0
-
1
21:22

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά δεν μπορούσαν να «τρυπήσουν» την άμυνα των Νεοσμυρνιωτών.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:21

93': Δοκάρι για τον Πανιώνιο σε σουτ του Μαρουκάκη.

21:20

Πολλές αποδοκιμασίες από τους φιλάθλους του ΠΑΣ προς τον Σάββα Παντελίδη. «Φύγε, φύγε» του φωνάζουν ρυθμικά.

21:18

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις.

21:18

90': Σέντρα του Τζημόπουλου, κεφαλιά του Τσουκαλά, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

21:16

89': Κίτρινη κάρτα στον Βελλίδη.

21:14

87': Τελευταία αλλαγή και για τους Νεοσμυρνιώτες. Μπαίνει ο Μαρουκάκης στη θέση του Γιάννου.

21:07

79': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μπαίνει ο Λαμπρόπουλος και βγαίνει ο Μενδρινός.

21:07

79': «Κλείνει» τις αλλαγές του ο ΠΑΣ. Ο Κρητικός μπαίνει στη θέση του Κοροβέση.

20:55

Οι φίλοι των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, αλλά ο Γιαννακόπουλος έχει βρει τη μπάλα και μετά συγκρούεται με τον Βισέντο.

20:54

66': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Βισέντο βγαίνει απέναντι στον Γιαννακόπουλο, προσπαθεί να τον «κρεμάσει», αλλά ο γκολκίπερ του Πανιωνίου του αποκρούει τη μπάλα.

20:52

65': Αλλαγή και για τον Πανιώνιο. Βγαίνει ο Ντούνης και μπαίνει ο Κολοβός.

20:52

64': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Στρούνα να μπαίνει αντί του Ντάσιου.

20:50

62': Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.

20:43

55': Πιέζει στο ξεκίνημα της επανάληψης ο ΠΑΣ, προσπαθώντας να φτάσει στην ισοφάριση. Οι φιλοξενούμενοι αμύνονται καλά.

20:37

49': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε πέσιμο του Τσουκαλά μέσα στην περιοχή του Πανιωνίου.

20:35

47': Καλό σουτ του Κοροβέση, ο Γιαννακόπουλος πέφτει και διώχνει σε κόρνερ την τελευταία στιγμή.

20:33

46': Έναρξη του β' μέρους.

20:32

Με μια αλλαγή ξεκινάει στο δεύτερο 45λεπτο ο ΠΑΣ. Ο Βισέντο παίρνει τη θέση του Κεϊτά.

20:16

Ισορροπημένο παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις μέχρι στιγμής στους «Ζωσιμάδες». Ο Πανιώνιος ήταν πιο τυχερός και σκόραρε με τον Ντούνη, ενώ για τους γηπεδούχους είναι κάτι παραπάνω από εμφανής η απουσία των Τσάβες και Ντε Βινσέντι.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:08

Οι παίκτες του ΠΑΣ δεν καταφέρνουν να απομακρύνουν τη μπάλα απ' την περιοχή τους, αυτή φτάνει στον Ντούνη, ο οποίος βγαίνει απέναντι στον Βελλίδη και τον πλασάρει για το 0-1.

20:07

37': ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!

20:05

35': Επικίνδυνο σουτ από τον Μενδρινό, ο Βελλίδης αποκρούει ενστικτωδώς σε κόρνερ.

20:01

30': Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, αποκρούει εντυπωσιακά ο Γιαννακόπουλος το σουτ του Βίλα.

19:58

28': Μακρινό σουτ του Τσουκαλά, άουτ η μπάλα.

19:49

19': Σουτ του Κοροβέση στην αγκαλιά του Γιαννακόπουλου η μπάλα.

19:46

15': Φάουλ του Μενδρινού φεύγει πάνω απ' το οριζόντιο του Βελλίδη.

19:44

13': Σουτ του Τζημόπουλου, δεν ανησυχεί ο Γιαννακόπουλος που βλέπει τη μπάλα να φεύγει πάνω απ' την εστία του.

19:41

10': Οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που ελέγχουν το ματς στο ξεκίνημα, αλλά χωρίς κάτι ουσιαστικό μέχρι στιγμής.

19:38

7': Κίτρινη κάρτα στον Κουλουχέρη.

19:31

1': Έναρξη του ματς.

19:28

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

19:26

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγωνιστικός χώρος στους «Ζωσιμάδες» φαίνεται να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση μετά τις πρόσφατες εργασίες που έγιναν.

19:22

Από την πλευρά του ο Νίκος Παντελής δεν υπολογίζει στον Λάσνικ, ενώ ο Καμπάνταης που ταλαιπωρήθηκε από μια ίωση τις τελευταίες ημέρες θα βρίσκεται στον πάγκο.

19:20

Σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα για τους γηπεδούχους, καθώς ο Σάββας Παντελίδης δεν έχει στη διάθεσή του Ντε Βινσέντι και Τσάβες.

19:17

Οι «κυανέρυθροι» θέλουν τους βαθμούς για να ξεφύγουν απ’ τις τελευταίες θέσεις και μακριά απ’ τη Νέα Σμύρνη «μετράνε» 2 ισοπαλίες και 1 ήττα.

19:16

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Πανιώνιο και θα κυνηγήσει την 4η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στην έδρα του για να βρεθεί και πάλι στην πρώτη 6αδα.

19:15

Με την αναμέτρηση μεταξύ δύο ομάδων που προέρχονται από ήττες, ολοκληρώνεται η 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Βελλίδης, Ντάσιος, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Κεϊτά, Τσουκαλάς, Λίλα, Βίλα, Κοροβέσης, Ίλιτς.
Αναπ: Αμπάρης, Ρουμπουλάκου, Βισέντο, Στρούνα, Κρητικός, Γιάκος, Αυγενικού.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Κουλουχέρης, Αυλωνίτης, Κούρος, Μητρόπουλος, Καλτσάς, Μενδρινός, Ντούνης, Αραβίδης, Γιάννου.
Αναπ: Ανέστης, Καμπάνταης, Κολοβός, Πάνος, Λαμπρόπουλος, Παναγιωτούδης, Μαρουκάκης.
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών), Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών) - Παστρωμάς (Δυτ. Αττικής).