2
23:55

Η Γκινγκάμπ πήρε αυτό που ήθελε στην Τούμπα και ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ.

23:55

93': Τέλος του αγώνα.

23:52

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

87': Κόρνερ για την Γκινγκάμπ. Εκτελείται πλασαριστά και ο ΠΑΟΚ παίρνει την κατοχή.

23:47

85': Ο Ντος Σάντος στη θέση του Γιρές.

23:45

Οι Γάλλοι έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Μπιβέ έξω από την περιοχή ελίχθηκε και με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Γλύκο για το 1-2.

23:45

83': ΓΚΟΛ η ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ.

23:43

82': Σουτ του Παπαδόπουλου, πολλά μέτρα άουτ.

23:39

77': Ο Μαντούρο στη θέση του Κάτσε.

23:36

75': Ο Κερμπράτ στη θέση του Μαντάν.

23:34

73': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή μετά από πάσα κεφαλιά του Τζανδάρη, λίγο άουτ.

23:33

72': Σουτ του Σανκαρέ από το ύψος της περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

23:31

Το πρέσινγκ της Γκινγκάμπ δημιουργεί προβλήματα στον ΠΑΟΚ, που δεν πατάει περιοχή και δεν απειλεί.

23:29

67': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, διώχνουν οι Γάλλοι.

23:22

61': Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Περέιρα.

23:21

59': Ευκαιρία η Γκινγκάμπ με τον Γλύκο να αποκρούει το σουτ του Γιρές μέσα από την περιοχή.

23:17

56': Σουτ του Σαλπιγγίδη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Λεσλ.

23:14

53': Ο Μάρτενς στη θέση του Γκολάσα.

23:14

52': Κίτρινη ο Σκόνδρας.

23:13

51': Ο Ρατς εκτελεί, γυριστή κεφαλιά ο Βίτορ, δεύτερη ο Αθανασιάδης στο οριζόντιο δοκάρι, τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.

23:12

51': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

23:12

50': Κίτρινη για τον Λεβέκ.

23:07

46': Ο Πιε στη θέση του Γιαταμπαρέ.

23:07

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

23:06

Στον αγωνιστικό χώρο επιστρέφουν οι δύο ομάδες.

22:53

Με σκορ πρόκρισης για τους Γάλλους ολοκληρώθηκε το α' μέρος. Ο ΠΑΟΚ δεν έχει βρει ρυθμό και η Γκινγκάμπ εμφανίζεται επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Τουλάχιστον οι Θεσσαλονικείς βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης και απέχουν ένα από την πρόκριση.

22:51

45+1': Τέλος ημιχρόνου στην Τούμπα.

22:50

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:49

45': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς, καθαρίζει ο Λεσλ.

22:44

39': Ευκαιρία η Γκινγκάμπ. Ωραία σέντρα του Γιρές, κεφαλιά του Ανγκούα από κοντά, λίγο άουτ.

22:42

38': Κίτρινη για τον Τζαβέλλα.

22:42

37': Γέμισμα του Ρατς με φάουλ από τον άξονα, κεφαλιά του Τζαβέλλα άουτ.

22:40

35': Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, κανένα πρόβλημα για την Λεσλ.

22:37

32': ΔΟΚΑΡΙ η Γκινγκάμπ. Αντεπίθεση των Γάλλων από αριστερά και σουτ του Μαντάν στο κάθετο δοκάρι του Γλύκου και ενώ κάπου κόντραρε η μπάλα και άλλαξε λίγο πορεία.

22:34

30': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ωραία κάθετη του Περέιρα στην πλάτη της άμυνας, ο Ρατς τετ α τετ, αλλά η προβολή του δεν είναι καλή και ο Λεσλ μπλοκάρει.

22:32

Ο Περέιρα δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ.

22:28

Τα 6 φετινά γκολ στην Ευρώπη έφτασε ο Κλάους, που έχει 17 συνολικά στην καριέρα του. Πρώτος σκόρερ στο Γιουρόπα Λιγκ την τρέχουσα σεζόν ο αρχηγός του ΠΑΟΚ.

22:27

Ο Αθανασιάδης εκτελεί στη δεξιά γωνία, ο Λεσλ πέφτει στην αριστερή και ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει γρήγορα.

22:27

22': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ.

22:26

21': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ. Μετά από γύρισμα του Κλάους ο Λεβέκ σταματάει την μπάλα με το χέρι και ο Μπλομ καταλογίζει πέναλτι ορθώς.

