Λήξη και στο άλλο παιχνίδι, νίκη με 3-0 για τον Αιγινιακό.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-1 για την Αναγέννηση.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:38

Δεν έχει αλλάξει το σκορ στο άλλο παιχνίδι, ο Αιγινιακός νικάει με 3-0.

19:36

83': Πέττας αντί Κριτσμάρεβιτς για τη Ζάκυνθο.

19:33

Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς.

19:28

75': Στη θέση του Οικονόμου ο Κόντος για την Αναγέννηση.

19:27

Η Αναγέννηση έχει 30 τελικές σε 73' λεπτά!

19:25

Ωραία σέντρα από τον Μαυριά από δεξιά, ο Οικονόμου πιάνει την κεφαλιά και σκοράρει από κοντά.

19:24

71': ΓΚΟΛ για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ!

19:23

Με τον Δερμιτζόγλου ο Αιγινιακός έχει κάνει το 3-0 στο άλλο παιχνίδι.

19:22

69': Λέκκας αντί Πιτταρά για τη Ζάκυνθο.

19:21

68': Κίτρινη στον Τηλιόπουλο.

19:17

64': Ο Μπιτέλης βγάζει τη σέντρα, ο Παναγιωτόπουλος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:15

62': Μαυριάς αντί Βουτσιά για την Αναγέννηση.

19:13

Ο Νίκιτς βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Τζέκος παίρνει την κεφαλιά και ο Μίχος με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

19:13

59': ΓΚΟΛ για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ!

19:12

58': Πλαβούκος αντί Χατζησάββα για τη Ζάκυνθο.

19:10

Στο άλλο παιχνίδι ο Αιγινιακός έχει κάνει το 2-0 με τον Ρίκκα.

19:09

56': Ξεμαρκάρεται ο Παναγιωτόπουλος, κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:09

56': Ο Βουτσιάς κάνει το σουτ από μέσα δεξιά σημαδεύοντας την κλειστή γωνία του Πολίτη, ο οποίος παραχωρεί κόρνερ.

19:06

53': Προσωπική ενέργεια από τον Παναγιωτόπουλο, ξεμαρκάρεται, κάνει δυνατό σουτ και ο Πολίτης πραγματοποιεί φοβερή επέμβαση.

19:03

Στο έδαφος ο Πολίτης, προσωρινή διακοπή. Δεν υπάρχει τερματοφύλακας στον πάγκο για τη Ζάκυνθο σε περίπτωση που δεν μπορεί να συνεχίσει.

19:02

49': Ο Παναγιωτόπουλος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Πολίτης αποκρούει.

19:01

46' Παναγιωτόπουλος αντί Πέεφ για την Αναγέννηση.

18:59

18:58

Στον αγωνιστικό χώρο επέστρεψαν οι δύο ομάδες.

18:47

Το ημίχρονο στο άλλο παιχνίδι του Βόρειου Ομίλου είναι στο 1-0 υπέρ του Αιγινιακού.

18:44

18:43

45': Ο Σαΐν στρώνει στον Νίκιτς, εκείνος κάνει το σουτ, αλλά είναι εντελώς άστοχο.

18:40

41': Σουτ από μακριά κάνει ο Σαΐν, αλλά είναι άστοχο.

18:39

40': Κίτρινη στον Τζάνη.

18:38

Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα ούτε για λίγο η Ζάκυνθος που δέχεται τη μία επίθεση μετά την άλλη.

18:36

Συνεχίζει να πιέζει ο Αιγινιακός στο δικό του ματς,παραμένει το 1-0.

18:34

36': Ο Τζέκος ξεφεύγει, αφήνει στον Βουτσιά, αλλά το σουτ του τελευταίου είναι εντελώς άστοχο.

18:30

32': Βάζει πολλή δύναμη ο Βουτσιάς, σημαδεύει το αριστερό παραθυράκι, αλλά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

18:30

32': Κίτρινη στον Πολίτη.

