Τελικό αποτέλεσμα στο ΕΑΚ... Ολυμπιακός Βόλου - Ηρακλής 0-1.

Εκτελεί ο Μέριαν, ο Χουάντερσον με γροθιές απομακρύνει!

19:52

Όλος ο Ολυμπιακός Βόλου μπροστά, για να δούμε. Και ο Ρίζος μπροστά.

19:52

90'+3: Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο. Τελευταία... ζαριά!

19:51

Εκ των κορυφαίων του γηπέδου ο Περόνε μαζί με τον Ρομάνο. Αυτοί οι δύο είναι η μεγάλη διαφορά του Ηρακλή.

19:50

90'+2: Εκπληκτική ντρίπλα του Περόνα και σουτ με εξωτερικό από πλάγια θέση, ο Ρίζος απομακρύνει.

19:49

Όλα για όλα ο Ολυμπιακός Βόλου που έχει βγει μαζικά μπροστά.

19:48

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:43

85': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ηρακλής. Στην θέση του Ρομάνο ο Βαλεριάνος.

19:42

Νέα προσπάθεια του Ρομάνο, πάει στη γωνια και επιτέλους εκτελεί το κόρνερ.

19:42

Στο 83' έχουμε φτάσει.

19:41

Υπάρχει διακοπή στο ματς για να ηρεμήσει η κατάσταση που μυρίζει... μπαρούτι.

19:40

Ο Ρομάνο δεν μπορεί να εκτελέσει το κόρνερ. ''Βροχή'' από αντικείμενα και φωτοβολίδες από τους οπαδούς του Ολυμπιακού Βόλου.

19:40

Φαίνεται να τον έχει βρει ο Γιαλούσης, υπάρχει πέναλτι.

19:39

81': Ο Ζιαμπάρης πέφτει και ζητά πέναλτι από μαρκάρισμα που έχει δεχτεί, παίζετε λέει ο Σημαιάκης.

19:38

Ο Βαλεριάνος θα είναι η τελευταία κίνηση του Νίκου Παπαδόπουλου. Να θυμίσουμε πως ο Ηρακλής από το 71' παίζει με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπαρτολίνι.

19:36

78': Εδώ απειλεί ο Ολυμπιακός Βόλου με σέντρα του Μπέριαν, κεφαλιά του Ιντζίδη, η μπάλα άουτ.

19:34

76': Ο Θέος πιάνει ένα σουτ αδύναμο εκτός περιοχης, είναι και άστοχο, δεν ανησυχεί ο Χουάντερσον.

19:31

73': Ο Γιαλούσης εκτελεί, άσχημα, στο τείχος η μπάλα.

19:31

Μέσα σ' όλα ο Βόλος έχει κερδίσει φάουλ σε καλή θέση.

19:30

Δύσκολη φάση, από το ριπλέι φαίνεται πως περισσότερο κερδίζει το φάουλ και την δεύτερη κάρτα ο Θέος.

19:30

Ο Μπαρτολίνι βλέπει δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Θέο και αφήνει τον Ηρακλή με δέκα παίκτες.

19:29

71': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

19:28

70': Διαγώνιο αριστερό σουτ του Κυριακίδη από πολύ πλάγια θέση, ο Ρίζος μπλοκάρει με διπλή προσπαθεια.

19:27

69': Αλλαγή κάνει και ο Ηρακλής. Εκτός ο Σιατραβάνης, μέσα ο Τσιλιγκίρης.

19:27

69': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ελευθερόπουλος. Στην θέση του Καρρά ο Θέος.

19:26

Στο έδαφος ο Ιντζόγλου μετά από δυνατό μαρκάρισμα που δέχτηκε.

19:24

66': Κάρτα στον Στάμου.

19:23

65': Ο Ηρακλής βγαίνει εξαιρετικά μπροστά με τέσσερις πάσες, πλασέ του Κυριακιδη από καλή θέση, ο Ρίζος θα μπλοκάρει εύκολα.

19:23

Τσιλιγκίρης η ''απάντηση'' του Νίκου Παπαδόπουλου. Θα τον περάσει σε λίγο στο ματς.

19:22

64': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στην θέση του Μπιτάνγκ ο Μπέριαν.

19:21

Εκτελέστηκε από τον Μαρτίνεθ, ο Σαραμαντάς απομακρύνει.

19:21

63': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου που έχε ανεβάσει την πίεση και την απόδοση του.

19:20

62': Σουτ του Μπαλντοβαλίεφ με το αριστερό δύο μέτρα έξω από την περιοχή από τον άξονα, ο Χουάντερσον δεν έχει πρόβλημα ούτε αυτή την φορά.

19:19

Έχει ανοίξει το ματς στα τελευταία λεπτά και αποκτά τρελό ρυθμό.

19:18

60': Εδώ είναι καλύτερο το σουτ για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Ρόκας το έπιασε μέσα από την περιοχή, ο Χουάντερσον είναι εκεί!

