0
16:57

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας απόγευμα.

16:56

Αν και σπατάλησε ένα ημίχρονο, ο Άρης κατάφερε να φτάσει στην επιβλητική - όπως εξελίχθηκε - νίκη με 3-0 στο δεύτερο μέρος και να διατηρηθεί σε απόσταση 1 βαθμού από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό.

16:50

90'+4: Λήξη της αναμέτρησης!

16:49

90'+3: 11ο κόρνερ για τον Άρη. Μόλις ένα για τους φιλοξενούμενους. Καλή κεφαλιά του Καπνίδη, περνά άουτ.

16:48

90'+2: Κόρνερ για τον Άρη, το 10ο στο ματς, δεν αποφέρει κάτι.

16:48

90'+2: Χλιαρό σουτ του Πολίτη, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Φυσέκης.

16:47

16:44

88': Κίτρινη κάρτα στον Χαψά.

16:41

Ο Πόι βγαίνει τετ α τετ με τον Ζιάκα και με άψογο πλασέ δεν δυσκολεύεται να κάνει το 3-0 για τον Άρη.

16:40

85': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:40

84': Ωραία προσπάθεια του Βόσδου από τα δεξιά, πέφτει και μπλοκάρει στην αριστερή γωνία του ο Φυσέκης.

16:33

77': Διπλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ζιάκας σταμάτησε το σουτ του Καπνίδη, ο Πόι πήρε το... ριμπάουντ, αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

16:32

56%-44% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Άρη.

16:28

72': Αλλαγή για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων. Ο Σαμπιασβίλι στη θέση του Παπαϊωάννου.

16:28

72': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Γκόλιας στη θέση του σκόρερ Φερνάντεζ που δεν μπορεί να συνεχίσει.

16:26

71': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Άρη, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα από τον Καπνίδη, αλλά η φάση έχει σταματήσει, καθώς ο διαιτητής έκρινε ότι ο Πόι εμπόδιζε τον Ζιάκα.

16:26

70': Ο Σανιά κάνει το σουτ έπειτα από ωραία πάσα τον Ν' Λουντούλου, αλλά η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

16:23

Έπειτα από φάση διαρκείας μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ν' Λουντούλου από τα αριστερά, ο Νάκας βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά στη μικρή περιοχή και ο Καπνίδης πιάνει την κοντινή κεφαλιά για το 2-0.

16:23

67': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:22

67': Κόρνερ για τον Άρη.

16:21

65': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.

16:21

65': Κίτρινη κάρτα στον Κουρδάκη.

16:20

65': Μικροεπεισόδιο μεταξύ Γεωργιάδη και Κουρδάκη, μετά το μαρκάρισμα του δεύτερου στον πρώτο.

16:19

64': Και τρίτο συνεχόμενο κόρνερ για τον Άρη. Εκτελεί από τα αριστερά ο Ν' Λουντούλου, διώχνει ο Ζιάκας.

16:19

63': Εκτελεί ο Λιόλιος από τα δεξιά, αλλά ο Ζιάκας διώχνει.

16:18

62': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, καταλήγει σε νέο κόρνερ.

16:17

61' Αλλαγή για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων. Ο Καρατζάογλου στη θέση του Μαυρίδη

16:15

Εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, ο Καλογέρης πιάνει την πρώτη κεφαλιά και η μπάλα φτάνει στον Φερνάντεζ που κάνει το κοντινό πλασέ και σκοράρει, έχοντας συγκρουστεί και με τον Ζιάκα. Έχει τραυματιστεί ο σκόρερ, αλλά προς το παρόν συνεχίζει. 1-0 ο Άρης.

16:15

59' ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:15

59' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Νάκας στη θέση του Σουνά.

16:14

59': Κόρνερ για τον Άρη.

16:12

56' Καλό σουτ του Καπνίδη από τα δεξιά, διώχνει ο Ζιάκας.

16:09

53': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καπνίδης στη θέση του Κωνσταντινίδη.

16:08

52': Χαμηλή σέντρα του Βόσδου από τα δεξιά, δεν προλαβαίνει ο Σαράφογλου να βάλει το πόδι του.

16:05

49' Αλλαγή για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων. Ο Σαράφογλου στη θέση του Χιονίδη.

16:04

48' Πολύ ωραία ενέργεια του Ν' Λουντούλου από τα αριστερά, χάνει τελικά την μπάλα, που φτάνει, όμως, στον Καλογέρη, αλλά το σουτ που επιχειρεί περνά άουτ.

16:03

Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Χιονίδης και δύσκολα θα συνεχίσει.

16:02

46': Κόρνερ για τον Άρη. Δεν αποφέρει κάτι.

16:01

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.