3
-
1
20:55

Δίκαιη και μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα, ο οποίος ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης απέναντι σε μια κάκιστη ΑΕΛ. Η "Ελαφρά Ταξιαρχία" έχει πλέον 13 βαθμούς και είναι στην τρίτη θέση πίσω από το δεύτερο Ηρακλή με 22, τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε της διαδικασίας.

20:52

Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΛ 3-1.

20:51

Έχουν συμπληρωθεί τα 90', αλλά δεν έχει σηκωθεί το ταμπελάκι για το χρόνο των καθυστερήσεων.

20:49

90': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Απόλλων. Ο Χατζής αντί του Λαγού.

20:47

89': Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Λαγό από τα αριστερά. Με πάσα στον Σουάνη, κόντρα και νέο κόρνερ από την ίδια πλευρά. Η μπάλα στριφογυρίζει ύστερα από την εκτέλση του Λαγού, οι Φαρινόλα πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι η μπάλα άουτ.

20:45

87': Ο Δεληζήσης κόβει την τελευταία στιγμή τον Τζιώρα, που βγαίνει από θέση τετ α τετ.

20:44

86': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Το εκτέλσεση ο Λαγός από τα αριστερά και πέρασε ανεκμετάλλευτο.

20:42

84': Μακρινό δυνατό σουτ Τζιώρα, η μπάλα άουτ.

20:41

83': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Καραδέμητρος αντί του Βάντερσον.

20:40

82': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά με τον Νεμπεγλέρα. Κεφαλιά Δεληζήση, άουτ.

20:37

79': Σουτ Φαρινόλα από τα δεξιά και πολύ πλάγια, διώχνει με τα πόδια ο Αποστολίδης, που τραυματίζεται. Το ματς συνεχίζεται ύστερα από ένα λεπτό.

20:36

Μικρή διακοπή, έχει πέσει στο έδαφος ο Βασιλαντωνόπουλος. Το ματς αρχίζει ξανά.

20:34

76': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά με τον Κοντοδήμο. Απομακρύνουν εύκολα οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

20:32

74': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ΑΕΛ. Ο Γιάντσης αντί του Ελιομάρ.

20:27

69': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Πινδώνης αντί του Σέρτζιο.

20:23

Μικρή διακοπή, καθώς έχει τραυματιστεί ο Δεληζήσης, που ακούει ρυθμικά το όνομά του από τους οπαδούς του Απόλλωνα. Το ματς αρχίζει ξανά.

20:22

64': Απευθείας εκτέλεση φάουλ για τον Απόλλωνα με τον Λαγό στη δεξιά διαγώνιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ.

20:21

63': Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά.

20:18

Ο Τζιώρας άνοιξε για τον Σουάνη, που σούταρε από θέση μέσα αριστερά, ο Αποστολίδης έπεσε στην αριστερή γωνιά του και έδιωξε προσωρινά, για να φτάσει η μπάλα στον Φαρινόλα, που από το ύψος της μικρής πειροχής και τη γραμμή του άουτ έπιασε ένα τεχνικό σουτ για να γράψει το 3-1.

20:18

60': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

20:17

59': Δυνατό διαγώνιο σουτ Ελιομάρ από τα 40 περίπου μέτρα, η μπάλα άουτ.

20:16

58': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σουάνης αντί του Ανγκούλο.

20:15

57': Τεράστια ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Τζιώρας βγήκε μόνος του από τα αριστερά στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή, πέρασε και τον Αποστολίδη, επιχείρησε το πλασέ από πλάγια θέση, έδιωξε προσωρινά πάνω στη γραμμή ο Δεληζήσης, για να αστοχήσει σε κενή εστία στην επαναφορά ο Ανγκούλο.

20:14

56': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Λύρας αντί του Πίντο.

20:11

53': Φάση διαρκείας, η μπάλα γυρίζει έξω από την περιοχή της ΑΕΛ, φτάνει στον Φαρινόλα, που θα σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά θα φύγει δύο μέτρα έξω από το αριστερό δοκάρι του Αποστολίδη.

20:07

49': Λαγός και Τζιώρας παίζουν το ένα-δύο από τα αριστερά, καθυστερεί ο δεύτερος, βγαίνει και μπλοκάρει ο Αποστολίδης.

20:06

48': Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ από τα 35 μέτρα και αριστερά με τον Ελιομάρ, εύκολα στην αγκαλιά του Ταΐρη.

20:04

Διακοπή καθώς έχει χτυπήσει στο κεφάλι ο Μπανούσης σε εναέρια σύγκρουση με τον Τζιώρα. Το ματς αρχίζει ξανά ύστερα από λίγο.