2
-
1
19:50

90+4': Τέλος του αγώνα.

19:48

Τραγικό λάθος ο Ανέστης, που προσπαθεί να ντριπλάρει μέσα στην περιοχή, ο Στεργίδης του κλέβει την μπάλα και τη δίνει στον Κυβελίδη, ο οποίος σε κενή εστία μειώνει ε 2-1.

19:48

90+2': ΓΚΟΛ η ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ.

19:47

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:47

90': Κίτρινη ο Άλμπι.

19:45

89': Ο Τζανετόπουλος στη θέση του Ανάκογλου.

19:45

88': Κίτρινη ο Γεωργακόπουλος.

19:45

88': Σουτ του Μάνταλου άουτ.

19:43

Ο Μάνταλος βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και με δυνατό συρτό σουτ νικάει τον Γεωργακόπουλο κάνοντας το 2-0. Κλείδωσε το τρίποντο η Ένωση.

19:43

87': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

19:41

85': Ο Ρόβας στη θέση του Πλατέλλα.

19:39

82': Ο Μάνταλος κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Γεωργακόπουλος.

19:37

81': Ο Ζόριτς στη θέση του Μπαρμπόσα.

19:34

78': Νέο κόρνερ για την Παναχαϊκή. Πάλι ο Κοντοχρήστος, απομακρύνουν οι αμυντικοί.

19:33

77': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Εκτελεί ο Κοντοχρήστος, διώχνουν οι της ΑΕΚ.

19:32

75': Ευκαιρία η ΑΕΚ. Ωραία ενέργεια του Μάνταλου που βγάζει τον Αραβίδη σε θέση βολής, κακό το πλασέ του, άουτ.

19:26

70': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Κακή η εκτέλεση, φεύγει από την απέναντι πλευρά η μπάλα.

19:24

67': Κίτρινη στον Μπαρμπόσα.

19:22

66': Ο Μαρουκάκης στη θέση του Ντα Κόσα.

19:22

65': Ενοχλήσεις έχει ο Ντα Κόστα και φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει.

19:21

64': Καλό σουτ του Πλατέλλα έξω από την περιοχή, άουτ.

19:14

58': Μεγάλη ευκαιρία η Παναχαϊκή. Μετά από σέντρα του Στεργίδη, αμαρκάριστος ο Κυβελίδης μέσα από τη μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:13

57': Ο Μπαλού στη θέση του Ασίγκμπα.

19:12

55': Πάλι ο Μάνταλος στην εκτέλεση, ο Αραβίδης κάνει τη γυριστή κεφαλιά και ο Γιόχανσον σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι. Νέα ευκαιρία η ΑΕΚ.

19:11

54': Κόρνερ η ΑΕΚ. Εκτελεί ο Μάνταλος, νέο κόρνερ.

19:07

50': Νέα ευκαιρία η ΑΕΚ. Ο Σοϊλέδης σεντράρει από αριστερά, κεφαλιά του Αραβίδη στο πρώτο δοκάρι, μόλις άουτ.

19:03

46': Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ. Ο Μάνταλος κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Πλατέλλας από το ύψος του πέναλτι αστοχεί.

19:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

19:01

18:48

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

18:46

45': Κόρνερ η Παναχαϊκή. Εκτελεί ο Μπουντόπουλος, φεύγει άουτ η μπάλα.

18:45

45': Δεύτερο δοκάρι για την Παναχαϊκή μέσα σε ένα λεπτό. Ο Στεργίδης παίζει το 1-2 με τον Ντα Κόστα, το σουτ του οποίου σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

18:44

44': Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Εξαιρετικό σουτ του Μπουντόπουλου έξω από την περιοχή, ο Ανέστης αποκρούει, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και απομακρύνεται.

18:40

40': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γιόχανσον έδωσε στον Αραβίδη, αυτός με τη σειρά του στον Μπαρμπόσα, που από καλή θέση πλάσαρε άουτ.

18:37

Στην πρώτη της ευκαιρία η ΑΕΚ κατάφερε να σκοράρει και να πάρει προβάδισμα. 6ο φετινό γκολ για τον Πλατέλλα.

18:35

Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ, μετά από τις μονομαχίες στον αέρα η μπάλα στρώθηκε στον Πλατέλλα, που αμαρκάριστος λίγο έξω από την περιοχή έπιασε ένα δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Γεωργακόπουλου.

18:35

35': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

18:34

34': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

18:31

30': Ο Ντα Κόστα στη θέση του Κορέτα.

18:27

27': Κόρνερ για την Παναχαϊκή, το τέταρτο. Εκτελεί ο Κοντοχρήστος, μπλοκάρει ο Ανέστης.

18:24

24': Κίτρινη ο Κάργας.

18:18

19': Εκτελεί ο Μπουντόπουλος αυτή τη φορά, καθαρίζει ο Ανέστης.

18:17

18': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Εκτελεί ο Κοντοχρήστος, νέο κόρνερ.

18:12

12': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Μάνταλος, διώχνουν οι αμυντικοί της Παναχαϊκής.

18:08

9': Κίτρινη ο Ασίγκμπα.

18:04

3': Ωραία κάθετη του Μπαρμπόσα, προλαβαίνει ο Γεωργακόπουλος και μαζεύει προ του Αραβίδη.

18:01

1': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Εκτελεί ο Κοντοχρήστος, διώχνει ο Μάνταλος.

18:01

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:58

17:55

Περίπου 4.000 φίλαθλοι στο ΟΑΚΑ.

17:50

Στην 1η θέση με 44 βαθμούς η ΑΕΚ, στη 2η με 38 η Παναχαϊκή.

17:45

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής για τον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής μεταξύ ΑΕΚ και Παναχαϊκής.

Ανέστης, Μπακάκης, Σοϊλέδης, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Γιόχανσον, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Μπραμπόσα, Αραβίδης.
Αναπ: Βούρας, Τζανετόπουλος, Γροντής, Ντούνης, Ρόβας, Κρισάντους, Ζόριτς.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Γεωργακόπουλος, Ασίγκμπα, Άλμπι, Κάργας, Μπουντόπουλος, Αναστασόπουλος, Γκαντιαγκά, Στεργίδης, Κορέτας, Κοντοχρήστος, Κυβελίδης.
Αναπ: Δήμιζας, Μαρουκάκης, Ντα Κόστα, Φουρλάνος, Βιέρα, Ζλατκόφσκι, Χούσα.
Διαιτητής ο Φουκάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί οι Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής) και Σίπκας (Πέλλας). 4ος ο Μιχαηλίδης (Βοιωτίας).