Λήξη της αναμέτρησης. Άλιμος - Απόλλων Σμύρνης 0-1.

Διανύουμε το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

16:52

Μικροένταση ανάμεσα σε οπαδούς του Αλίμου και στο γενικό αρχηγό της ΠΑΕ Απόλλων Αντώνη Λεβεντογιάννη με αφορμή τις καθυστερήσεις.

16:51

Διακοπή καθώς είναι πεσμένος στην περιοχή του Αλίμου ο Φαρινόλα. Ύστερα από ένα λεπτό το ματς αρχίζει ξανά.

16:50

16:48

89': Αναγκαστική η τελευταία αλλαγή για τον Άλιμο. Ο Χαροντάκης στη θέση του τραυματία Μπονγκ.

16:47

88': Έχει τραυματιστεί ο Μπονγκ και έχει μείνει για λίγο με 10 παίκτες ο Άλιμος.

16:47

88': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αλέκος Βοσνιάδης. Ο Φαρινόλα αντί του Βάντερσον.

16:44

Καλύτερος ο Άλιμος στο β' ημίχρονο, ειδικά από το 60' και μετά πιέζει πολύ τον Απόλλωνα.

16:42

83': Φάουλ-γέμισμα του Καραμέρη από τα αριστερά, κεφαλιά Καρακώστα, η μπάλα άουτ.

16:41

82': Επικίνδυνη σέντρα-σουτ Σαγανά από θέση μέσα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Ταΐρης.

16:39

80': Το κόρνερ εκτελέστηκε με τον Μπεριέξ από τα δεξιά, έδιωξαν οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

16:38

79': Δοκάρι για τον Άλιμο. Καλοτραβηγμένη εκτέλεση φάουλ από τον Μπεριέξ, εκτίναξη Ταΐρη στο αριστερό παραθυράκι, η μπάλα στη συμβολή των δοκών και κόρνερ.

16:35

76': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Λαγός αντί του Άρσιτς.

16:33

74': Κόρνερ για τον Άλιμο. Απομακρύνουν σε νέο κόρνερ οι παίκτες του Απόλλωνα, για να διώξουν τελικά οριστικά τον κίνδυνο.

16:32

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άλιμο. Ο Iωάννου δεν μπορεί από κοντά να πλασάρει τον Ταΐρη επιχειρώντας την προβολή υπό πίεση από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα φτάνει στον Σταύρου, που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι σε κενή εστία, καθώς ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα είναι εξουδετερωμένος, και στέλνει την μπάλα ένα μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι του Ταΐρη.

16:29

70': Αλλαγή για τον Άλιμο. Ο Σταύρου αντί του Γαβριήλ.

16:28

69': Κόρνερ για τον Άλιμο από τα αριστερά με τον Μπεριέξ. Διώχνουν εύκολα οι παίκτες του Απόλλωνα.

16:25

66': Μικρή διακοπή, καθώς έχει χτυπήσει ο Βασιλαντωνόπουλος. Ύστερα από δύο λεπτά το ματς αρχίζει ξανά και ο παίκτης του Απόλλωνα επιστρέφει.

16:22

63': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ανγκούλο αντί του Σουάνη.

16:20

61': Κίτρινη κάρτα στον Σταυριανό.

16:20

Ετοιμάζει Ανγκούλο ο Βοσνιάδης.

16:15

56': Καλή στιγμή για τον Άλιμο. Σέντρα Παντελή από τα δεξιά, κεφαλιά Σαγανά από την καρδιά της περιοχής του Απόλλωνα, η μπάλα πάνω από την εστία του Ταΐρη.

16:14

55': Σουτ Σουάνη έξω από την περιοχή, άουτ.

16:11

52': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Περνά ανεκμετάλλευτο.

16:05

46': Αλλαγή για τον Άλιμο. Ο Ντα Σλίβα στη θέση του Κάρδαρη.

16:05

15:49

Λήξη α' ημιχρόνου.

15:47

45': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Σουάνης άδειασε τον Καρακώστα από τα αριστερά, κεφαλιά-ψαράκι από το ύψος της μικρής περιοχής του Άρσιτς, πέφτει και μπλοκάρει σωτήρια ο Σταυριανός.

15:44

Ο Πινέιρο εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, τυφλό διώξιμο από τους αμυντικούς του Αλίμου, η μπάλα έφτασε στον Βάντερσον, που γύρισε στον Πινέιρο, ο οποίος έβγαλε σέντρα από τα αριστερά, ο Κύργιας πέντε μέτρα έξω από το ημικύκλιο και δεξιά έπιασε ένα αδύναμο σουτ, η μπάλα γκέλαρε δύο φορές, ξεγέλασε τον Σταυριανό και κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων.

15:44

42': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

15:40

37': Σέντρα-σουτ Γκόλια από τα αριστερά, ο Σταυριανός, αν και δείχνει ότι ελέγχει την μπάλα, τη χάνει μέσα από την αγκαλιά του, για να καθαρίσει τελικά τη φάση ο Καρακώστας.

15:38

35': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Άρσιτς από τα δεξιά, διώχνουν εύκολα οι αμυντικοί του Αλίμου.

15:36

33': Ο Σταυριανός έπεσε στην αριστερή του γωνία και απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Σουάνης.

15:35

32': Κίτρινη κάρτα στον Καρακώστα.

15:34

32': Πέναλτι για τον Απόλλωνα. Το κερδίζει ο Βάντερσον.

15:30

28': Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.