22:25

20': Νέο κόρνερ για την Γκινγκάμπ. Εκτελεί ο Γιρές πάλι, καθαρίζει ο Γλύκος μετά από αδύναμο σουτ του Γιαταμπαρέ.

22:24

20': Χωρίς ευκαιρία ο ΠΑΟΚ μέχρι τώρα, δεν μπορεί να βρει ρυθμό και διαδρόμους.

22:21

17': Κόρνερ για την Γκινγκάμπ. Εκτελεί ο Γιρές, διώχνει με γροθιές ο Γλύκος.

22:16

11': Μακρινό σουτ του Κάτσε, μπλοκάρει ο Λεσλ.

22:15

Κακό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ, που χρειάζεται πλέον δύο γκολ για να προκριθεί.

22:13

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιρές, ο Μποβί πιο ψηλά από όλους στην καρδιά της περιοχής κάνει την κεφαλιά και 0-1.

22:12

7': ΓΚΟΛ η ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ.

22:10

6': Κίτρινη για τον Αθανασιάδη.

22:09

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

22:05

1': Ξεκίνησε το ματς.

22:04

Περισσότεροι από 20.000 φίλαθλοι αυτή τη στιγμή στο γήπεδο.

22:04

Όλα έτοιμα για την σέντρα, την οποία πρώτος έχει ο ΠΑΟΚ.

22:02

Λευκές εμφανίσεις για τον ΠΑΟΚ, μαύρες για την Γκινγκάμπ.

22:02

21:56

Οι αρχικές συνθέσεις από τα μεγάφωνα αυτή τη στιγμή. Αποθέωση για τους παίκτες του Αναστασιάδη.

21:51

Η Γκινγκάμπ αποσύρθηκε στα αποδυτήρια και το ίδιο κάνουν τώρα και οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

21:47

Είκοσι λεπτά πριν την έναρξη και οι εξέδρες γεμίζουν σιγά σιγά.

21:40

Δέκα βαθμοί Κελσίου αυτή τη στιγμή στο γήπεδο της Τούμπας.

21:35

Δύο σημαντικές απουσίες μετράει ο Άγγελος Αναστασιάδης, καθώς Μακ και Τζιόλης έχουν τεθεί νοκ άουτ.

21:33

Αποθεώνονται οι παίκτες του ΠΑΟΚ που μόλις μπήκαν για την προθέρμανσή τους.

21:32

Περίπου 100 Γάλλοι φίλοι της Γκινγκάμπ βρίσκονται στο γήπεδο της Τούμπας.

21:28

Οι Γάλλοι αγωνίζονται για δύο αποτελέσματα, καθώς και η ισοπαλία τους είναι αρκετή έχοντας κερδίσει το ματς του α' γύρου.

21:27

Νίκη με οποιοδήποτε σκορ θέλει ο ΠΑΟΚ για να προκριθεί στους "32" του Γιουρόπα Λιγκ.

21:23

Οι παίκτες της Γκινγκάμπ βρίσκονται εδώ και πέντε λεπτά στον αγωνιστικό χώρο.

21:22

Μόλις τώρα κάνουν την εμφάνισή τους Γλύκος και Ιτάνζ που ξεκινούν προθέρμανση και χειροκροτούνται.

21:20

Καλησπέρα είμαι ο Χρήστος Παπαντωνόπουλος. Το a-sports.gr βρίσκεται στην Τούμπα και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό τον... τελικό του ΠΑΟΚ με την Γκινγκάμπ.

Γλύκος, Σκόνδρας, Τζαβέλλας, Ρατς, Βίτορ, Κάτσε, Τζανδάρης, Γκολάσα, Σαλπιγγίδης, Περέιρα, Αθανασιάδης
Αναπ: Ιτάνζ, Μαντούρο, Παπαδόπουλος, Σπυρόπουλος, Ποζατζίδης, Μάρτενς, Κίτσιου
ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ
Λεσλ, Γιάκομπσεν, Άνγκουα, Λεβέκ, Σανκαρέ, Μποβί, Μαντάν, Σορμπόν, Μάθις, Γιαταμπαρέ, Γιρές
Αναπ: Γκισάρ, Σανκό, Μπάκα, Αλιούι, Ντος Σάντος, Πιε, Κερμπράτ
Διαιτητής είναι ο Ολλανδός Κέβιν Μπλομ με βοηθούς του συμπατριώτες του Λανκάμπ και φαν Ντόνγκεν. Επιπρόσθετοι είναι οι Χάνσεν και Χίγλερ, ενώ τέταρτος ο Ντικς, επίσης Ολλανδοί.