-
3
20:53

20:53

Ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε τη νίκη γοήτρου με 4-3 επί της Παναχαϊκής σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.

20:53

90'+3: Λήξη του αγώνα.

20:50

90': Κίτρινη κάρτα για τον Χούσα.

20:49

89': Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

87': Σουτ από τον Στεργίδη, έφυγε λίγο άουτ.

20:45

85': Κεσίδης αντί Καρρά, ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές και για τον Ολυμπιακό Βόλου.

20:42

82': Τρίτη αλλαγή για την Παναχαϊκή, αλλαγή στην αλλαγή ο Κορέτα, που αντικαθίσταται από τον Μαζιώτη.

20:41

81': Κίτρινη κάρτα για τον Διαμαντόπουλο.

20:33

74': Δυνατό σουτ του Κορέτα, σπουδαία επέμβαση από τον Κολίτσι.

20:32

73': Ζητούν πέναλτι για χέρι του Γιαλούση οι παίκτες της Παναχαϊκής, δεν καταλογίστηκε κάτι.

20:27

Ο Καρβουνιάρης με κεφαλιά είναι ο σκόρερ μετά το κόρνερ που εκτέλεσε ο Στεργίδης.

20:27

68': ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή!

20:23

64': Ζέρης αντί Σκοπελίτη, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου.

20:19

59': Δυνατό σουτ από τον Μασούρα, ο Κολίτσι απομάκρυνε τον κίνδυνο.

20:16

56': Συνεργασία Νικολιά και Σκοπελίτη, τελικός αποδέκτης της μπάλας ο Μπιτάνγκ, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ.

20:14

54' Καλό σουτ του Στεργίδη εκτός περιοχής, έφυγε λίγο άουτ.

20:08

49': Σουτ του Γκαντιάγκα, μπλόκαρε ο Κολίτσι.

20:05

46': Διπλή αλλαγή για την Παναχαϊκή, ο Κορέτα αντί του Μπουντόπουλου και ο Καρβουνιάρης αντί του Άλμπι.

20:05

46': Ρόκας αντί Μπάρμπα, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου.

20:04

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

19:49

Γκολ και θέαμα προσέφεραν στο α' μέρος οι απελευθερωμένοι από κάθε άγχος δύο ομάδες. Η Παναχαϊκή προηγήθηκε, δέχθηκε την ανατροπή και ισοφάρισε, αλλά με χατ-τρικ του Διαμαντόπουλου και γκολ του Μπιτάνγκ ο Ολυμπιακός Βόλου κερδίζει 4-2.

19:48

45+2': Τέλος του ημιχρόνου.

19:47

45+2': Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός Βόλου. Ο Παπαδόπουλος απόκρουσε σωτήρια κεφαλιά του Διαμαντόπουλου.

19:45

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:44

43': Ο Μπάρμπας τραυματίστηκε και έδειξε πως θα αποχωρήσει, αλλά τελικά επέστρεψε στο χορτάρι για τα τελευταία λεπτά. Ο Ελευθερόπουλος ήδη ετοιμάζει τον Ρόκα.

19:41

40': Καλό σουτ του Γκαντιάγκα έξω από την περιοχή, άουτ.

19:37

Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Μπιτάνγκ, που ντρίπλαρε και τον Παπαδόπουλο και σε κενή εστία έγραψε το 4-2.

19:37

36': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ.

19:30

Χατ τρικ ο Διαμαντόπουλος, που απαντάει άμεσα και νικώντας τον Παπαδόπουλο δίνει εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους.

19:30

30': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ.

19:29

Ο Στεργίδης βρίσκει ωραία τον Γκαντιάγκα μέσα στην περιοχή, αυτός πλασάρει εύστοχα και ισοφαρίζει.

19:29

28': ΓΚΟΛ η ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ.

19:25

Εύστοχη η εκτέλεση του Διαμαντόπουλου, που διπλασιάσει τόσο τα τέρματά του, όσο και της ομάδας του.

19:25

25': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ.

19:24

Έντονες οι διαμαρτυρίες των Πατρινών. Το πέναλτι δόθηκε για χέρι του Κάργα μετά από γύρισμα του Μπάρμπα.

19:24

24': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ.

19:17

17': Απειλεί με Μαρουκάκη η Παναχαϊκή, διώχνει με το κεφάλι ο Γιαλούσης.

19:16

16': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:15

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπουτζίκου, ο Διαμαντόπουλος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

19:14

14': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ.

19:12

11': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Εκτελεί ο Μπουντόπουλος, καθαρίζει ο Κολίτσι.

19:11

10': Σουτ του Σκοπελίτη, φεύγει άουτ.

19:06

6': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτελεί ο Μπουτζίκος, άουτ η κεφαλιά του Μακρυδημήτρη.

19:03

Ο Στεργίδης ανοίγει το σκορ. Νέα αντεπίθεση για τους Πατρινούς, οι αμυντικοί σταμάτησαν για οφσάιντ και ο Στεργίδης με ψύχραιμο τελείωμα κάνει το 0-1.

19:02

2': ΓΚΟΛ η ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ.

19:02

2': Ευκαιρία με το καλημέρα η Παναχαϊκή. Μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Μασούρας πάτησε περιοχή και πλάσαρε, λίγο άουτ.

19:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

18:59

Περίπου 1.000 φίλαθλοι στο ΕΑΚ Βόλου.

18:58

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι δύο ομάδες.

18:50

Ο Ολυμπιακός Βόλου έχει 4 βαθμούς και η Παναχαϊκή πέντε.

18:48

Η αποφυγή της τελευταίας θέση είναι ο μοναδικός στόχος, που έχει απομείνει στις δύο ομάδες.

18:45

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Ολυμπιακός Βόλου-Παναχαϊκή για την 9η αγωνιστική των πλέι οφ της Β' Εθνικής.

18:45

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

Κολίτσι, Καρράς, Μπουτίζκος, Μπάρμπας, Γιαλούσης, Μακρυδημήτρης, Κυζιρίδης, Μπιτάνγκ, Νικολιάς, Σκοπελίτης, Διαμαντόπουλος.
Αναπ: Ρίζος, Ζέρης, Κεσίδης, Ρόκας, Ντινόπουλος.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Παπαδόπουλος, Μπουντόπουλος, Στεργίδης, Άλμπι, Κάργας, Χούσα, Τρίγκας, Χαρτσιάς, Γκαντιάγκα, Μαρουκάκης, Μασούρας.
Αναπ: Δήμιζας, Καρβουνιάρης, Πατινιώτης, Κορέτας, Χοτζάλι, Μαζιώτης, Κυβελίδης.
Διαιτητής είναι ο Καραντώνης (Ημαθίας). Βοηθοί οι Παπαδημητρίου (Λάρισας), Τίκας (Θεσπρωτίας), ενώ 4ος ο Κατσικογιάννης (Ηπείρου).