0
-
4
16:57

90+2': Τέλος του αγώνα.

16:55

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:52

87': Ευκαιρία ο Πανθρακικός. Σουτ του Αράμπα μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Λόρια.

16:46

81': Σουτ του Ζδράβου έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

16:41

77': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Εκτελεί ο Ροβίδης, κεφαλιά του Δαμιανάκη, διώχνει με γροθιές ο Πασχαλάκης.

16:40

75': Ο Μαραθιανός στη θέση του Μερεμπασβίλι.

16:34

69': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Εκτελεί πλασαριστά ο Λαμπρόπουλος για τον Μερεμπασβίλι, σε πλάγιο διώχνουν οι αμυντικοί.

16:29

64': Καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Κάσες κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

16:28

63': Ο Κάσες στη θέση του Χασομέρη.

16:28

63': Μακρινό σουτ του Μονιάκη, άουτ.

16:26

61': Ο Μανιδάκης στη θέση του Κουτσιανικούλη.

16:25

60': Αναξιοποίητο το νέο κόρνερ.

16:24

59': Κόρνερ για τον Πανθρακικό. Εκτελεί ο Χασομέρης, η μπάλα φτάνει στον Ηλιάδη, που κάνει καλό σουτ από το ύψος της περιοχής, δύσκολα σε κόρνερ ο Λόρια. Αυτή είναι η καλύτερη φάση του Πανθρακικού.

16:22

Ο Κουτσιανικούλης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και γυρίζει προς τον Τζορτζ, που με κοντινό πλασέ κάνει το 0-4.

16:22

57': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ.

16:20

55': Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό, χωρίς όμως τελική. Ο Ηλιάδης μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή και έψαξε τον Αράμπα, έκοψαν οι αμυντικοί.

16:17

52': Ακριβώς ίδια η εικόνα με του α' μέρους. Ο ΟΦΗ σαφώς πιο συγκεντρωμένος, ο Παναθρακικός έξω από τα νερά του.

16:10

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

16:07

15:51

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

15:50

45+1': Κόρνερ για τον Πανθρακικό. Εκτελείται το κόρνερ, ο Αράμπα κάνει την κεφαλιά, αλλά ο Λόρια καθαρίζει.

15:49

45+1': Καλό αλλά όχι δυνατό το φάουλ του Μεχία, που περνάει την μπάλα από το τείχος, αλλά ο Λόρια μπλοκάρει.

15:49

45': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Πανθρακικό.

15:43

40': Ο Πανθρακικός δεν μπορεί να αντιδράσει και ο ΟΦΗ κρατάει άνετα το ευρύ του προβάδισμα.

15:36

33': 3 (0) - 8 (3) οι τελικές μέχρι τώρα.

15:36

32': Σουτ του Λαμπρόπουλου έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

15:34

31': Σουτ του Γκουτσίδη έξω από την περιοχή, καμία ανησυχία για τον Λόρια, άουτ.

15:34

Απίστευτα πράγματα στην Κομοτηνή. Εξαιρετική μπαλιά του Κουτσιανικούλη στην πλάτη της άμυνας, ο Τζορτζ ντριπλάρει τον Πασχαλάκη και σε κενή εστία γράφει το 0-3.

15:33

30': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ.

15:32

Όπως έκανε και στο πρώτο γκολ ο Λαμπρόπουλος, ο Μερεμπασβίλι κουβάλησε πολλά μέτρα την μπάλα στον άξονα, πάτησε περιοχή ανενόχλητος και με δυνατό σουτ νίκησε τον Πασχαλάκη για το 0-2.

15:31

27': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ.

15:24

Ωραίο γκολ από τον Λαμπρόπουλο. Ο Έλληνας χαφ βρήκε χώρο στον άξονα, έφτασε μέχρι το ύψος της περιοχής και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στα δίχτυα. 0-1 ο ΟΦΗ.

15:23

19': ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ.

15:19

15': Στο τείχος η εκτέλεση του Μερεμπασβίλι.

15:17

14': Κίτρινη στον Ηλιάδη και φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΟΦΗ, που πατάει καλύτερα στα πρώτα λεπτά.

15:16

12': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, το τρίτο. Εκτελεί ο Μερεμπασβίλι, φεύγει από την απέναντι πλευρά.

15:14

10': Πάνω από τα δοκάρια η εκτέλεση του Ποτουρίδη.

15:13

9': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Πανθρακικό λίγο έξω από την περιοχή.

15:10

6': Ο Μεχία στη θέση του Λίτσκα.

15:10

6': Νέο κόρνερ ο ΟΦΗ. Εκτελεί ο Μερεμπασβίλι, διώχνουν οι αμυντικοί.

15:09

5': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Κάνει την κεφαλιά ο Φαζός μετά την εκτέλεση, άουτ.

15:07

3': Άτυχος ο Λίτσκας, που πήρε σήμερα ευκαιρία να αγωνιστεί. Ένιωσε ένα τράβηγμα και ήδη φεύγει για τα αποδυτήρια. Προσωρινά με δέκα οι γηπεδούχοι.

15:04

1': Ξεκίνησε το ματς.

15:02

14:55

Σε εκτεταμένο ροτέισον προχώρησε ο Ρόκα, μόλις 14 παίκτες στην αποστολή έχει ο ΟΦΗ λόγω των γνωστών προβλημάτων.

14:49

Το παιχνίδι αναβλήθηκε την Τετάρτη (21/1) λόγω της έντονης βροχόπτωσης, ωστόσο σήμερα υπάρχει ηλιοφάνεια και το ματς θα διεξαχθεί κανονικά.

14:45

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Πανθρακικός-ΟΦΗ για τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα στους "16" του Κυπέλλου.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Χασομέρης, Ζδράβος, Ηλιάδης, Ψάλτης, Αράμπα, Γκουντζίδης, Λίτσκας, Φραγκούλης, Ποτουρίδης.
Αναπ: Αθανασιάδης, Κάσες, Στόγιος, Μεχία, Ντε Σόουζα, Μελλίσης.
ΟΦΗ
Λόρια, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Τζορτζ, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι, Μπολάκης, Φαζός.
Αναπ: Αγριμάκης, Μανιδάκης, Μαραθιανός.
Διαιτητής είναι ο Κομίνης (Θεσπρωτίας) με βοηθούς τους Καλφόγλου (Θεσπρωτίας) και Πασχάλη (Ηπείρου). Τέταρτος ο Κύζας (Δράμας).