Ο ΟΦΗ κοίταξε τους "πράσινους" στα μάτια, αλλά δεν έφτανε αυτό για να πάρει κάτι.

Τέλος της αναμέτρησης, σημαντική νίκη για τον Παναθηναϊκό με 3-2.

16:54

Προσπαθεί με σέντρες ο ΟΦΗ, διώχνει η άμυνα του Παναθηναϊκού.

16:51

90': Κίτρινη στον Μακρή.

16:51

16:49

88': Κόρνερ κερδίζει ο ΟΦΗ, απομακρύνει όπως όπως η άμυνα του Παναθηναϊκού.

16:46

86': Ο Κουτρουμπής αντί του Καρέλη για τον Παναθηναϊκό.

16:44

83': Ο Μπεργκ πάει να φύγει μόνος του με τον Λόρια, αλλά στραβοπατάει και χάνεται η ευκαιρία.

16:42

81': Κίτρινη στον Μερεμπασβίλι.

16:38

79': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, στη θέση του Κάλαϊτζιτς ο Περογαμβράκης.

16:36

Ωραίο γύρισμα του Χουχούμη προς το πέναλτι, ο Καρέλης αμαρκάριστος πιάνει όπως θέλει το πλασέ και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Λόρια.

16:35

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:34

Ελέγχει το παιχνίδι ο Παναθηναϊκός, ο οποίος πιέζει συνεχώς και περισσότερο για το γκολ της νίκης.

16:32

Όσο περνούν τα λεπτά είναι λογικό να πέφτει η απόδοση του ΟΦΗ. Οι ίδιοι παίκτες παίζουν συνέχεια, δεν μπορούν να βγάζουν αυτή την ενέργεια μέχρι τέλους.

16:29

69': Ο Νίνης βγάζει για τον Μπεργκ, αλλά ο Σουηδός δεν μπορεί να νικήσει με πλασέ τον Λόρια.

16:29

68': Ο Τζορτζ πάτησε στην περιοχή σε αντεπίθεση του ΟΦΗ, έκανε και το γύρισμα αλλά η μπαλιά του κόπηκε.

16:27

67': Μονοκόμματο σουτ πιάνει ο Ατζαγκούν, ο Μπολάκης διώχνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή.

16:27

67': Ο Πράνιτς δοκιμάζει το πόδι του και ο Λόρια παραχωρεί κόρνερ.

16:24

63': Ατζαγκούν αντί Πέτριτς για τον Παναθηναϊκό.

16:23

Ο Παναθηναϊκός έχει ανεβεί και ο ΟΦΗ θέλει να το εκμεταλλευτεί με μακριές μπαλιές στην πλάτη της άμυνας.

16:19

59': Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Η μπάλα στρώνεται στον Καρέλη, εκείνος κάνει το σουτ και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Λόρια.

16:19

Ο Τζορτζ έκλεψε την μπάλα, αλλά στη συνέχεια έκανε λάθος πάσα.

16:17

56': Βγαίνει έγκαιρα ο Στιλ και απομακρύνει προ του Τζορτζ.

16:16

Βελτιωμένος έχει μπει ο Παναθηναϊκός.

16:14

Έχει πολύ μεγάλο πρόβλημα στο μαρκάρισμα του Τζορτζ ο Τριανταφυλλόπουλος.

16:13

52': Ο Τζορτζ κάνει το σουτ από μέσα δεξιά, ο Στιλ παραχωρεί κόρνερ με τα πόδια.

16:11

50': Κίτρινη στον Λόρια.

16:10

Ο Πράνιτς από πολύ μακριά κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ, η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Μακρή, αλλάζει εντελώς πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.

16:09

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:07

46': Ο Τζορτζ κάνει το σουτ και ο Στιλ μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

16:06

46': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Νίνης αντί του Μαυρία.

16:06

16:04

15:48

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:48

45'+3: Ο Κάλαϊτζιτς εκτελεί φάουλ από καλή θέση, ο Στιλ μπλοκάρει.

15:47

45'+3: Κίτρινη στον Σίλντενφελντ.

15:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:44

Ο Μερεμπασβίλι αναλαμβάνει την εκτέλεση και σκοράρει. Στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Στιλ, ο οποίος πέφτει σωστά αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει.

15:44

44': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

15:43

43': Κίτρινη στον Τριανταφυλλόπουλο.

15:42

43': Πέναλτι για τον ΟΦΗ, το κερδίζει ο Τζορτζ από το μαρκάρισμα του Τριανταφυλλόπουλου. Σωστή η απόφαση παρά τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

15:40

40': Κίτρινη κάρτα στον Δαμιανάκη.

