2
-
0
21:22

Ο Παναιτωλικός παίρνει μια δίκαιη νίκη απέναντι σε έναν ΠΑΣ Γιάννινα που απείλησε ελάχιστα. Γκάλο και Καμαρά τα γκολ των «καναρινιών».

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:20

93': Κουτσοσπύρος αντί Μπόγιοβιτς η τελευταία αλλαγή των γηπεδούχων.

21:18

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:16

89': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, αλλά απ' το φάουλ του Γκάλο, τόσο ο Κούσας, όσο και ο Μελισσάς δεν κατάφεραν να σπρώξουν τη μπάλα στα δίχτυα.

21:14

87': Δεύτερη αλλαγή από τον Χάβο. Ο Πασάς παίρνει τη θέση του Καμαρά.

21:10

82': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βγαίνει ο Τσουκαλάς και μπαίνει ο Κεϊτά.

21:09

80': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ στην αντεπίθεση, με τον Τσάβες να πλασάρει τον Ράφαελ και τον Κούσα να διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

21:08

80': Τραγικό πλασέ του Καμαρά σε τετ α τετ με τον Βελλίδη, χάνεται η ευκαιρία για να κάνει το 3-0 ο Παναιτωλικός.

21:06

78': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Κρητικό να μπαίνει στη θέση του Ίλιτς.

20:59

71': Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο.

20:57

69': Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Βγαίνει ο Πόι και μπαίνει ο Σφακιανάκης.

20:57

69': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος μπαίνει στη θέση του Βίλα.

20:56

68': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Βελλίδη να αποκρούει με τα πόδια το πλασέ του Καμαρά.

20:48

60': Φάουλ του Μελισσά, άουτ η μπάλα.

20:44

Ο Παναιτωλικός ελέγχει το ματς μετά το δεύτερο γκολ.

20:34

Σε μια φάση διαρκείας στην περιοχή του ΠΑΣ, ο Μπόγιοβιτς στρώνει στον Καμαρά και αυτός με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη για το 2-0.

20:34

47': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:33

Έναρξη στο β' μέρος.

20:16

Σε ένα ισορροπημένο 45λεπτο ο Παναιτωλικός έχει καταφέρει να πάρει προβάδισμα χάρη στο πανέμορφο γκολ του Γκάλο.

20:15

Τέλος α' μέρους.

20:03

Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, ο Βελλίδης δεν μπορεί να κάνει τίποτα και 1-0 για τα «καναρίνια».

20:02

32': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:01

31': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ για τράβηγμα στον Μπόγιοβιτς λίγο πριν ο Σέρβος φορ μπει στην περιοχή του ΠΑΣ. Φώναξαν για κόκκινη οι γηπεδούχοι.

19:59

29': Ο Τσάβες κάνει ένα σουτ έξω απ' την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Ράφαελ.

19:48

Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, με εξαίρεση τη φάση του 5ου λεπτού. Ο Παναιτωλικός, πάντως, έχει αρχίσει και παίρνει τον έλεγχο.

19:40

10': Έχουν μπει καλύτερα στο ματς οι φιλοξενούμενοι.

19:35

5': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Ίλιτς να εκμεταλλεύεται το λάθος του Μπικέι, να πλασάρει από πλάγια θέση και τον Ράφαελ να αποκρούει.

19:30

19:20

Εδώ και λίγη ώρα έχει αρχίσει να βρέχει στο Αγρίνιο.

19:19

19': Σουτ του Καμαρά μετά από συνδυασμό με τον Μπόγιοβιτς, άουτ η μπάλα.

19:11

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται σε καλύτερη θέση και αν νικήσουν «πιάνουν» στην 3η θέση της βαθμολογίας τον Εργοτέλη.

19:10

Ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα και θέλει να πάρει τη νίκη, καθώς στις 4 τελευταίες αγωνιστικές «μετράει» μία ήττα και τρεις ισοπαλίες.

19:09

Στο «κλουβί» του Αγρινίου ολοκληρώνεται η 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ράφαελ, Κούσας, Μπικέι, Γκάλο, Μπακάκης, Μελισσάς, Τζούνιορ, Γοδόι, Πόι, Καμαρά, Μπόγιοβιτς.
Αναπ: Στεφανάκος, Γκόλιας, Καλί, Πασάς, Σφακιανάκης, Κουτσοσπύρος, Μπελόν.
Βελλίδης, Στρούνα, Κολοβέτσιος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Βίλα, Λίλα, Τσάβες, Κοροβέσης, Ίλιτς.
Αναπ: Αμπάρης, Ντάσιος, Μπέριος, Κεϊτά, Γιάκος, Αυγενικού, Κρητικός.
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών), Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών) - Απτόσογλου (Αθηνών)