08/05/2024
Ισπανία | Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015 - 00:00

Έ-Χ-ασε την ευκαιρία η Μπιλμπάο

Η ομάδα του Βαλβέρδε παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στη Μάλαγα, παίζοντας από το 19ο λεπτό με παίκτη λιγότερο

Την ευκαιρία να μπει στις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις έχασε την Κυριακή (6/12) η Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 0-0 στη Μάλαγα, που μάχεται για τη σωτηρία της, κι έτσι υποχώρησε στην 7η θέση.

Βέβαια, οι συνθήκες δεν ήταν οι καλύτερες για τους γηπεδούχους, καθώς μόλις στο 19ο λεπτό έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Σαν Χοσέ για χτύπημα εκτός φάσης.

Πάντως, και η Μάλαγα δεν είναι ικανοποιημένη, καθώς, με παίκτη παραπάνω για περισσότερα από 70 λεπτά, δεν κατάφερε να πάρει μια νίκη που θα της έδινε μεγάλη «ανάσα».

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Ιραϊθόθ, Ντε Μάρκος, Μπαλενθιάγα, Γουρπέγι, Ετσέιτα, Σαν Χοσέ, Μπενιάτ, Γουίλιαμς (85’ Μπόβεντα), Ρ. Γκαρθία, Σουσαέτα (46’ Ιτουράσπε), Αντούριθ (89' Κίκε Σόλα).

ΜΑΛΑΓΑ: Καμενί, Ροσάλες, Χουάν Κάρλος, Αλμπεντόσα, Ανγκελέρι, Ντούντα, Φόρναλς (65’ Σάντα Κρουζ), Φιλιπένκο (46’ Χουάνπι), Ρέσιο, Αμραμπάτ (82’ Οντιβέρος), Τσαρλς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής:

Σάββατο (5/12)

Ρεάλ - Χετάφε 4-1 (4', 16' Μπενζεμά, 35' Μπέιλ, 38' Κριστιάνο Ρονάλντο - 70' Αλέξις)

Γρανάδα - Ατλέτικο 0-2 (20' Γκοντίν, 76' Γκριεζμάν)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα 1-1 (86' Μίνα - 59' Σουάρεζ)

Ντεπορτίβο - Σεβίλλη 1-1 (22' Λούκας - 76' Ιμπόρα)

Μπέτις - Θέλτα 1-1 (82' Χόρχε Μολίνα - 25' Μπονγκοντά)