1
-
1
19:06

90+5': Τέλος του αγώνα.

19:04

90+4': Κίτρινη ο Ανδρεόπουλος.

19:01

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:01

90': Ο Χαβίτο στη θέση του Γκαζαριάν.

18:53

83': Ο Μαρκόφσκι σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ, αποκρούει ο Ολιμπά.

18:51

81': Ο Γιακουμάκης στη θέση του Τόρες.

18:49

79': Μεγάλη ευκαιρία ο Πλατανιάς. Ο Γουνδουλάκης έκανε το γύρισμα μέσα από την περιοχή, το πλασέ του Τόρες υπό πίεση φεύγει άουτ.

18:45

75': Ο Τζίλβαν στη θέση του Μιλούνοβιτς.

18:43

73': Ο Λεάλ στη θέση του Καϊκούτ.

18:39

69': Ο Γουνδουλάκης στη θέση του Κάσιο.

18:38

68': Μακρινή, αλλά καλή εκτέλεση φάουλ του Μιλούνοβιτς, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

18:34

7-0 τα κόρνερ για τους γηπεδούχους.

18:34

64': Κόρνερ ο Πλατανιάς. Εκτελεί ο Γκαβιλάν, διώχνουν οι της Κέρκυρας.

18:33

63': Κίτρινη ο Τόρες.

18:29

59': Κόρνερ ο Πλατανιάς. Εκτελεί ο Γκαβιλάν, απευθείας άουτ.

18:26

56': Καλή στιγμή για τον Πλατανιά, που έχει μπει δυνατά στο β' μέρος. Σέντρα του Αγκιλέρα, κεφαλιά άουτ του Τόρες.

18:24

54': Ο Τόρες βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και σουτάρει με το αριστερό, λίγο άουτ.

18:21

51': Κίτρινη ο Γκαζαριάν.

18:19

Ο Γκαβιλάν εκτελεί το κόρνερ στην καρδιά της περιοχής και ο Τέτε με καρφωτή κεφαλιά ισοφαρίζει πολύ νωρίς στο β' μέρος.

18:19

49': ΓΚΟΛ ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ.

18:18

48': Κόρνερ ο Πλατανιάς.

18:17

47': Ο Γκόμεζ στη θέση του Ναγιάρ.

18:17

47': Κίτρινη ο Ναγιάρ.

18:16

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:14

18:01

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

18:01

45+1': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Γκαβιλάν μπήκε στην περιοχή και έκανε το πλασέ, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ και ενώ ο Μιλούνοβιτς δεν πρόλαβε με προβολή να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

17:59

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:54

40': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελεί ο Γκαβιλάν, επιθετικό φάουλ.

17:47

33': Σουτ του Τόρες έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Κουτζαβασίλης.

17:42

Κόντρα στη ροή του αγώνα η Κέρκυρα ανοίγει το σκορ. Ο Ολιμπά αποκρούει σωτήρια τετ α τετ του Καϊκούτ, αλλά ο Φάμπιο παίρνει την απόκρουση και με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

17:42

28': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ.

17:40

26': Κίτρινη ο Μιλούνοβιτς.

17:39

25': Καλύτερος ο Πλατανιάς, που έχει απειλήσει μέχρι τώρα με 5 τελικές. Καμία για την Κέρκυρα, που δεν μπορεί να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

17:32

18': Κόρνερ ο Πλατανιάς. Εκτελεί ο Γκαβιλάν, χωρίς τύχη η κεφαλιά του Αγκιλέρα.

17:30

16': Κίτρινη ο Ντιμιτρόφκσι.

17:25

11': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκαβιλάν από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

17:24

10': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ωραία ανάπτυξη και σέντρα από αριστερά με τον Ζαραδούκα, η κεφαλιά του Τόρες σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι.

17:19

5': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελεί ο Κάσιο, φεύγει από την απέναντι πλευρά η μπάλα.

17:14

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:13

17:05

Στην 13η θέση με 26 βαθμούς ο Πλατανιάς, στην 11η με 30 η Κέρκυρα.

17:01

Καλησπέρα. Σε περίπου ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Πλατανιάς-Κέρκυρα για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Ιτούα, Αγκιλέρα, Ζαραδούκας, Τέτε, Μαχαμάτ, Μιλούνοβιτς, Κάσιο, Γκαβιλάν, Τόρες.
Αναπ: Κοκκάλας, Αποστολόπουλος, Γιακουμάκης, Γκόμες, Γουνδουλάκης, Μενδρινός, Δημήτρης.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Κουμπούτια, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Γκαζαριάν, Ναγιάρ, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Καϊκούτ, Φάμπιο, Μαρκόβσκι.
Αναπ: Σέτκους, Γκόμες, Βενέτης, Χαβίτο, Λεάλ, Κρητικός, Μανωλάς.
Διαιτητής είναι ο Λαμπρόπουλος (Ηλείας) με βοηθούς τους Γκάγκα (Λάρισας) και Ποντίκη (Πρέβεζας). 4ος ο Παππάς (Αθηνών).