1
-
3
21:21

90+4': Τέλος του αγώνα.

21:18

90+2': Ο Πούγγουρας στη θέση του Παπαγιαννόπουλου.

21:17

90+1': Μεγάλη ευκαιρία η Βέροια. Ο Ντουμίτρου βγαίνει φάτσα με τον Ιτάνζ, από λίγο πλάγια θέση, άουτ το πλασέ του.

21:17

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:16

89': Κίτρινη ο Πόζογλου.

21:11

85': Κίτρινη για Κάτσε και Κάμπορα, που αντάλλαξαν κάποια... γαλλικά.

21:10

84': Ο Κίτσιου στη θέση του Κωνσταντινίδη, που έφυγε τραυματίας.

21:08

81': Ο Πόζογλου στη θέση του Μακ.

21:05

79': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Περέιρα, επιθετικό φάουλ.

21:04

77': Ευκαιρία η Βέροια. Ο Γεωργιάδης έκανε το διαγώνιο σουτ από πλάγια θέση, έφυγε άουτ η προσπάθειά του.

21:02

75': Κίτρινη ο Παπαγιαννόπουλος.

21:01

74': Αναξιοποίητο το κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

21:01

74': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ στην αντεπίθεση με τον Τζινάρ να αποκρούει σωτήρια το πλασέ του Γκολάσα.

21:01

74': Κόρνερ η Βέροια, Εκτελεί ο Νέτο, απομακρύνουυν οι αμυντικοί.

20:59

73': Ο Γεωργιάδης στη θέση του Μπεν.

20:58

72': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Περέιρα, διώχνουν οι αμυντικοί αρχικά, αλλά η μπάλα φτάνει στον Βίτορ, που πλάσαρε άουτ από καλή θέση.

20:57

71': Γέμισμα του Νέτο, δεν προλαβαίνει ο Κάμπορα να κάνει την προβολή από καλή θέση και ο Ιτάνζ μπλοκάρει.

20:56

69': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Περέιρα από καλή θέση, σε ετοιμότητα ο Τζινάρ.

20:55

68': Κίτρινη ο Τζινάρ.

20:48

Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Ντουμίτρου, που απαλλάχθηκε από την πίεση του Νομπόα και με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Ιτάνζ μειώνοντας σε 1-3.

20:48

61': ΓΚΟΛ η ΒΕΡΟΙΑ.

20:40

54': Ευκαιρία η Βέροια. Ο Μπράβο γεμίζει στην περιοχή, ο Βέρτζος κάνει την κεφαλιά πάσα παράλληλα με την εστία, ο Ναζλίδης αστοχεί από κοντά με το κεφάλι.

20:39

53': Μέσα Ναζλίδης και Κάμπορα, έξω Μπαργκάν και Τάτος.

20:38

52': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ, με τον Μακ να βγαίνει τετ α τετ, αλλά να τον σταματάει ο Τζινάρ, που δεν... έφαγε την ντρίπλα του Σλοβάκου.

20:35

48': Ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Γέμισμα του Σκόνδρα, ο Γκολάσα βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά σούταρε άουτ.

20:32

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:30

20:18

45+2': Τέλος του ημιχρόνου.

20:16

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:13

Δεύτερη ασίστ από τον Σκόνδρα, που σεντράρει με το αριστερό και ο Νομπόα με σουτ στην κίνηση γράφει το 0-3. Πολύ ωραίο το παρθενικό γκολ του άσου από το Εκουαδόρ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

20:13

42': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

20:10

39': Κίτρινη για τον Γκολάσα.

20:08

37': Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Περέιρα, διώχνουν οι της Βέροιας.

20:07

36': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για την Βέροια.

20:06

35': Χωρίς τύχη το μακρινό σουτ του Μπράβο.

20:05

34': Μεγάλη ευκαιρία η Βέροια. Ο Ντουμίτρου σέντραρε από δεξιά, ο Παπαγιαννόπουλος δεν κατάφερε να διώξει, αλλά το πλασέ του Βεργώνη από το ύψος της περιοχής φεύγει άουτ.

20:04

33': Κίτρινη ο Ρικάρντο Κόστα.

20:02

30': 3 (1) - 5 (3) οι τελικές και 52%-48% η κατοχή μέχρι τώρα.

19:59

Ο Περέιρα εκτελεί το κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Βίτορ κάνει την γυριστή κεφαλιά και γράφει το 0-2.

19:59

28': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

19:58

27': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

19:54

23': Κίτρινη για τον Ραούλ Μπράβο.

19:53

22': Ο Μακ φεύγει φάτσα με τον Τζινάρ από κάθετη του Νομπόα, κόβεται λανθασμένα με οφσάιντ.

19:52

21': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Περέιρα, Παπαγιαννόπουλος και Ρικάρντο Κόστα χάνουν την ευκαιρία από κοντά.

19:49

18': Γρήγορη αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ μετά το κόρνερ, το σουτ του Νομπόα σταματάει στον Τζινάρ.

19:48

17': Κόρνερ η Βέροια. Εκτελεί πάλι ο Μπεν, διώχνουν οι αμυντικοί.

19:47

16': Κακό σουτ του Μπαργκάν, πολλά μέτρα άουτ.

19:46

15': Νέο κόρνερ για τη Βέροια. Εκτελεί ο Μπεν, διώχνει ο Σκόνδρας αρχικά και ο Κάτσε πιο μακριά.

19:45

14': Αναξιοποίητο το κόρνερ.

19:45

14': Εξαιρετική εκτέλεση του Νέτο, απαντάει ο Ιτάνζ, που διώχνει σε κόρνερ.

19:44

13': Κίτρινη για τον Βίτορ και φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Βέροια.

19:41

Ο Μακ γυρίζει προς τον Σκόνδρα, που σεντράρει από αριστερά, ο Περέιρα τρυπώνει στην καρδιά της άμυνας και με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τζινάρ. 0-1 ο ΠΑΟΚ.

19:41

10': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

19:36

5': Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα πέντε λεπτά.

19:31

1': Ξεκίνησε το ματς.

19:28

19:23

Αρκετές οι απουσίες και για τις δύο ομάδες.

19:19

Στην 7η θέση με 34 βαθμούς η Βέροια, 3ος με 47 ο ΠΑΟΚ.

19:15

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Βέροια-ΠΑΟΚ για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΒΕΡΟΙΑ
Τζινάρ, Οστοιτς, Μπράβο, Βέρζτος, Νέτο, Τάτος, Μπατιόν, Ντουμίτρου, Μπεν, Μπαρκάν, Βεργώνης.
Αναπ: Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Ναζλίδης, Κάμπορα, Μαλόν, Καμπαγέρο, Παυλίδης.
Ιτάνζ, Παπαγιαννόπουλος, Βίτορ, Κόστα, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Νομπόα, Σκόνδρας, Γκολάσα, Μακ, Περέιρα.
Αναπ: Γιακουμής, Πόζογλου, Πούγγουρας, Κίτσιου, Τζιόλης, Δεληγιαννίδης, Κουλούρης.
Διαιτητής είναι ο Κουτσιαύτης (Άρτας) με βοηθούς τους Γεωργιάδη (Κοζάνης) και Χαρίση (Γρεβενών). 4ος ο Θάνος (Γρεβενών).