16:51

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, πρόκριση για τον Ηρακλή μετά το 0-0.

16:47

16:44

88': Αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Αγγελούδης αντί του Σιατραβάνη.

16:43

86': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

16:42

86': Κίτρινη στον Ναζλίδη.

16:41

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο, στα χέρια οι παίκτες.

16:40

83': Πολύ άστοχο το μονοκόμματο σουτ του Ιντζόγλου.

16:37

81': Ο Λουκίνας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:35

79': Κίτρινη στον Αποστολόπουλο.

16:34

78': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, ο Χουάντερσον βγαίνει και βάζει την κόντρα στον Τόρες και στη συνέχεια ο Ιντζόγλου σώζει στη γραμμή τον Ηρακλή από το σουτ του Φιγκέιρα.

16:34

Μονόλογος του Πλατανιά είναι το παιχνίδι πλέον.

16:30

74': Κλείνει τις αλλαγές του ο Χριστόπουλος, με τον Μπεριάν αντί του Τσοντάκη.

16:26

70': Σουτάρει από μέσα δεξιά ο Φιγκέιρα και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

16:23

67': Αλλαγή για τον Ηρακλή, βγαίνει ο Πορτουλίδης και μπαίνει ο Μπαρτολίνι.

16:21

65': Κόρνερ κερδίζει ο Πλατανιάς από την κεφαλιά του Ζιάμπαρη. Απομακρύνεται η πάλα μετά την εκτέλεση του Ναζλίδη.

16:17

Απ' όλα τα παιχνίδια που γίνονται αυτή την ώρα για το Κύπελλο, μόνο η αναμέτρηση στα Περιβόλια δεν έχει σκορ.

16:13

57': Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά, Αγκιλέρα και Τόρες μπαίνουν, Μαχαμάτ και Μενδρινός βγαίνουν.

16:13

57': Αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Ρομάνο στη θέση του Πασά.

16:12

56': Κίτρινη για τον Τσιλιανίδη.

16:09

Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο Πλατανιάς.

16:05

49': Εντελώς άστοχο το εκτός περιοχής σουτ του Τετέ.

16:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

16:01

15:47

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

15:46

45': Κίτρινη στον Στάμου.

15:43

43': Κίτρινη στον Πασά για θέατρο.

15:40

40': Κίτρινη στον Ζαραδούκα.

15:37

37': Πρώτο κόρνερ για τον Ηρακλή από την κεφαλιά του Ζαραδούκα. Με δυσκολία απομακρύνεται η μπάλα από την εκτέλεσή του.

15:34

Πιέζει ο Ηρακλής, δεν αντιδρά σωστά ο Πλατανιάς, ο οποίος χάνει εύκολα την μπάλα.

15:30

Στα τελευταία λεπτά είναι ανεβασμένος ο Ηρακλής, ο οποίος πιέζει και ψηλά.

15:28

Προσωρινή διακοπή λόγω τραυματισμού.

15:26

26': Κακό γύρισμα από τον Σιατραβάνη, χάνεται η ευκαιρία για τον Ηρακλή, ο οποίος δεν έχει τελική.

15:24

24': Κίτρινη στον Ιντζόγλου.

15:22

22': Ο Μενδρινός ανοίγει στον Αποστολόπουλο, εκείνος κάνει συρτή πάσα και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

15:19

Ο Πλατανιάς κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά έχει κακές τελικές επιλογές.

15:16

Πολύ αργός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά.

15:13

13': Από διώξιμο η μπάλα στρώθηκε στον Μενδρινό, το σουτ του κόντραρε και ο Πλατανιάς κέρδισε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.

15:11

Ο Ηρακλής δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα.

15:08

Μόνο νίκη χρειάζεται ο Πλατανιάς και έχει μπει αποφασισμένος να την πάρει.

15:05

5': Ο Μενδρινός στρώνει στον Ναζλίδη, εκείνος κάνει ένα φαλτσαριστό αδύναμο σουτ και ο Χουάντερσον μπλοκάρει.

15:04

Πιο δυνατά έχει μπει ο Πλατανιάς.

15:01

1': Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο.

14:58

14:46

Καλησπέρα σας, σε 15 λεπτά ξεκινάει το παιχνίδι ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Ηρακλή για το Κύπελλο.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Ιτουά, Μπανανά, Ζαραδούκας, Τετέ, Μαχαμάτ, Φιγκέιρα, Μενδρινός, Τσοντάκης, Ναζλίδης
Αναπ: Περιστερίδης, Δημήτρης, Ντεντάκης, Μπεριάν, Τόρες, Αγκιλέρα, Γουνδουλάκης
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Κυριακίδης, Βαλεριάνος, Στάμου, Ζιαμπάρης, Πορτουλίδης, Ιντζόγλου, Σιατραβάνης, Πασάς, Τσιλιανίδης, Λουκίνας
Αναπ: Παπαθανασίου, Σαραμαντάς, Ρομάνο, Μπαρτολίνι, Καλφούντζος, Κάσσος, Αγγελούδης
Διαιτητής είναι ο Κιοτζένης (Ξάνθης) με βοηθούς τον Χαρίση (Γρεβενών) και τον Χατζημωυσιάδη (Ξάνθης)