Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-0 για τη Σεβίλλη.

Διακοπή στο ματς λόγω μικροτραυματισμού του Ιμπόρα.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:51

Ψάχνει το γκολ που θα την ξαναβάλει στο παιχνίδι της πρόκρισης η Φιορεντίνα.

23:47

84': Απευθείας φάουλ από τον Φερνάντες, καλή επέμβαση ο Ρίκο.

23:43

80': Στη θέση του Γκόμες ο Ίλισιτς για τη Φιορεντίνα.

23:40

77': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη! Ο Μπανέγκα από πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα άουτ.

23:38

Ο Τρεμουλινάς κάνει άλλη μία κούρσα από αριστερά, κόβει προς τον Βιντάλ, εκείνος δεν πιάνει όπως θα ήθελε το σουτ αλλά ο Γκαμεϊρό σκοράρει.

23:38

75': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

23:37

74': Αλλαγή για τη Σεβίλλη, Γκαμεϊρό αντί Μπάκα.

23:36

73': Στη θέση του Εμπιά ο Ιμπόρα για τη Σεβίλλη.

23:32

70': Κίτρινη στον Μάρκος Αλόνσο.

23:31

68': Πισάρο αντί Μπάντελι για τη Φιορεντίνα.

23:29

Στο έδαφος ο Μπάντελι και ο Εμπιά, προσωρινή διακοπή.

23:27

Κυκλοφορεί την μπάλα η Φιορεντίνα, αλλά είναι εντελώς ακίνδυνη.

23:23

61': Εξαιρετική συνεργασία από δεξιά, αλλά κακό τελείωμα ο Βιτόλο από πλάγια.

23:20

58': Αλλαγή για τη Σεβίλλη, στη θέση του Ρέγιες ο Κόκε.

23:19

Δεν υπάρχει αντίδραση από τη Φιορεντίνα μετά το γκολ.

23:15

Ο Βιντάλ ανεβαίνει ξανά, μπαίνει αμαρκάριστος στην περιοχή, κάνει δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία και σκοράρει. Κάκιστη η αντιδραση του Νέτο.

23:14

52': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

23:12

Ωραία αναπτύσσεται η Σεβίλλη, ο Μπάκα ανοίγει δεξιά, αλλά η πάσα του Ρέγιες δεν είναι καλή.

23:09

47': Απευθείας φάουλ από τον Φερνάντες, άουτ η μπάλα.

23:09

46': Κίτρινη στον Καρίσο.

23:09

46': Ρίτσαρντς αντί Τόμοβιτς για τη Φιορεντίνα.

22:48

Κυκλοφορεί την μπάλα η Φιορεντίνα, στο μισό γήπεδο αμύνεται η Σεβίλλη.

22:44

40': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Φερνάντες, αποκρούει ο Ρίκο.

22:40

Χάνει τον βηματισμό του ο Βιτόλο και ταυτόχρονα την ευκαιρία να κάνει τελική προσπάθεια εντός περιοχής.

22:37

Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα η Σεβίλλη μετά το γκολ που έβαλε, αν και ούτως ή άλλως το παιχνίδι της είναι βασισμένο στις αντεπιθέσεις.

22:34

Εντυπωσιακός ο ρυθμός του ματς με τη Φιορεντίνα να έχει τον έλεγχο και να δημιουργεί ευκαιρίες.

22:31

27': Σουτ από μακριά κάνει ο Ματίας Φερνάντες και είναι άστοχο.

22:29

25': Απίστευτη ευκαιρία για τη Φιορεντίνα. Ο Τόμοβιτς βγάζει μπαλιά από δεξιά, ο Σαλάχ πλασάρει από τη μικρή περιοχή και ο Ρίκο αποκρούει.

22:28

24': Σουτ από μέσα αριστερά κάνει ο Φερνάντες και αποκρούει ο Νέτο.

22:27

23': Γυριστό από τον Ρέγιες, μπλοκάρει ο Νέτο.

22:23

19': Απίστευτη ευκαιρία για τη Φιορεντίνα! Ο Σαλάχ κάνει ωραία ενέργεια, βγάζει παράλληλη πάσα και ο Φερνάντες από τη μικρή στέλνει την μπάλα ψηλά.

22:22

Εξαιρετική ενέργεια από αριστερά από τον Βιτόλο, δίνει στον Μπάκα, εκείνος στρώνει στον Βιντάλ και ο τελευταίος σκοράρει με ωραίο πλασέ από τα όρια της περιοχής.

22:21

16': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

22:19

14': Κάκιστο σουτ από τον Γκόμες, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

22:17

12': Ο Βιντάλ βγάζει παράλληλη μπαλιά από τα δεξιά, αλλά ο Μπάκα δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπαλας.

22:15

10': Ο Μπάκα γυρίζει, κάνει και ένα σουτ, αλλά ο Νέτο μπλοκάρει εύκολα.

22:14

9': Κόρνερ για τη Σεβίλλη από το τάκλιν του Σάβιτς, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

22:10

5': Ευκαιρία για τη Φιορεντίνα! Ο Χοακίν δίνει στον Γκόμες κι εκείνος από το σημείο του πέναλτι στέλνει ψηλά την μπάλα.

22:08

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

22:05

22:01

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:56

Πρώτο ματς στο πλαίσιο των ημιτελικών για τις δύο ομάδες με την κάτοχο Σεβίλλη να θέλει να υπερασπιστεί το στέμμα της.

21:50

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς της Σεβίλλης με τη Φιορεντίνα.