτρουμπή για τον Παναθηναϊκό.

21:55

64': Τσέρνι αντί Μένιχ για τον Άγιαξ.

21:54

64': Μπεργκ, Λαγός και Βέμερ βγαίνουν, Δώνης, Καλτσάς και Μαρινάκης μπαίνουν.

21:53

62': Ο Σόνε εκτελεί φάουλ με δύναμη, ο Στιλ αποκρούει με τις γροθιές και στην επαναφορά ο Κλάασεν με κοντινή κεφαλιά αστοχεί.

21:51

60': Ο Πράνιτς κάνει έξυπνη συρτή πάσα προς το δεύτερο δοκάρι, ο Ατζαγκούν με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.

21:47

Το ματς έχει επιστρέψει στη γνώριμη μορφή του με τον Άγιαξ να έχει τον απόλυτο έλεγχο και να κυκλοφορεί την μπάλα.

21:43

52': Ο Μπεργκ παίρνει την μπάλα από πλάγια εντός περιοχής, κάνει ένα πλασέ χωρίς ιδιαίτερη δύναμη και ο Μπουρ αποκρούει.

21:43

51': Ο Πράνιτς δίνει στον Πέτριτς, εκείνος σουτάρει εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:41

Να πιέσει ψηλά προσπαθεί ο Άγιαξ.

21:38

46': Στιλ, Ατζαγκούν, Νίνης, Πέτριτς, Τριανταφυλλόπουλος μέσα, Κοτσόλης, Χουχούμης, Ταυλαρίδης, Καρέλης, Λουντ έξω για τον Παναθηναϊκό.

21:37

21:35

Βγαίνουν ξανά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:18

21:14

42': Ωραία παράλληλη μπαλιά από τον Καρέλη, δεν καταφέρνει με προβολή ο Μπεργκ να βρει την μπάλα.

21:13

Πιέζει ο Άγιαξ, διαδοχικές σέντρες από τον Ντάικς, σωστά αντιδρά η άμυνα του Παναθηναϊκού.

21:09

Σε παθητικό ρόλο οι παίκτες του Παναθηναϊκού, κοιτούν τον Άγιαξ απλώς να αλλάζει την μπάλα και δυσκολεύονται ακόμη και να την κλέψουν.

21:06

Κρύβουν την μπάλα οι παίκτες του Άγιαξ και ο Μίλικ από κοντά σκοράρει. Κλάασεν και Σόνε άλλαξαν εξαιρετικά την μπάλα.

21:06

33': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!