0
23:59

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

23:58

Λήξη αναμέτρησης, η Ντνιεπρ νικά με 1-0 τη Νάπολι και προκρίνεται στον τελικό για πρώτη φορά στην ιστορία της!

23:57

90'+5: Κίτρινη στον Μπόικο.

23:55

90'+3: Δοκάρι η Ντνιεπρ! Ο Ματέους κάνει ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και η μπάλα πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι.

23:53

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:52

89': Δυνατό σουτ από τον Ματέους, διώχνει ο Αντούχαρ.

23:51

89': Μεγάλη ευκαιρία για την Ντνιεπρ. Ο Κάλινιτς σουτάρει, ο Αντούχαρ αποκρούει, ο Κροάτης δοκιμάζει να τον νικήσει ξανά και δεν τα καταφέρνει.

23:50

88': Από πολύ πλάγια σουτάρει ο Μάτζο, αποκρούει κλείνοντας τη γωνιά του Μπόικο.

23:48

86': Κίτρινη στον Καγιεχόν.

23:48

86': Αλλαγή για την Ντνιεπρ, στη θέση του Κονοπλιάνκα ο Μπρούνο Γκάμα.

23:47

85': Κίτρινη στον Ματέους.

23:43

80': Κίτρινη στον Γκουλάμ.

23:41

79': Ενρίκε αντί Νταβίντ Λόπεθ για τη Νάπολι.

23:39

77': Μεγάλη ευκαιρία για τη Νάπολι, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Ντάγκλας το γύρισμα του Καγιεχόν.

23:38

75': Κάλινιτς αντί Σελέζνιοφ για την Ντνιεπρ.

23:37

75': Κίτρινη στον Κανκάβα.

23:37

74': Μακρινό σουτ από τον Νταβίντ Λόπεθ, εύκολα μπλοκάρει ο Μπόικο.

23:36

Στο μισό γήπεδο παίζεται πλέον το παιχνίδι, η Ντνιεπρ το μόνο που κάνει είναι να αμύνεται.

23:33

70': Κίτρινη στον Σελέζνιοφ.

23:31

69': Πολύ καλό σουτ από τον Μέρτενς, άουτ φεύγει η μπάλα.

23:30

67': Αλλαγή για την Ντνιεπρ, στη θέση του Λούτσκεβιτς μπαίνει ο Ματέους.

23:28

65': Ο Μέρτενς κάνει φαλτσαριστό σουτ, ο Μπόικο μπερδεύεται αλλά καταφέρνει να αποκρούσει.

23:26

64': Σέντρα από τον Καγιεχόν, εύκολα μπλοκάρει ο Μπόικο την κεφαλιά του Μέρτενς.

23:23

61': Μέρτενς αντί Ινσίνιε για τη Νάπολι.

23:21

Ο Κονοπλιάνκα βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Σελέζνιοφ παίρνει την κεφαλιά έστω κι αν τον μάρκαρε ο Μπρίτος και από κοντά σκοράρει.

23:20

58': ΓΚΟΛ για την ΝΤΝΙΕΠΡ!

23:18

55': Αλλαγή για τη Νάπολι, Χάμσικ αντί Γκαμπιαντίνι.

23:17

55': Αλλάζουν ωραία την μπάλα οι γηπεδούχοι, ο Σελέζνιοφ κάνει το σουτ και ο Αντούχαρ μπλοκάρει.

23:16

Παίζει με βαθιές μπαλιές η Νάπολι και κάνει εύκολο το έργο των αμυντικών της Ντνιεπρ.

23:12

49': Ο Σελέζνιοφ δίνει στον Λούτσκεβιτς και εκείνος κάνει κακό διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά.

23:11

Η Νάπολι θα αναγκαστεί να βγει μπροστά και να βρει το γκολ που ψάχνει προκειμένου να προκριθεί.

23:08

23:06

22:52

22:50

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:48

44': Κίτρινη στον Φεντέτσκι.

22:44

Έχει βρει τον τρόπο η Ντνιεπρ εδώ και λίγη ώρα να μην απειλείται. Ελέγχει το κέντρο, κρατάει την μπάλα και οι παίκτες της όποτε χρειάζεται πηγαίνουν δυναμικά στις μονομαχίες.

22:41

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

22:38

34': Πολύ καλό σουτ από τον Σελέζνιοφ, πέφτει και με δυσκολία διώχνει ο Αντούχαρ.

22:36

Όσο περνούν τα λεπτά πιέζει και περισσότερο η Νάπολι.

22:33

29': Νέα ευκαιρία για τη Νάπολι. Ο Γκουλάμ βγάζει σέντρα, ο Ιγκουαΐν παίρνει την κεφαλιά και ο Μπόικο κάνει εξαιρετική επέμβαση.

22:31

27': Κίτρινη στον Γκαμπιαντίνι.

22:30

Η Ντνιεπρ δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει την μπάλα.

22:27

23': Κίτρινη στον Μάτος.