4
-
0
21:21

Με εντυπωσιακή εμφάνιση ο Παναιτωλικός νίκησε 4-0 την Καλλονή, παίρνοντας ένα ακόμα «τρίποντο» στην έδρα του.

21:21

Τέλος του αγώνα.

21:21

92': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Καμαρά, κεφαλιά του Σφακιανάκη άουτ η μπάλα.

21:13

84': Από λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού, ο Λεοζίνιο παίρνει τη μπάλα, κάνει ένα σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά αστοχεί.

21:08

79': Σουτ του Καμαρά από καλή θέση, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

21:06

77': Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρίδη.

20:58

69': «Κλείνουν» τις αλλαγές τους και οι γηπεδούχοι με τον Ιωάννου να αντικαθιστά τον Μπόγιοβιτς.

20:58

68': Τελευταία αλλαγή για την Καλλονή. Ο Λίμα παίρνει τη θέση του Χουανλού.

20:50

Σε σέντρα του Μπελόν ο Χωριανόπουλος άθελά του «κρεμάει» τον Σιδεράκη και ο Μπόγιοβιτς σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.

20:50

61': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:50

60': Αλλαγή και για την Καλλονή. Μέσα ο Σιλιγαρδάκης, έξω ο Καζάκης.

20:48

59': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Μπελόν μπαίνει στη θέση του Μπακάκη.

20:48

57': Κίτρινη κάρτα στον Μπόγιοβιτς.

20:46

Τυπική διαδικασία το υπόλοιπο του αγώνα, από τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο.

20:45

55': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για «θέατρο» ο Ποντάνι.

20:43

53': Σε φάουλ του Θεοδωρίδη, ο Αναστασιάδης δεν βάζει καλά την προβολή, αλλά ο Σιδεράκης δεν αιφνιδιάζεται και αποσοβεί το αυτογκόλ.

20:35

46': Μια αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Σφακιανάκης έχει πάρει τη θέση του Γοδόι.

20:35

46': Έναρξη β' μέρους.

20:23

Ο Παναιτωλικός έχει μετατρέψει σε... περίπατο το παιχνίδι και θα πρέπει να «αυτοκτονήσει» για να μην πάρει τη νίκη. Η Καλλονή θα μπορούσε να έχει πετύχει και αυτή ένα γκολ μέχρι στιγμής.

20:18

Τέλος α' μέρους.

20:14

43': Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη.

20:13

42': Κίτρινη κάρτα στον Φαρία.

20:08

Τρομερό μακρινό σουτ από τον Τζούνιορ, η μπάλα στο δεξί «παραθυράκι» του Σιδεράκη και 3-0 για τους γηπεδούχους.

20:08

37': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:07

36': Κίτρινη κάρτα στον Ποντάνι.

20:06

Σε σουτ του Λεοζίνιο, ο Ράφαελ βρίσκει την μπάλα και με τη βοήθεια του δοκαριού του «σώζει» τους Αγρινιώτες.

20:06

35': Δοκάρι για την Καλλονή!

20:05

34': Κίτρινη κάρτα στον Χουανλού.

20:04

Ατομική ενέργεια του Καμαρά και σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Λεάντρο και καταλήγει στα δίχτυα του Σιδεράκη.

20:04

33': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:01

30': Οι φιλοξενούμενοι έχουν ανέβει μετά το γκολ που δέχτηκαν, αλλά δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν.

19:52

21': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Αγρίτης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αποχωρεί. Στη θέση του ο Καζάκης.

19:47

16': Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι.

19:46

Από φάουλ του Γκάλο οι αμυντικοί της Καλλονής δεν μπορούν να απομακρύνουν και ο Μπόγιοβιτς με προβολή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

19:45

15': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

19:39

9': «Απαντάει» στις ευκαιρίες η Καλλονή. Ο Ράφαελ αποκρούει με δυσκολία κεφαλιά του Λαμπρόπουλου.

19:36

6': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπακάκης βρίσκει τον Μπόγιοβιτς μέσα στην περιοχή της Καλλονής, ο Σέρβος κάνει το πλασέ, αλλά ο Σιδεράκης αποκρούει με τα πόδια.

19:31

Ράφαελ, Γκάλο, Κούσας, Μπικέι, Μελισσάς, Γοδόι, Τζούνιορ, Μπακάκης, Θεοδωρίδης, Καμαρά, Μπόγιοβιτς
Αναπ: Στεφανάκος, Γκόλιας, Καλί, Πασάς, Σφακιανάκης, Ιωάννου, Μπελόν
ΚΑΛΛΟΝΗ
Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Φαρία, Μαρσέλο, Λαμπρόπουλος, Χουανλού, Λεοζίνιο, Αγρίτης
Αναπ: Χογκ, Κριπιντίρης, Καζάκης, Γκαρσία, Βλαστέλλης, Σιλιγαρδάκης, Λίμα
Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά) - Βοηθοί: Σωτηρόπουλος (Αχαΐας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας)