2
-
0
21:24

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:20

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:19

89': Κίτρινη ο Σαλίνο.

21:18

88': Φιλόδοξη προσπάθεια του Ομπόντο, που προσπάθησε να κρεμάσει από μακριά τον Ρομπέρτο, σε ετοιμότητα ο Ισπανός.

21:14

84': Ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Μπενίτες, πλασέ στην κίνηση του Κασάμι, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

21:13

83': Ο Εντινγκά στη θέση του Μιλιβόγεβιτς.

21:11

81': Κίτρινη ο Κλέιτον.

21:05

75': Μέσα οι Φορτούνης και Μπενίτες, έξω Ντοσεβί και Χάρα.

21:02

73': Ο Ράνος στη θέση του Καπετάνου.

21:01

Τραγικό λάθος του Καρυπίδη, που είναι τελευταίος παίκτης στην άμυνα της Ξάνθης, ο Αφελάι κλέβει και βγαίνει τετ α τετ, άψογο το πλασέ του και ο Ολυμπιακός κάνει το 2-0.

20:59

69': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:57

67': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Καπετάνος και Σολτάνι συνδυάστηκαν ωραία, ο Ρομπέρτο αποκρούει σωτήρια το σουτ του Έλληνα φορ από το ύψος του πέναλτι.

20:56

66': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, άστοχη η κεφαλιά του Χάρα.

20:55

65': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, διώχνουν οι αμυντικοί.

20:52

62': Κίτρινη ο Σολτάνι.

20:50

60': Ο Βασιλακάκης στη θέση του Παπαστεριανού.

20:47

Καλή ανάπτυξη του Ολυμπιακού από δεξιά, ωραίο γύρισμα του Ντοσεβί και ο Ντομίνγκεζ με πλασέ στην κίνηση νικάει τον Κυριακίδη ανοίγοντας το σκορ.

20:47

57': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

20:45

55': Πιο ζωηρός ο Ολυμπιακός στο β' μέρος, έχοντας κάνει ήδη περισσότερες τελικές απ' ό,τι έκανε στα πρώτα 45 λεπτά (4 έναντι 3).

20:43

53': Ο Μπαξεβανίδης στη θέση του Μπέρτου.

20:43

53': Σέντρα του Ντομίνγκεζ, άουτ η κεφαλιά του Χάρα.

20:40

50': Σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή, άουτ.

20:39

49': Παντελώς άστοχο το σουτ του Κλέιτον έξω από την περιοχή, πολλά μέτρα άουτ.

20:38

49': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, η πρώτη στο ματς. Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί το φάουλ, αποκρούει ο Κυριακίδης την προσπάθεια του Κασάμι από πλάγια θέση.

20:38

48': Κίτρινη ο Παπαστεριανός.

20:36

46': Καλή ανάπτυξη από δεξιά για τον Ολυμπιακό, σέντρα του Ντοσεβί, δεν ανησυχεί τον Κυριακίδη η άστοχη κεφαλιά του Χάρα, άουτ.

20:35

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.