Ολοκληρώθηκε το ματς, νίκη για την ΑΕΛ με 2-1.

19:47

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:44

88': Κίτρινη και στον Ποκόνγκ.

19:43

Απίστευτη συμπλοκή, μπαίνουν και οι παίκτες από τον πάγκο μέσα. Όλα άρχισαν από την ενέργεια του Ποκόνγκ να τραβήξει αντίπαλό του κι ενώ είχε σταματήσει το παιχνίδι.

19:43

87': Κίτρινη στον Σέρτζιο.

19:41

Ο Ρίστοβιτς κάνει δυνατό σουτ, η μπάλα κοντράρει στα σώματα, στη συνέχεια γίνεται προσπάθεια από τον Μπόγιοβιτς που σταματάει ξανά στα σώματα και ο Μπανούσης από κοντά σκοράρει.

19:41

85': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

19:37

Υπάρχει ένταση στα τελευταία λεπτά και βεβιασμένες επιλογές από τους παίκτες.

19:34

78': Αλλαγή για τον Τύρναβο, ο Χαλούλος αντί του Γεωργίου.

19:30

74': Κίτρινη στον Γιάντση.

19:28

72': Κίτρινη στον Νεμπεγλέρα.

19:24

68': Ο Ρίστοβιτς αντί του Πίντο για την ΑΕΛ.

19:23

67': Αλλαγή για τον Τύρναβο, στη θέση του Παπασάββα ο Μιλουτίνοβιτς.

19:22

66': Μεγάλη ευκαιρία για τον Τύρναβο, ο Αποστολίδης αποκρούει δυνατό σουτ του Ότα από μέσα δεξιά.

19:21

65': Πολύ αδύναμο το σουτ του Νεμπεγλέρα, εύκολα μπλοκάρει ο Πρίφτης.

19:18

63': Ο Μπόγιοβιτς αντι του Ελιομάρ για την ΑΕΛ.

19:16

60': Κίτρινη στον Γεωργίου.

19:14

Πολλές οι ημιτελείς προσπάθειες των δύο ομάδων.

19:10

54': Στη θέση του ο Σουλιώτης για τον Τύρναβο.

19:09

Σφαδάζει ο Κισκαμπάνης, δεν θα μπορέσει να συνεχίσει.

19:06

Στο έδαφος ο Κισκαμπάνης, προσωρινή διακοπή.

19:02

46': Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο.

19:02

46': Ο Νεμπεγλέρας αντί του Φλεριβάλ για την ΑΕΛ.

19:02

18:46

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

18:43

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:41

44': Κερδίζει ένα ακόμη κόρνερ η ΑΕΛ, αλλά αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:37

39': Κίτρινη στον Μπανούση.

18:36

Ο Σέρτζιο εκτελεί κόρνερ, ο Παληγεώργος παίρνει την κεφαλιά και άθελά του στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

18:35

37': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:34

37': Τρίτο κόρνερ σερί για την ΑΕΛ με την κεφαλιά του Σαρακατσάνου να κοντράρει.

18:29

32': Κίτρινη στον Αποστολίδη.

18:27

Λάθος από τον διαιτητή, είχε σφυρίξει επομένως δεν υπάρχει πλεονέκτημα. Πάντως σε περίπτωση που δινόταν το πέναλτι, θα έπρεπε να αποβληθεί και ο Ζαχαράκης.

18:26

Εντονότατες διαμαρτυρίες από τους παίκτες της ΑΕΛ, καθώς ο διαιτητής είχε σφυρίξει πριν σουτάρει ο Ότα προφανώς για να υποδείξει πέναλτι.

18:25

Εξαιρετική προσπάθεια από τον Παπασάββα, ο οποίος ανατρέπεται στην περιοχή από τον Ζαχαράκη, η μπάλα καταλήγει στον Ότα και εκείνος από κοντά σκοράρει.

18:25

27': ΓΚΟΛ για τον ΤΥΡΝΑΒΟ!

18:23

26': Ο Μπανούσης παίρνει νέα κεφαλιά, αλλά δεν σημαδεύει σωστά.

18:23

25': Ο Μπανούσης παίρνει την κεφαλιά και ο Πρίφτης παραχωρεί κόρνερ.

18:21

Ανώτερη η ΑΕΛ, αλλά δυσκολεύεται να βγάλει φάσεις.

18:17

Πιέζει συνεχώς και πιο πολύ η ΑΕΛ, οι παίκτες της οποίας διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε προσπάθεια του Πίντο χωρίς να έχουν δίκιο.

18:13

16': Ο Σέρτζιο δοκιμάζει το πόδι του από μακριά και στέλνει την μπάλα εκτός εστίας.

18:11

Ανεβασμένη η ΑΕΛ στα τελευταία λεπτά.

18:07

10': Κίτρινη στον Φλεριβάλ.

18:06

9': Δυνατό σουτ από τον Ότα, πέφτει ο Αποστολίδης και αποκρούει.

18:05

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

18:02

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κοντοδήμος.

17:58

17:57

Έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:47

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά θα ξεκινήσει το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον Τύρναβο και την ΑΕΛ.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ
Πρίφτης, Παληγιώργος, Λαμπρόπουλος, Κισκαμπάνης, Ιβανίδης, Καραμανλής, Ποκόνγκ, Γεωργίου, Ντατίδης, Ότα, Παπασάββας.
ΑΕΛ
Αποστολίδης, Ζαχαράκης, Κοντοδήμος, Δεληζήσης, Σαρακατσάνος, Μπανούσης, Γιάντσης, Έλιομαρ, Σέρτζιο, Φλεριβάλ, Πίντο.
Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας) Βοηθοί: Καραλής, Γεωργάκης (Ηπείρου) 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)