15:39

40': Κίτρινη κάρτα στον Μπεργκ.

15:38

38': Ο Χουχούμης από θέση μέσα αριστερά κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει, παίρνει ύψος και ο Λόρια παραχωρεί κόρνερ.

15:37

Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό στα τελευταία λεπτά το ματς.

15:35

35': Σέντρα από τον Ζέκα, ο Μπεργκ δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και αστοχεί.

15:34

35': Αδύναμο το σουτ του Κουτσιανικούλη, δεν υπάρχει πρόβλημα για τον Στιλ.

15:32

Προβληματικός ο Παναθηναϊκός, δεν έχει αντιδράσει μετά το γκολ

15:30

31': Τελικά γίνεται αλλαγή ο Μονιάκης, στη θέση του ο Ροβίθης για τον ΟΦΗ.

15:29

Έχει τραυματιστεί ο σκόρερ Μονιάκης, το πιο πιθανό είναι να γίνει αναγκαστική αλλαγή.

15:26

Ο Μονιάκης εκτελεί απευθείας φάουλ, στέλνει την μπάλα εκεί που δεν μπορεί να αντιδράσει ο Στιλ και ισοφαρίζει σε 1-1. Έχει περάσει η μπάλα τη γραμμή, αφού προηγουμένως έχει βρει το οριζόντιο δοκάρι.

15:26

26': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

15:25

25': Κίτρινη στον Μαυρία.

15:23

Καλύτερος ο ΟΦΗ, έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δυσκολεύεται να δημιουργήσει φάσεις.

15:21

21': Κίτρινη στον Ζέκα.

15:20

Ένταση ανάμεσα σε Λαγό και Κάλαϊτζιτς.

15:19

19': Κίτρινη στον Τζορτζ.

15:18

18': Ο Μακρής παίρνει την κεφαλιά, αλλά είναι αδύναμη και ο Στιλ μπλοκάρει.

15:17

17': Διαμαρτυρίες για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Τριανταφυλλόπουλου στον Τζορτζ, δεν υπάρχει κάτι.

15:14

Πανό και συνθήματα κατά του Παναθηναϊκού στο "Γεντί Κουλέ". Αναμενόμενα αυτά λόγω των ενεργειών της διοίκησης Αλαφούζου σε βάρος του ΟΦΗ.

15:12

12': Σέντρα σουτ από τον Κουτσιανικούλη, ο Στιλ μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

15:10

10': Ο Μονιάκης εκτελεί απευθείας φάουλ, δεν βάζει δύναμη στην μπάλα και ο Στιλ μπλοκάρει εύκολα.

15:08

Λάθος μεταβιβάσεις και για τις δύο ομάδες.

15:06

Έχουν "παγώσει" οι παίκτες του ΟΦΗ από το γρήγορο γκολ του Παναθηναϊκού.

15:03

Πέτριτς και Μπεργκ συνδυάζονται ωραία, το σουτ του Κροάτη κοντράρει στα σώματα, η μπάλα στρώνεται στον Καρέλη κι εκείνος από κοντά εκτελεί τον Λόρια.

15:02

2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

15:01

14:57

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.

14:55

Οι "πράσινοι" από την πλευρά τους θέλουν να πάνε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό χωρίς απώλειες.

14:52

Κάθε ματς κι ένας τελικός για τους Κρητικούς στην ηρωική προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία μετά τις αφαιρέσεις βαθμών.

14:46

Βροντερό παρών δίνει ο κόσμος του ΟΦΗ.

14:40

Παιχνίδι με ιδιαιτερότητες το σημερινό λόγω των σχέσεων των δύο ομάδων, οι οποίες δεν είναι οι καλύτερες δυνατές.

14:33

Καλησπέρα σας, σε κάτι λιγότερο από μισή ώρα ξεκινάει η αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό.

ΟΦΗ
Λόρια, Μονιάκης, Μπολάκης, Φάζος. Δαμιανάκης, Καλαϊτζιτς, Μακρής, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι, Κουτσιανικούλης, Τζορτζ.
Αναπ: Αγριμάκης, Ροβίθης, Περογαμβράκης, Μανιδάκης, Μαραθιανός
Στιλ, Χουχούμης, Ζέκα, Σίλντενφελντ, Τριανταφυλλοπουλος, Λαγός, Πράνιτς, Καρέλης, Μαυρίας, Πέτριτς, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Κλωναρίδης, Ατζαγκούν, Δώνης, Νάνο, Νίνης
Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Τσολάκης (Αθηνών), Σίπκας (Πέλλας) 4ος: Κύζας (Δράμας)