26/04/2024
Ομάδες | Δευτέρα 4 Ιανουαρίου 2016 - 19:10

Φιλική νίκη για Αγροτικό

Οι «σταχυοφόροι» επικράτησαν της Κ20 του ΠΑΟΚ με 1-0

Την ευκαιρία να ξεμουδιάσουν και παράλληλα να μπουν σε αγωνιστικό ρυθμό εν όψει του ματς της Κυριακής (10/1) με τον Πανελευσινιακό είχαν οι παίκτες του Αγροτικού Αστέρα τη Δευτέρα (4/1).

Οι «σταχυοφόροι» νίκησαν με 1-0 την Κ20 του ΠΑΟΚ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Δημήτρης Κοντικάκης» χάρη σε γκολ που έβαλε στο 35' ο Καθάριος με σουτ στην κίνηση ύστερα από ασίστ στου Σκλιοπίδη.

Ο Γκόραν Στεφάνοβιτς είχε, μεταξύ άλλων, την ευκαιρία να δει και τα νέα αποκτήματα της ομάδας του. Ο λόγος για τους Μπάρμπα, Νταβίντοφ και Μρντάκοβιτς, με τον τελευταίο να παίζει στην κορυφή της επίθεσης έχοντας πίσω του τον δεύτερο και τον Μπάρμπα να είναι στόπερ μαζί με τον Καπία.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γκόραν Στεφάνοβιτς): Βοσνιάδης, Σκλιοπίδης, Καπίας, Μπάρμπας, Αμαραντίδης, Τσεμπερίδης, Μακρυδημήτρης, Γιάντσης, Νταβίντοφ, Καθάριος, Μρντάκοβιτς. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γρηγοριάδης, Ζαχαριάδης, Βαφέας, Καραντασιάδης, Ντόσης, Καραμπάς, Τοπούζης, Σιαμπάνης, Έππας, Σαμουηλίδης.

ΠΑΟΚ Κ20 (Βλάνταν Ίβιτς): Σοϊλεμεζόγλου, Δεληγιαννίδης, Παντεκίδης, Τσελεπίδης, Χατζηδήμπας, Κυριλλίδης, Παναγιωτίδης, Ραγκέλοφ, Κούστα, Πουφλής, Κάκο. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κουτογλίδης, Παλαμούδης, Τοπαλίδης, Μίσκοβιτς, Κραγιόπουλος, Συράκος, Μπατάεφ.