18:29

31': Κόκκινη κάρτα στον Καμπούρη, καθώς ο Τζέκος ήταν σε προφανή θέση για γκολ. Ωστόσο, δεν υπάρχει παράβαση, ο παίκτης έχει βρει την μπάλα. Σοβαρό λάθος από τον διαιτητή.

18:29

30': Πέναλτι για την Αναγέννηση, το κερδίζει ο Τζέκος!

18:28

30': Μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση. Ο Βουτσιάς μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει και το πλασέ προς την απέναντι γωνία και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:26

Γκολ υπάρχει και στο άλλο παιχνίδι, έχει ανοίξει το σκορ ο Αιγινιακός με τον Σάνον.

18:26

Ο Μπλέτσας φεύγει αμαρκάριστος στην πλάτη της άμυνας, περνάει τον Κουτσόπουλο και στη συνέχεια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

18:25

27': ΓΚΟΛ για τη ΖΑΚΥΝΘΟ!

18:21

22': Σουτ στην κίνηση κάνει ο Πέεφ, πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει ο Πολίτης.

18:19

Ο Μπιτέλης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Ζακύνθου, πλασάρει ψύχραιμα και νικάει τον Πολίτη.

18:18

20': ΓΚΟΛ για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ!

18:17

Χωρίς σκορ το άλλο παιχνίδι του Βόρειου Ομίλου, που γίνεται στο Αιγίνιο.

18:15

17': Ο Μπέλτσας κάνει το σουτ από μακριά, εύκολα μπλοκάρει ο Κουτσόπουλος.

18:14

16': Μεγάλη ευκαιρία για την Καρδίτσα! Ο Πέεφ κάνει μακρινό σουτ, ο Πολίτης αποκρούει και στη συνέχεια κάνει νέα επέμβαση εξ επαφής σε πλασέ του Τζέκου.

18:14

15': Ο Σαΐν κάνει προσωπική ενέργεια, δίνει στον Βουτσιά, αλλά το πλασέ του τελευταίου είναι κακό.

18:10

12': Από εκτέλεση κόρνερ ο Οικονόμου παίρνει την κεφαλιά, αλλά δεν σημαδεύει σωστά.

18:08

10': Κάκιστο σουτ από τον Πέεφ εκτός περιοχής.

18:06

8': Ο Βουτσιάς κάνει τη σέντρα από αριστερά, ο Τζέκος παίρνει άλλη μία κεφαλιά και αστοχεί και πάλι.

18:05

Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος στην Καρδίτσα.

18:04

Έχει ξεκινήσει και ο αγώνας ανάμεσα στον Αιγινιακό και τον Αγροτικό Αστέρα.

18:02

4': Ο Βουτσιάς βγάζει τη σέντρα, ο Τζέκος παίρνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά δυσκολεύεται να την κατεβάσει από την πορεία της.

17:59

17:57

17:55

Καλή η θερμοκρασία, στους 19 βαθμούς.

17:52

Καθοριστικής σημασίας ο αγώνας για τους γηπεδούχους, που καλούνται να αντιδράσουν μετά τη βαριά ήττα από τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο.

17:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει ο αγώνας της Αναγέννησης Καρδίτσας με τη Ζάκυνθο.

Κουτσόπουλος, Τζάνης, Οικονόμου, Δημόπουλος, Μίχος, Βουτσιάς, Μπιτέλης, Σαΐν, Νίκιτς, Πέεφ, Τζέκος.
Αναπ: Γεωργατζάς, Κόντος, Σκόνδρας, Κουλίδης, Μαυριάς, Παναγιωτόπουλος, Παπαργυρίου.
ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Πολίτης, Στασινόπουλος, Νόνης, Κυριακίδης, Καμπούρης, Πιτταράς, Ευθυμιάδης, Κριτσμάρεβιτς, Μπλέτσας, Χατζησάββας, Τιλιόπουλος.
Αναπ: Παπαδημητρίου, Λέκκας, Πλαβούκος, Ουνγιαλίδης, Πέττας, Βυθούλκας.
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Πασχάλης (Ηπείρου) 4ος: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας).