17:51

17:50

Λήξη της αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό με 4-0.

17:50

Εκτελείται κόρνερ, δεν απομακρύνει η άμυνα του Πιερικού και ο Καρράς με ωραίο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

17:49

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

17:48

90'+1: Ο Μπαλντοβαλίεφ εκτελεί απευθείας φάουλ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:44

87': Κόρνερ κερδίζει με την προσπάθειά του ο Μπιτάνγκ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:40

Άπαντες περιμένουν να τελειώσει το ματς. Ακόμη και οι προπονητές έχουν κάτσει και απλώς παρακολουθούν το παιχνίδι.

17:36

79': Ο παίκτης του Πιερικού, ο οποίος είδε την κάρτα επειδή δεν σταμάτησε, συνελήφθη σε θέση οφσάιντ, εντελώς άστοχη η απόφαση.

17:36

79': Κίτρινη στον Σταματή.

17:32

75': Κίτρινη στον Νικολιά.

17:30

73': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, στη θέση του Θέου ο Διαμαντόπουλος.

17:29

Ελέγχουν απόλυτα το ματς οι γηπεδούχοι.

17:25

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός Βόλου αλλά χωρίς διάθεση να βγάλει φάση.

17:21

Έχει πέσει εντελώς ο ρυθμός του ματς.

17:17

60': Ο Βιλανάκης αντί του Μπαστάνη για τον Πιερικό.

17:17

60': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Μπαλντοβαλίεφ κάνει το πλασέ και η μπάλα χτυπάει στον Καραγιαννίδη.

17:16

59': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Καρράς αντί του Ζέρη.

17:11

Δεν μπορεί να αντιδράσει ο Πιερικός.

17:07

49': Αλλαγή για τον Πιερικό, ο Γιαννόπουλος αντί του Κατσιαμήτας

17:06

Εντυπωσιακό σόλο από τον Θέο, ο οποίος κάνει ωραία ντρίμπλα και στη συνέχεια τελείωμα με το αριστερό από τα όρια της περιοχής.

17:06

49': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

17:03

17:01

16:47

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

16:46

45'+1: Κακό και άστοχο το σουτ του Μπιτάνγκ.

16:45

16:43

44': O Μπαλντοβαλίεφ κάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:39

40': O Ρίζος χάνει την μπάλα, εκείνη πηγαίνει στον Παλιάτσιο, αλλά το σουτ του τελευταίου φεύγει άουτ.

16:38

38': Ο Νικολιάς αντί του Μπεριάν για τον Ολυμπιακό Βόλου.

16:37

Στο έδαφος ο Μπεριάν, προσωρινή διακοπή.

16:34

35': Από το κόρνερ του Γιαλούση ο Μάρμπας παίρνει την σκαστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:32

Στο 67% η κατοχή για τον Ολυμπιακό Βόλου.

16:28

28': Ο Σταματής κάνει πολύ καλό σουτ και η μπάλα περνάει ελάχιστα έξω από την εστία του Ρίζου.

16:27

27': Στη θέση του Λαμπάκη ο Καρατάσιος για τον Πιερικό.

16:23

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Λαμπάκης.

16:19

Ο Μπαλντοβαλίεφ με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ νικάει τον Παπατολίκα.

16:19

19': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

16:16

16': Κίτρινη στον Καρτσαμπά.

16:14

Ο Γιαλούσης εκτελεί κόρνερ, ο Τριανταφυλλάκος πλασάρει ίσως και χωρίς να το θέλει και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

16:13

14': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

16:12

13': Ο Μπιτάνγκ κάνει το κοντρόλ και με τη μία το σουτ από πλάγια στέλνοντας την μπάλα άουτ.

16:10

10': Ο Μπαλντοβαλίεφ παίρνει την μπάλα από μέσα δεξιά, κάνει και το σουτ και ο Παπατολίκας αποκρούει.

16:07

Έχει μπει καλύτερα ο Ολυμπιακός Βόλου.

16:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

16:01

15:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση του Ολυμπιακού Βόλου με τον Πιερικό.

Ρίζος, Ζέρης, Μπάρμπας, Γιαλούσης, Μπουτζίκος, Κυζιρίδης, Τριανταφυλλάκος, Μπιτάνγκ, Θέος, Μπεριάν, Μπαλντοβαλίεφ.
Αναπ: Κασμερίδης, Διαμαντόπουλος, Καρράς, Μακρυδημήτρης, Νικολιάς, Ιντζίδης, Μαργαρίτης
ΠΙΕΡΙΚΟΣ
Παπατολίκας, Λαμπάκης, Καραγιαννίδης, Καρτσαμπάς, Μπουζούκης, Μπαξεβάνος, Παλιάτσιος, Σταματής, Ντόσης, Κατσιαμήτας, Μπαστάνης.
Αναπ: Καραογλανίδης, Καραθανάς, Γούτσιος, Γιαννόπουλος, Καρατάσιος, Παπαχρήστος, Βιλανάκης
Διαιτητής: Σφακιανάκης (Αθηνών) Βοηθοί: Πάτρας, Νικολαΐδης (Μακεδονίας) 4ος: Παπαγεωργίου (Αθηνών)