Τελικό αποτέλεσμα στα Περιβόλια... Χανιά - Αχαρναϊκός 2-2.

Εκτελεί ο Μανουσάκης, κεφαλιά του Καλογερόπουλου είναι προς τα έξω, κανένα πρόβλημα για τον ΑΟΧ.

17:50

Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό!

17:50

90'+4: Απειλεί και ο ΑΟΧ με τον Πάγκαλο να σκάβει στον Μαρτσάκη, ο τελευταίος δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλια.

17:48

Άλλα δύο λεπτά στα Περιβόλια, μεγάλο ματς!

17:47

90'+2: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό! Ο Καλογερόπουλος κάνει τρομερή προσπάθεια από δεξιά, γυρίζει στον Μανουσάκη και αυτός με προβολή σουτάρει από το ένα μέτρο άουτ. Δεν χάνεται αυτό το γκολ...

17:46

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:42

86': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Αχαρναϊκός. Στην θέση του Ιορδανίδη ο Καλογερόπουλος.

17:39

83': Απειλεί ο Αχαρναϊκός με αριστερό σουτ του Μανουσάκη μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

17:38

82': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ματσάκη με φάλτσο, ο Παγούδης μπλοκάρει σταθερά.

17:34

79': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό με τον Ταμπάκη να βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, υπό την πίεση δύο αμυντικών πλασάρει αδύναμα, ο Σικαλιάς μπλοκάρει.

17:33

Άλλο ένα τέταρτο στα Περιβόλια, με τον Αχαρναϊκό να έχει ισορροπήσει την κατάσταση.

17:31

75': Ο Καλαμιώτης δοκιμάζει τα πόδια του από μακρινή απόσταση, η μπάλα αρκετά μέτρα έξω.

17:30

74': Κλείνει τις αλλαγές του ο ΑΟΧ. Στην θέση του Οικονομόπουλου ο Καμινιώτης.

17:26

71': Στην θέση του Νιάρου ο Στουρνάρας για τον Αχαρναϊκό.

17:24

68': Απειλεί ο ΑΟΧ ξανά με σουτ του Οικονομόπουλου, η μπάλα άουτ...

17:23

2-2 στα Περιβόλια, άλλα 25 λεπτά για το φινάλε.

17:23

68': Κάρτα στον Παγώνη, έχει ανάψει για τα καλά το ματς.

17:23

Εκτελεί ο Μαρτσάκης, ο Μανουσάκης βγάζει με το κεφάλι στο πρώτο δοκάρι.

17:22

67': Κόρνερ για τα Χανιά, για να δούμε.

17:21

65': Απίστευτη ευκαιρία για τα Χανιά! Ύστερα από βαθιά μπαλιά ο Μαρτσάκης προσπαθεί να λόμπα να κρεμάσει τον Παγούδη, λίγο άουτ η μπάλα.

17:20

Έχει ανεβάσει ταχύτητα ο ΑΟΧ και πιέζει.

17:19

63': Ο Παγούδης λέει όχι σε ξαφνικό σουτ του Κρητικού, μεγάλη επέμβαση!

17:18

62': Παπατόλιος εκτός, μέσα ο Καλαμιώτης για τον Αχαρναϊκό. Πρώτη κίνηση του Βαζάκα.

17:17

61': Συρτό, δυνατό σουτ του Μαρτσάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα. Προσπαθούν οι Κρητικοί να ανεβάσουν ρυθμούς.

17:16

60': Καλή στιγμή για τα Χανιά με τον Παγούδη να μαζεύει την μπάλα προ του Οικονομόπουλου, ο οποίος ήταν έτοιμος να σκοράρει.

17:14

58': Δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά. Στην θέση του Καραγιάννη ο Γκούμας.

17:11

55': Αλλαγή για τα Χανιά. Εκτός ο Καραλής, μέσα ο Μαρτσάκης.

17:09

Φέρει μεγάλη ευθύνη ο γκολκίπερ του ΑΟΧ που έκανε λάθος εκτίμηση και ουσιαστικά... έστρωσε την μπάλα στον Ταμπάκη.

17:08

Ο Νιάρος σουτάρει δυνατά με το αριστερό εκτός περιοχής, ο Σικαλιάς δεν μπλοκάρει σταθερά και ο Ταμπάκης που παίρνει το ριμπάουντ ισοφαρίζει σε 2-2.

17:08

52': ΓΚΟΛ ο ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ!