0
-
3
19:06

90+3': Τέλος του αγώνα.

19:05

90+2': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Απομακρύνουν οι αμυντικοί του Τυρνάβου.

19:04

90+1': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

19:03

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

89': Μακρινό σουτ του Γεωργίου, πέφτει και μπλοκάρει ο Μέγερι.

18:59

87': Ευκαιρία για τον Τύρναβο. ο Αλεξίου βγαίνει φάτσα με τον Μέγερι, καθυστερεί αλλά πλασάρει, κρατάει το μηδέν ο Μέγερι.

18:59

87': Εκτελεί ο Μιλουτίνοβιτς, απομακρύνουν οι αμυντικοί.

18:58

86': Κόρνερ ο Τύρναβος. Εκτελεί ο Γεωργίου, νέο κόρνερ μετά από παρέμβαση του Γιαννούλη.

18:58

Ο Ντουρμάζ αλλάζει την μπάλα με τον Μπουχαλάκη και σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, ωραίο μονοκόμματο σουτ του Μιλιβόγεβιτς στα δίχτυα του Πρίφτη.0-3 ο Ολυμπιακός.

18:57

84': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

18:56

84': Καλό σουτ του Ντουρμάζ μέσα από την περιοχή, κόντρα και κόρνερ.

18:49

77': Μακρινό σουτ του Ντουρμάζ, άουτ.

18:46

73': Ο Διαμαντάκος σκοράρει, αλλά έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ ο Γιαννούλης, που έδωσε την πάσα. Σωστή η απόφαση του βοηθού.

18:44

72': Ο Μιλιβόγεβιτς στη θέση του Γκαζαριάν. Επιστρέφει μετά από καιρό και ο Σέρβος.

18:43

71': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Εκτελεί ο Ντουρμάζ, καθαρίζει ο Πρίφτης.

18:41

68': Ο Αλεξίου στη θέση του Παπασάββα.

18:35

Σημαντική στιγμή για τον Νιγηριανό επιθετικό, που επιστρέφει στη δράση για πρώτη φορά μετά τις 2 Μαρτίου του 2014.

18:34

62': Ο Ολαϊτάν στη θέση του Μπενίτες, ο Φορτούνης σε αυτή του Πελέ.

18:32

60': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Πελέ, η μπάλα μετά από μονομαχίες φτάνει στον Γιαννούλη, που κάνει το γυριστό, άουτ.

18:31

Ετοιμάζει τον Ολαϊτάν ο Περέιρα.

18:29

56': Μεγάλη ευκαιρία ο Τύρναβος. Ο Μιλουτίνοβιτς κάνει το γύρισμα, ο Παπασάββας πλασάρει με τη μία μέσα από τη μικρή περιοχή, αποκρούει ο Μέγερι.

18:26

53': Νέο σουτ του Μιλουτίνοβιτς, αυτή τη φορά είναι κακό και φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

18:24

52': Καλό σουτ του Μιλουτίνοβιτς, μπλοκάρει ο Μέγερι.

18:23

51': Κίτρινη ο Γεωργίου.

18:18

46': Μιλουτίνοβιτς και Σολφερίνο μέσα, Όττα και Ντατίδης έξω.

18:18

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:16

18:02

45+1': Τέλος α' μέρους.

17:58

43': Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντουρμάζ πλασαριστά στον Διαμαντάκο, κακή η συνεργασία τους, η μπάλα καταλήγει άουτ.

17:57

42': Ο Ντουρμάζ εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:57

41': Στο τείχος και κόρνερ η εκτέλεση του Πελέ.

17:56

40': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Ολυμπιακό.

17:45

30': Σουτ του Διαμαντάκου μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ.

17:41

Ο Διαμαντάκος βγάζει τετ α τετ τον Μπενίτες, που φαίνεται να φεύγει από θέση οφσάιντ, ο Παραγουανός μπαίνει στην περιοχή, πλασάρει εύστοχα και με το δεύτερο γκολ του γράφει το 0-2. Οριακή η φάση και το ριπλέι δεν βοήθησε.

17:41

26': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

17:38

23': Καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πελέ, φεύγει άουτ.

17:34

19': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαννούλης σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπενίτες κάνει το γύρισμα. ο Διαμαντάκος προσπαθεί να σκοράρει με το στήθος από κοντά, η μπάλα φεύγει άουτ.

17:27

10: Προσπαθεί να βγει στην επίθεση ο Τύρναβος, αλλά ο Ολυμπιακός ελέγχει εύκολα.

17:19

Ωραία ατομική προσπάθεια του Μπενίτες που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με κοντινό πλασέ νίκησε τον Πρίφτη για το 0-1.

17:19

3': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

17:16

1': Ξεκίνησε το ματς.

17:13

Στον αγωνιστικό χώρο μπαίνουν οι δύο ομάδες.

17:05

Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες, αρκετός κόσμος στο Αλκαζάρ.

17:01

Καλησπέρα. Σε ένα τέταρτο ξεκινάει το ματς Τύρναβος-Ολυμπιακός γιαν πρώτο αγώνα στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ
Πρίφτης, Στεργιανός, Καραμανλής, Χαλούλος, Κισκαμπάνης, Παπασάββας, Ντατίδης, Ιβανίδης, Γεωργίου, Ποκόνγκ, Όττα.
Αναπ: Ντάλλας, Σιάτρας, Μιλουτίνοβιτς, Λαμπρόπουλος, Σολφερίνο, Παληγεώργος, Αλεξίου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Μέγιερι, Γιαννούλης, Σιόβας, Βούρος, Σαλίνο, Μπουχαλάκης, Πελέ, Γκαζαριάν, Ντουρμάζ, Μπενίτες, Διαμαντάκος.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Φορτούνης, Σάλιακας, Βατουσιάδης, Ιμπραΐμ, Μιλιβόγεβιτς, Ολαϊτάν.
Διαιτητής είναι ο Λαμπρόπουλος (Ηλείας) με βοηθούς τους Αλεξέα (Μεσσηνίας) και Πετρόπουλο (Αρκαδίας).