0
19:08

Λήξη της αναμέτρησης. Ξάνθη - Παναιτωλικός 3-0.

19:04

90'+3: Εκτέλεση φάουλ Θεοδωρίδη από τα δεξιά, κεφαλιά Ρουσκουσέδα, έξω από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη.

19:03

90'+1: Σουτ του Μορένο λίγο έξω από το ημικύκλιο, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

19:02

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:01

89': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Περνά ανεκμετάλλευτο.

18:59

88': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ραζβάν Λουτσέσκου. Ο Ράνος αντί του Καπετάνου.

18:55

Ο Κλέιτον βγάζει την μπαλιά για τον Καπετάνο, που σουτάρει εξαιρετικά και στέλνει την μπάλα στην εστία του Ράφαελ για το 3-0.

18:55

83': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:44

72': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μάκης Χάβος. Ο Κουτρομάνος αντί του Φωτάκη.

18:43

72': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Παπαστεριανός αντί του Βασιλακάκη.

18:40

68': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρουσκουσέδα αντί του Μαρτίνες.

18:37

65': Κεφαλιά του Καπετάνου, άουτ.

18:36

Ο Βάλτερ, ύστερα από μακρινή μπαλιά του Ομπόντο, κοντρολάρει ωραία την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, δίνει στον Κλέιτον, που σουτάρει και γράφει το 2-0 για τους γηπεδούχους.

18:35

64': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:32

61': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βάλτερ αντί του Σολτάνι.

18:31

60': Το εκτελεί ο Κλέιτον, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ. Χάνει την ευκαιρία η Ξάνθη να διπλασιάσει τα τέρματά της.

18:30

59': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ. Σε ανατροπή του Καπετάνου από τον Μαλεζά.

18:29

57': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπεχαράνο αντί του Μύγα.

18:21

50': Ο Σολτάνι βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Καπετάνος αφήνει έξυπνα, η μπάλα φτάνει στον Κλέιτον που πιάνει το σουτ, αλλά τη στέλνει άουτ.

18:17

Έναρξη β' ημιχρόνου.

18:01

Λήξη α' ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

17:59

45': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

17:58

44': Κίτρινη κάρτα στον Γουάλας.

17:55

Εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο από τα δεξιά, κεφαλιά του Παπάζογλου, που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Πρώτη τελική για τους ακρίτες στο ματς!

17:54

40': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

17:51

36': Κεφαλιά του Μορένο, άουτ.