1
-
1
16:48

90+3': Τέλος του αγώνα.

16:47

90+2': Κίτρινη ο Νάνο.

16:46

90+1': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Ο Μπεργκ βγαίνει τετ α τετ και πλασάρει, σώζει ο Κυριακίδης.

16:46

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:45

89': Ο Βάλτερ στη Θέση του Παπαστεριανού.

16:43

Ωραία συνεργασία των Πέτριτς και Μπεργκ, ο Σουηδός μπαίνει στην περιοχή και δίνει στον Καρέλη, το πλασέ του καταλήγει στα δίχτυα, ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός.

16:43

87': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

16:38

83': Κίτρινη ο Λισγάρας.

16:35

80': Εκτελεί το κόρνερ ο Νάνο, απευθείας άουτ.

16:35

80': Μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Πολύ καλό σουτ του Πέτριτς, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

16:30

75': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, ο Πέτριτς κάνει την κεφαλιά, διώχνουν οι αμυντικοί.

16:30

75': Ο Μπεργκ στη θέση του Κλωναρίδη.

16:30

74': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης από δεξιά κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, το σουτ του Λουσέρο φεύγει λίγο άουτ.

16:27

72': Κίτρινη ο Πέτριτς.

16:25

70': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, διώχνει ο Γούτας, η μπάλα φτάνει στον Ατζαγκούν που σουτάρει έξω από την περιοχή πολύ ψηλά άουτ.

16:23

68': Ο Ζέκα μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει με το αριστερό πάνω από τα δοκάρια. Η καλύτερη στιγμή του Παναθηναϊκού μέχρι τώρα.

16:20

65': Ο Βασιλακάκης στη θέση του Καπετάνου.

16:17

62': Κίτρινη ο Ταυλαρίδης.

16:15

60': Πέτριτς και Λαγός στη θέση των Τριανταφυλλόπουλου και Μέντες.

16:09

54': Αδύναμο σουτ του Καρέλη έξω από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Κυριακίδη.

16:08

53': Πρώτη τελική στο β' μέρος, είναι για την Ξάνθη. Το κάνει ο Γουάλας έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κοτσόλης.

16:06

50': Δίχως κάτι το αξιόλγο μέχρι τώρα.

16:01

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

15:59

15:45

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

15:44

45+1': Πολυ κακό σουτ του Ατζαγκούν έξω από την περιοχή, πολλά μέτρα άουτ.

15:43

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:41

Πολύ ωραία ανάπτυξη για την Ξάνθη από δεξιά, ο Σολτάνι δίνει στον Μπέρτο που σεντράρει, με τη μία το σουτ του Λουσέρο στην κίνηση, δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο Κοτσόλης και η μπάλα στα δίχτυα. Ωραίο γκολ για τους Ακρίτες.

15:41

43': ΓΚΟΛ η ΞΑΝΘΗ.

15:36

37': Κόρνερ για τους πράσινους. Εκτελεί ο Νάνο, διώχνει ο Γούτας.

15:29

31': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Σολτάνι υποδέχθηκε την μπάλα έξω από την περιοχή, προσποιήθηκε και σούταρε με καλές προϋποθέσεις από το ύψος της περιοχής, πέφτει στη γωνία του και μπλοκάρει ο Κοτσόλης.

15:24

26': Μεγάλη ευκαιρία η Ξάνθη. Ο Σολτάνι ανοίγει ωραία στον Λουσέρο, αυτός βγάζει τον Κλέιτον σε θέση τετ α τετ, ο Βραζιλιάνος πλασάρει, αλλά ο Κοτσόλης αποκρούει σωτήρια.

15:24

25': Κίτρινη ο Ατζαγκούν.

15:23

24': Εκτελτεί ο Νάνο, διώχνουν οι Ακρίτες.

15:22

24': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό με τον Λισγάρα να κόβει με τάκλιν καλό σουτ του Καρέλη μέσα από την περιοχή.

15:20

22': Ο Λισγάρας στη θέση του Καρυπίδη.

15:19

21': Πρόβλημα με τον Καρυπίδη, που υπέστη τράβηγμα και ζήτησε αλλαγή.

15:18

20': Μεγάλες φάσεις δεν έχει το ματς, αλλά έχει γρήγορο ρυθμό. Μοιρασμένη η κατοχή μέχρι τώρα.

15:15

17': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Νάνο, απομακρύνει ο Λουσέρο.

15:08

10': Πάλι ο Κλέιτον, διώχνουν οι αμυντικοί.

15:08

9': Κόρνερ για την Ξάνθη. Εκτελεί ο Κλέιτον, νέο κόρνερ από τον Δώνη.

15:03

5': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Επιθετικό φάουλ στον Κυριακίδη.

15:01

2': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Καρέλη μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

14:59

1': Απειλεί με το καλημέρα η Ξάνθη. Κακό διώξιμο του Κοτσόλη πάνω στον Καπετάνο, από την κόντρα η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

14:59

1': Ξεκίνησε το ματς.

14:55

Την επόμενη Πέμπτη (29/1) η ρεβάνς στη Λεωφόρο.

14:50

Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος από την έντονη βροχόπτωση που έχει προηγηθεί.

14:45

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Ξάνθη-Παναθηναϊκός για τον πρώτο αγώνα στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.

SKODA ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπέρτος, Καρυπίδης, Γούτας, Γουάλας, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Κλέιτον, Καπετάνος, Σολτάνι, Λουσέρο.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Φλίσκας, Βασιλακάκης, Ορφανίδης Π., Φερνάντεζ.
Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Σίλντενφελντ, Ταυλαρίδης, Μέντες, Δώνης, Ζέκα, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Καρέλης.
Αναπ: Στιλ, Κότσαρης, Χουχούμης, Μπούρμπος, Λαγός, Ντίνας, Πράνιτς, Μπεργκ, Πέτριτς.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ανδρέας Παππάς (Αθηνών), με βοηθούς τους Δημήτριο Γκάγκα (Λάρισας) και Δημήτριο Τάτση (Ηπείρου).