19:55

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη με 2-0 για την ΑΕΚ.

19:52

19:51

89': Κίτρινη στον Ζώνα.

19:50

89': Κίτρινη στον Νιάρο.

19:50

89': Στη θέση του Αθανασίου ο Ίλιεφ για τον Αχαρναϊκό.

19:48

86': Κίτρινη στον Παπατόλιο.

19:46

84': Στη θέση του Ανάκογλου ο Γροντής για την ΑΕΚ.

19:42

81': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό, στη θέση του Καλογερόπουλου ο Σκαθαρούδης.

19:41

80': Ο Ντούνης αντί του Μπαρμπόσα για την ΑΕΚ.

19:41

Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ, ο Αραβίδης στο δεύτερο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει.

19:40

79': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:40

78': Κίτρινη κάρτα στον Καλογερόπουλο.

19:39

77': Ο Κρισάντους μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει το δυνατό σουτ και ο Παγούδης αποκρούει.

19:37

75': Ο Αραβίδης κάνει συρτό σουτ και ο Παγούδης πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει.

19:35

73': Κίτρινη στον Ιορδανίδη.

19:35

73': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό, στη θέση του Ιορδανίδη ο Παπατόλιος.

19:31

70': Αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Κρισάντους αντί του Πλατέλλα.

19:31

69': Άστοχη η έξοδος του Παγούδη, ο Αραβίδης παίρνει την κεφαλιά, αλλά δε σημαδεύει σωστά.

19:30

Κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ. Οι παίκτες της προτιμούν κοντινές πάσες για να παγώσουν τον ρυθμό.

19:27

Ολοένα και πιο απειλητικός γίνεται ο Αχαρναϊκός, ο οποίος έχει πάρει θάρρος και δείχνει τολμηρός.

19:23

61': Ο Μάνταλος σκοράρει, αλλά δεν καλύπτεται και σωστά το γκολ ακυρώνεται.

19:19

Έχει μπει νωθρά στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ.

19:15

54': Ο Καλογερόπουλος πηδάει πιο ψηλά από τον Πεταυράκη, παίρνει την κεφαλιά, αλλά δεν έχει καθόλου δύναμη και ο Ανέστης μπλοκάρει εύκολα.

19:11

50': Πάσα από τον Μάνταλο στην πλάτη της άμυνας, ο Μπακάκης κάνει το γύρισμα, αλλά ο Αραβίδης δεν μπορεί να πλασάρει όπως θέλει και η μπάλα καταλήγει στον Παγούδη.

19:07

19:06

Έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:50

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

18:48

45'+1: Ο Αραβίδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Αχαρναϊκού κερδίζοντας και μία κόντρα, αλλά το πλασέ του είναι κακό και ο Παγούδης μπλοκάρει.

18:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:46

44': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό, ο Καλογερόπουλος πλασάρει από καλή θέση και στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω.

18:42

Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι, έχει βρει την μπάλα ο Πεταυράκης.

18:40

Ο Πλατέλλας από δεξιά βρίσκει τον Μπαρμπόσα, εκείνος κάνει ωραίο κοντρόλ, γυρίζει το σώμα του και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.

18:39

38': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:34

33': Σουτ από μακριά από τον Μάνταλο, η μπάλα φεύγει πολύ ψηλά.

18:34

Ο Αχαρναϊκός δεν μπορεί να περάσει ούτε τη σέντρα στα τελευταία λεπτά.

18:31

29': Άστοχη έξοδος του Παγούδη, η μπάλα πάει στον Αραβίδη, αλλά το σουτ του σταματάει στα σώματα.

18:30

Στο μισό γήπεδο παίζεται το παιχνίδι.

18:26

24': Ο Μπαρμπόσα κάνει κάποια μέτρα με την μπάλα, δοκιμάζει το πόδι του και ο Παγούδης μπλοκάρει.

18:25

23': Ο Μάνταλος κάνει το φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

18:22

21': Ο Καλογερόπουλος κάνει σουτ από μέσα δεξιά, αλλά είναι άστοχο.

18:20

18': Δοκάρι για την ΑΕΚ. Οι παίκτες της βγήκαν σε αντεπίθεση, ο Πλατέλλας πήρε την μπάλα, έκανε κάποια μέτρα, δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής και σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

18:18

Σε παθητικό ρόλο ο Αχαρναϊκός, ο οποίος κάνει και καθυστερήσεις από νωρίς.

18:14

Τον απόλυτο έλεγχο έχει στα πρώτα λεπτά η Ένωση.

18:10

Προσωρινή διακοπή, έχει χτυπήσει ο Παγούδης.

18:09

7': Ο Πεταυράκης βγάζει τη σέντρα, ο Αραβίδης παίρνει την κεφαλιά και η ο Παγούδης μπλοκάρει.

18:07

5': Ο Αραβίδης βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Πλατέλλας κάνει το σουτ και ο Παγούδης πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει.

18:05

Ορεξάτος ο κόσμος στις εξέδρες του ΟΑΚΑ, απόλυτα λογικό μετά το 1-1 και την εμφάνιση της ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού.

18:02

17:58

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.

17:46

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Αχαρναϊκό.

Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Τζανετόπουλος, Πεταυράκης, Γιόχανσον, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Μπαρμπόζα, Αραβίδης.
Αναπ: Καραγκιολίδης, Κρισάντους, Γροντής, Ντούνης, Ρόβας, Ζόριτς, Γεωργέας.
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Παγούδης, Αντονι, Μωυσιάδης, Ζώνας, Ιωαννίδης, Αθανασίου, Καλογερόπουλος, Νιάρος, Ιορδανίδης, Γέσιτς, Ταμπάκης.
Αναπ: Χριστόπουλος, Χατζηκοσμάς, Παπατόλιος, Σκαθαρούδης, Ντίμιταρ, Ατανασόφ, Κούμης.
Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας) Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Στόικος (Κέρκυρας) Τέταρτος: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)