2
-
0
22:26

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε άνετα με 2-0 τον ΠΑΟΚ και εξασφάλισε και τυπικά την πρώτη θέση στα πλέι οφ.

22:26

90+3': Τέλος του αγώνα.

22:26

90+2': Κίτρινη ο Νάνο.

22:25

90+2': Κίτρινη ο Ρατς.

22:23

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:22

89': Στο έδαφος ο Κωσταντινίδης, φαίνεται να έχει τραυματιστεί στο γόνατο. Σηκώνεται και συνεχίζει κανονικά ο νεαρός μπακ.

22:16

84': Κίτρινη και για τον Περέιρα.

22:16

84': Κίτρινη για τον Σίλντενφελντ.

22:14

81': Ο Μαρινάκης στη θέση του Μπούρμπου. Τέλος οι αλλαγές και για τον Παναθηναϊκό.

22:13

80': Ο Πούγγουρας στη θέση του Σαββίδη, έκλεισε τις αλλαγές του ο Γεωργιάδης.

22:06

74': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης εκτελεί, διώχνει ο Μαντούρο

22:04

72': Ο Μπεργκ σκοράρει με τρομερό τελείωμα, αλλά το γκολ του ακυρώνεται για οφσάιντ. Ο Σουηδός καλυπτόταν κανονικά, λάθος η απόφαση του βοηθού Γκάργκα.

21:59

67': Ο Δώνης στη θέση του Κουτρουμπή, δεύτερη αλλαγή για τον Αναστασίου.

21:59

66': Καλό σουτ του Σαββίδη, φεύγει λίγο άουτ.

21:56

64': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Περέιρα, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Ζέκα.

21:55

62': Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Κίτσιου, δεύτερη αλλαγή για τον Γεωργιάδη.

21:51

58': Ο Ρατς στη θέση του Τζαβέλλα. Πρώτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ.

21:48

56': Ο Μπεργκ στη θέση του Καρέλη. Αποθέωση και για τους δύο από τους φιλάθλους στη Λεωφόρο. Πρώτη αλλαγή για τον Αναστασίου.

21:48

55': Σέντρα του Μαυρία, προβολή άουτ του Καρέλη.

21:42

50': Καθαρίζει ο Ιτάνζ την εκτέλεση του κόρνερ.

21:42

49': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Ωραία κάθετη του Νίνη για τον Καρέλη, που από θέση τετ α τετ πλασάρει, σωτήρια επέμβαση του Ιτάνζ, σε κόρνερ ο Κόστα.

21:39

47': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Κάτσε, διώχνουν οι αμυντικοί.

21:38

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

21:33

21:20

Κυρίαρχος και επιβλητικός, ο Παναθηναϊκός δεν έχει αφήσει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον ΠΑΟΚ, τον οποίο κερδίζει 2-0.

21:19

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

21:19

45+1': Σέντρα του Μαυρία από δεξιά, ο Καρέλης κάνει το σουτ στην κίνηση, πάνω από τα δοκάρια. Καλή προσπάθεια.

21:18

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:18

45': Είναι καλά οι δύο παίκτες, επέστρεψαν στο γήπεδο και το ματς συνεχίζεται κανονικά.

21:17

44': Στο έδαφος Νίνης και Κουλούρης μετά από εναέρια σύγκρουση. Μικρή διακοπή στο ματς.

21:12

39': Ο Μαυρίας πατάει την μπάλα στον Νίνη, που πατάει περιοχή και σουτάρει, σε κόρνερ μετά το τάκλιν του Βίτορ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:09

37': Ο Περέιρα πιέζει και κλέβει την μπάλα από τον Μπούρμπο, ο Κουλούρης προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Στιλ, ο οποίος όμως μπλοκάρει το σουτ του.

21:05

33': Σουτ του Νίνη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά αυτή τη φορά ο Ιτάνζ.

21:04

32': Καλή επιθετική ανάπτυξη από τον ΠΑΟΚ. ενδεχομένως η πρώτη, σέντρα του Περέιρα από αριστερά, αμαρκάριστος ο Σαββίδης δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η ευκαιρία χάνεται.