29/04/2024
Ιταλία | Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2015 - 01:06

Πέρασε η Κάρπι

Προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας μετά τη νίκη της με 2-1 επί της Βιτσέντσα * Νοκ άουτ η Σασουόλο, εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Κάλιαρι

Την παρουσία της στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ιταλίας εξασφάλισε το βράδυ της Πέμπτης (3/12) η Κάρπι, μια και επικράτησε εντός έδρας της Βιτσέντσα με 2-1.

Οι νεοφώτιστοι της Σέριε Α άνοιξαν το σκορ με γκολ του Μάτος στο 47', για να αποκτήσουν αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του Σαμπιρίσι στο 60'.

Στο 61ο λεπτό ο Μποριέλο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 2-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Γκάτο στο 75'.

Την ίδια στιγμή, η Σασουόλο αποκλείστηκε, χάνοντας εντός έδρας από την Κάλιαρι με 1-0, με τον Σάου να σκοράρει για τους νικητές στο 36'.

ΚΑΡΠΙ: Μπρκιτς, Γουάλας (46' Κόφιε), Γκαλιόλο, Λετίτσια, Τζίνο, Μάτος, Μαρόνε, Λαζάρι, Σίλβα, Μαρτίνιο (70' Πασκιούτι), Μποριέλο (64' Λασάνια).

ΒΙΤΣΕΝΤΣΑ: Μαρκόνε, Μπιάνκι, Ντ' Ελία, Σαμπιρίσι, Ελ Χασνί, Γκαλιαρντίνι, Ούρσο, Μόντιτς, Σμπρίσα (72' Γκάτο), Ραΐτσεβιτς, Πετινάρι (78' Τζιακομέλι).

Το πρόγραμμα, οι σκόρερ και τα αποτελέσματα του 4ου γύρου του Coppa Italia (με έντονο μαύρο χρώμα οι ομάδες που προκρίθηκαν στους «16»):

Τρίτη (1/12)

Σπέτσια - Σαλερνιτάνα 2-0 (13' Καλαϊό, 33' Σέρτζιο Ποστίγκο)

Τορίνο - Τσεζένα 4-1 (3' Γκάτσι, 14' Μορέτι, 51' Λόπες, 84' Μπενάσι - 67' Κασκιόνε)

Μίλαν - Κροτόνε 3-1 παράταση, καν. διάρκεια 1-1 (47' Λουίζ Αντριάνο, 106' Μποναβεντούρα, 115' Νιανγκ - 68' Μπούντιμιρ)

Τετάρτη (2/12)

Παλέρμο - Αλεσάντρια 2-3 (55’ Τραϊκόφσκι, 85’ Τζιλαρντίνο - 4’ πέν. Λοβίζο, 23’ Μαρκόνι, 82’ Νίκο)

Βερόνα - Πάβια 1-0 (90’+1 Γουίνκ)

Ουντινέζε - Αταλάντα 3-1 (4’ πέν., 76’ Ντι Νατάλε, 57’ Πέρικα - 48’ Μονατσέλο)