16:52

Ολοκληρώθηκε το ματς χωρίς σκορ.

16:49

16:46

88': Σέντρα σουτ από τον Σκαραμοτσίνο, ο Βελλίδης παραχωρεί κόρνερ.

16:45

88': Αλλαγή για τον ΠΑΣ, στη θέση του Ίλιτς ο Ακόστα.

16:44

86': Κίτρινη στον Κοροβέση.

16:41

83': Ο Ρουσκουσέδα αντί του Φωτάκη για τον Παναιτωλικό.

16:40

82': Ο Γιάκος αντί του Τσάβες για τον ΠΑΣ.

16:39

Στο έδαφος ο Τσάβες, ο οποίος ζητάει αλλαγή, προσωρινή διακοπή.

16:37

79': Ο Ίλιτς κάνει σουτ από μέσα αριστερά και ο Μπρακάλι μπλοκάρει.

16:33

75': Κίτρινη στον Σκαραμοτσίνο.

16:30

72': Ο Μανιάς κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και ο Μπρακάλι κλείνει τη γωνιά του και αποκρούει.

16:28

70': Ο Ναδάλες βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Κοροβέσης κάνει ψαλιδάκι αλλά δεν το πιάνει όπως θα ήθελε και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:26

68': Εκτός ο Μαρτίνες, ο οποίος είχε πρόβλημα, στη θέση του ο Θεοδωρίδης.

16:26

68': Ο Ίλιτς στρώνει στον Τσάβες, εκείνος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει ελάχιστα άουτ.

16:24

66': Ο Κοροβέσης κάνει το σουτ από πλάγια αριστερά και ο Μπρακάλι μπλοκάρει.

16:19

Δεν έχει ρυθμό το δεύτερο ημίχρονο.

16:15

57': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Λάζαρ ο Κουτρομάνος.

16:12

Έχουν μπει καλύτερα οι Γιαννιώτες.

16:08

50': Ο Τσάβες πιάνει μονοκόμματο σουτ με το εξωτερικό και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:08

Φαίνεται να μην πατάει καλά ο Μαρτίνες.

16:07

Μικροδακοπές ως τώρα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

16:04

16:02

15:48

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:45

44': Κίτρινη στον Κούσα.

15:42

Έχει ανεβεί στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΣ, πατάει καλύτερα, αλλά δεν έχει πάρει τον έλεγχο.

15:39

37': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ίλιτς περνάει τον Κούσα, κάνει το διαγώνιο πλασέ και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

15:38

36': Από την εκτέλεση του κόρνερ κανείς δεν απομακρύνει, ο Σκαραμοτσίνο κάνει ένα σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

15:38

36': Ο Μαρτίνες κάνει σουτ από πλάγια εντός περιοχής και ο Βελλίδης παραχωρεί κόρνερ.

15:37

35': Ο Μαρτίνες εκτελεί φάουλ και ο Μανιάς προλαβαίνει τον Ετζενγκέλε στον αέρα.

15:34

33': Από αρκετά μακριά δοκιμάζει το πόδι του ο Φωτάκης και ο Βελλίδης πέφτει και παραχωρεί κόρνερ.

15:33

31': Κίτρινη στον Τζημόπουλο.

15:33

30': Ο Ναδάλες μπαίνει στην περιοχή, έχει επιλογές, αλλά κάνει κακό γύρισμα.

15:29

27': Ωραία προσπάθεια από τον Τσάβες, καλό και το σουτ του, μπλοκάρει ο Μπρακάλι.

15:27

Στο 53% η κατοχή μπάλας για τους φιλοξενούμενους.

15:23

Πολύ καλύτερος ως τώρα ο Παναιτωλικός, δεν είναι μόνο ότι απειλεί αλλά και ότι έχει την μπάλα στην κατοχή του.

15:20

19': Σουτ από πολύ μακριά κάνει ο Γοδόι και ο Βελλίδης μπλοκάρει.

15:18

17': Νέα ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Οι φιλοξενούμενοι αναπτύσσονται πολύ ωραία, ο Μαρτίνες από αριστερά κάνει το γύρισμα, ο Μορένο προλαβαίνει με προβολή και στέλνει την μπάλα άουτ.

15:16

Έχει μπει νωχελικά ο ΠΑΣ Γιάννινα στα πρώτα λεπτά.

15:12

10': Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Μαρτίνες κάνει το σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Βελλίδη.

15:09

7': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες εκτελεί φάουλ, ο Μορένο από κοντά κάνει την προβολή και ο Βελλίδης αποκρούει εντυπωσιακά.

15:07

Σε καλύτερη κατάσταση από άλλες φορές ο αγωνιστικός χώρος, χωρίς αυτό να σημαίνει πως είναι και ιδανικός.

15:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:02

14:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:50

Μεγάλο ματς το σημερινό, καθώς σε περίπτωση νίκης του ΠΑΣ θα μπει φωτιά στη μάχη για την πέμπτη θέση.

14:46

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ματς του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναιτωλικό.

Βελλίδης, Στρούνα, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Χαρίσης, Τσουκαλάς, Κοροβέσης, Τσάβες, Ίλιτς, Μανιάς.
Αναπ: Σωτηρίου, Αυγενικού, Ακόστα, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Γιάκος, Ντάσιος.
Μπρακάλι, Μύγας, Κούσας, Ετζενγκέλε, Σκαραμοτσίνο, Γοδόι, Φωτάκης, Λάζαρ, Μαρτίνες, Κάπελ, Μορένο.
Αναπ: Στεφανάκος, Μαλεζάς, Θεοδωρίδης, Ρουσκουσέδα, Κέβιν, Κουτρομάνος, Βασιλείου.
Διαιτητής: Κύζας (Δράμας) Βοηθοί: Παστρωμάς (Δυτικής Αττικής), Χαρίσης (Γρεβενών) 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)