4
-
1
19:06

90+1': Τέλος του αγώνα.

19:05

90': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

18:56

82': Καλό σουτ του Γεωργακόπουλου από το ύψος του πέναλτι, πάνω από τα δοκάρια.

18:50

76': Μέσα ο Κρητικός, έξω ο Γκαζαριάν.

18:48

74': Κίτρινη ο Γκαζαριάν.

18:47

Σέντρα του Κόντου στο δεύτερο δοκάρι, ωραίο μονοκόμματο σουτ του Γκόμες από κοντά και 4-1.

18:47

73': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ.

18:45

71': Νέα προσπάθεια του Λεάλ από μακριά, άουτ.

18:43

70': Ο Γεωργακόπουλος στη θέση του Καρντόζο.

18:41

68': Κίτρινη ο Καρντόζο.

18:38

65': Νέο καλό σουτ του Λεάλ, πάνω από τα δοκάρια.

18:34

61': Καλό σουτ του Λεάλ, σώζει ο Λόρια.

18:34

60': Ο Λεάλ στη θέση του Μαρκόφσκι.

18:32

58': Ο Κόντος ευστοχεί και κάνει το 3-1. Στη δεξιά γωνία η μπάλα, στην αριστερή ο Λόρια.

18:31

57': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ. Τέταρτο στο ματς από τον Καλογερόπουλο. Σωστή και αυτή η υπόδειξη. Το κάνει ο Κάλαϊτζιτς στον Καϊκούτ.

18:29

Ωραίο άνοιγμα του Κόντου για τον Ανδρεόπουλο, που μπαίνει στην περιοχή, πλασάρει ψύχραιμα και γράφει το 2-1.

18:29

55': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ.

18:26

52': Μακρινό σουτ του Μακρή, άουτ.

18:20

46': Ο Φαζός στη θέση του Τζορτζ. Στον πάγκο του ΟΦΗ υπάρχε μόνο ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας, Αγριμάκης.

18:19

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:17

Ο Φαζός αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, αλλά γίνονται προσπάθειες ώστε να αγωνιστεί και να μην παίξει ο ΟΦΗ με εννιά.

18:17

18:02

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

18:01

45+1': Νέα ευκαιρία η Κέρκυρα, άουτ το πλασέ του Μαρκόφσκι από εξαιρετικά ευνοϊκή θέση μέσα από την περιοχή.

18:01

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:59

45': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Απειλεί πάλι η Κέρκυρα, το σουτ του Βενέτη από το ύψος του πέναλτι φεύγει άουτ.

17:58

44': Πρόβλημα τραυματισμού με τον Τζορτζ, με εννιά προσωρινά ο ΟΦΗ.

17:57

42': Εκτελεί ο Καϊκούτ αυτή τη φορά, το πιάνει με εντυπωσιακό τρόπο ο Λόρια, που έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία. Βρήκε και στο δοκάρι η μπάλα.

17:56

41': Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Ροβίθη για το μαρκάρισμα στον Κόντο. Σωστή η απόφαση.

17:56

41': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ, τρίτο στο ματς και δεύτερο για τους γηπεδούχους.

17:55

40': Ατομική ενέργεια και σουτ του Γκόμες έξω από την περιοχή, άουτ.

17:51

36': Κίτρινη ο Ροβίθης.

17:50

35': Κόρνερ η Κέρκυρα. Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους μετά από άστοχη έξοδο του Λόρια, άουτ το ανάποδο πλασέ του Μαρκόφσκι.

17:49

34': Σέντρα του Γκόμες από δεξιά, λίγο άουτ η κεφαλιά του Μαρκόφσκι.

17:48

Ο Τζορτζ ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ισοφαρίζει. Ο Κουτζαβασίλης έπεσε στην αριστερή του γωνία, στη μέση και λίγο προς τα δεξιά σημάδεψε ο επιθετικός του ΟΦΗ.

17:46

31': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ.

17:46

Ο Κουτσιανικούλης γεμίζει στην περιοχή, ο Βενέτης τραβάει και γκρεμίζει τον Μακρή, υπάρχει όντως παράβαση-πέναλτι.

17:45

30': Κίτρινη ο Βενέτης.

17:45

30': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ.

17:39

24': Η Κέρκυρα άγγιξε το 2-0, αλλά το σουτ του Γκαζαριάν μέσα από την περιοχή σταμάτησε στο κάθεετο δοκάρι.

17:38

Ο Λόρια αποκρούει το πέναλτι του Γκόμες, αλλά ο Κόντος παίρνει την απόκρουση και ανοίγει το σκορ από κοντά.

17:37

21': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ.

17:35

21': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ. Ο Λαμπρόπουλος ανατρέπει τον Κόντο και σωστά δίνει την παράβαση ο Καλογερόπουλος.

17:35

20': Κόρνερ η Κέρκυρα.

17:34

19': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει από καλή θέση, πάνω από τα δοκάρια.

17:30

16': Αναξιοποίητο το κόρνερ για τους Φαίακες.

17:30

15': Νέα ευκαιρία η Κέρκυρα, που μπήκε δυνατά. Διαγώνιο σουτ του Γκόμες, σε κόρνερ ο Λόρια.

17:26

11': Σουτ του Μανωλά έξω από την περιοχή, άουτ.

17:25

10': Κόρνερ η Κέρκυρα. Καθαρίζει ο Λόρια.

17:23

8': Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Γκαζαριάν στρώνει με το κεφάλι στον Μαρκόφσκι, που υπό πίεση σουτάρει μέσα από την περιοχή πάνω από τα δοκάρια.

17:20

5': Δίχως κάποια αξιόλογη φάση στα πρώτα λεπτά.

17:15

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:14

17:06

Στην 9η θέση με 34 βαθμούς η Κέρκυρα, στην 17η με 13 ο ΟΦΗ.

17:01

Σε περίπου ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Κέρκυρα-ΟΦΗ για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

17:01

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Μανωλάς, Βενέτης, Καϊκούτ, Γκαζαριάν, Γκόμες, Καρντόζο, Μαρκόφσκι, Κόντος, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος.
Αναπ: Σέτκους, Κρητικός, Χαβίτο, Ομπράντοβιτς, Γεωργακόπουλος, Φάμπιο, Λεάλ.
ΟΦΗ
Λόρια, Μανιδάκης, Κουτσιανικούλης, Τζορτζ, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Μπολάκης, Μαραθιανός, Μακρής.
Αναπ: Αγριμάκης, Μανιδάκης, Φαζός.
Διαιτητής ο Καλογερόπουλος (Αθηνών). Βοηθοί οι Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Απτόσογλου (Αθηνών) και 4ος ο Θάνος (Γρεβενών).