19:17

59': Ωραία ατομική προσπάθεια του Μπαλντοβαλίεφ που κουβαλά την μπάλα για αρκετά μέτρα, το σουτ που επιχειρεί όμως είναι κάκιστο. Έξω από το... ΕΑΚ η μπάλα!

19:15

57': Πρώτη κίνηση από τον πάγκο για τον Νίκο Παπαδόπουλο, φρεσκάρει την μεσαία του γραμμή. Εκτός ο Πουρτουλίδης, μέσα ο Στάμου.

19:15

Ουσιαστικά πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη.

19:14

56': Οβίδα του Πουρτουλίδη εκτός περιοχής, ο Ρίζος του λέει όχι!

19:13

Έχει προηγηθεί βέβαια και το λάθος οφ σάιντ στον Μπαλντοβαλίεφ.

19:13

Επιθετικό φάουλ του Μπιτάνγκ βλέπει ο Σημαιάκης, δεν υπάρχει κανένα φάουλ... Πολλές διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους.

19:11

52': Κάθετη πάσα προς τον Μπαλντοβαλίεφ, σταματά την φάση ο επόπτης, οφ σάιντ. Έχει κάνει λάθος ωστόσο.

19:10

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη χωρίς κάτι ιδιαίτερο, κυριαρχούν οι δυνατές μάχες στη μεσαία γραμμή.

19:10

52': Προσπάθεια του Κυριακίδη από αρστερά, μετα πολλά σεντράρει, ο Ρίζιος μπλοκάρει άνετα.

19:07

Σφίγγει τα δόντια και ξαναπερνά στο ματς ο Περόνε.

19:06

Δύσκολα θα συνεχίσει, δείχνει να πονά αρκετά.

19:06

Τώρα θα σηκωθεί σιγά σιγά ο Αργεντινός φορ.

19:05

Στο έδαφος ο Περόνε με πρόβλημα στον ώμο...

19:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

19:03

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτός ο Διαμαντόπουλος που δεν φάνηκε, μέσα ο Μπαλτοβαλίεφ.

19:02

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο...

18:49

Με τα πολλά φαίνεται να τα βρίσκουν και τώρα αποχωρούν άπαντες για τα αποδυτήρια. Επιστροφή σε περίπου 15 λεπτά για το δεύτερο μέρος που αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον.

18:49

Και ο προπονητής του Ηρακλή Νίκος Παπαδόπουλος στην... κουβέντα.

18:48

Τώρα οι δύο παίκτες τα λένε σε πιο ήρεμο τόνο.

18:48

Πάλι νεύρα ανάμεσα σε Ρόκα και Περόνε.

18:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ΕΑΚ.

18:47

45'+2: Κάρτα βλέπει ο Γιαλούσης.

18:46

45': Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:43

43': Ωραία προσπάθεια από δεξιά του Μπουκουβάλα ο οποίος σπάει την μπάλα προς τα έξω, ο Ρομάνο πιανει κεφαλιά ψαράκι, οι αμυντικοί του Ολυμπιακού Βόλου βάζουν την κόντα και εν συνεχεία απομακρύνουν.

18:41

Παρατηρήσεις και στους δύο από τον Σημαιάκη.

18:41

Ανάμεσα στον Ρόκα και τον Περόνε αυτή την φορά.

18:40

Νέα ένταση στον αγωνιστικό χώρο...

18:38

38': Κοντά και σε δεύτερο γκολ ο Ηρακλής με ένα σόλο του Περόνε από δεξιά, ο Αργεντινός πλασάρει τον Ρίζο από πλαγια θέση (δεξιά) η μπάλα άουτ!

18:37

Άλλα δέκα λεπτά για το τέλος του α' ημιχρόνου, πάντα στο 0-1 ο ''Γηραιός''...

18:37

37': ''Ζογκλερικά'' του Περόνε μέσα στα καρέ του Βόλου, η μπάλα φτάνει στον Σαραμαντά, αυτός δεν σουτάρει καλά. Ευκαιρία για τον Ηρακλή!

18:36

Το κόρνερ εκτελέστηκε, απομακρύνει ο Μαρτίνεθ.

18:36

36': Ο Περόνε κάνει το επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα από δεξιά, τελευταία στιγμή ο Γιαλούσης απομακρύνει σε κόρνερ προ του Σιατραβάνη.

18:34

34': Ο Ιντζόγλου βλέπει κάρτα για μαρκάρισμα στον Διαμαντόπουλο.

18:30

Έχει πέσει ο ρυθμός, στα μέτρα του Ηρακλή το ματς.

18:29

29': Μακρινό σουτ του Κυζιρίδη, η μπάλα ψηλά, δεν ανησυχεί ο Χουάντερσον.

18:23

Για μαρκάρισμα στον Μπιτάνγκ. Έχει αγριέψει το παιχνίδι!

18:23

23': Και στον Μπουκουβάλα!

18:22

22': Κάρτα και στον Κυζιρίδη...

18:21

21': Κάρτα βλέπει ο Μπαρτολίνι.

18:18

18': Εδώ απειλεί ο Ολυμπιακός Βόλου με τον Κυζιρίδη να πιάνει δυνατό αριστερό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ!