04/05/2024
Γαλλία | Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου 2015 - 07:30

Βαθμό στο Πριγκιπάτο η Καέν

Απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη Μονακό και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας

Άλλον ένα βαθμό στην προσπάθειά της να παραμείνει στη 2η θέση της βαθμολογίας πήρε η Καέν, που την Τετάρτη (2/12) απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη Μονακό εκτός έδρας.

O Καρίγιο έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ στο 56ο λεπτό, αλλά ο Ροντελέν «έκλεψε» στο 86’ το βαθμό της ισοπαλίας.

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Τουρέ, Γουάλας, Καρβάλιο, Κοεντράο (88’ Εμπαπέ), Φαμπίνιο, Μουτίνιο, Πάσαλιτς (84’ Ετσιεχίλε), Σίλβα, Ελ Σαραουί (57’ Κόστα), Καρίγιο.

ΚΑΕΝ: Βερκούτρ, Άπια, Μπεν Γιούσεφ, Ντα Σίλβα, Αλαντούρ, Σεμπ, Ντελαπλάς (70’ Λεμπόρν), Φερέτ, Ροντελέν, Μπεσάτ (64’ Μπαζίλ), Ντελόρ.

Σημάδια… ζωής έδειξε η Λιλ, που χάρη σε γκολ του Μπενζιά στο 60ό λεπτό κέρδισε τη Σεντ Ετιέν.

Αντίθετα, η κατρακύλα της Μπορντό συνεχίζεται, με το γκολ του Ρασπεντινό στο 88ο λεπτό να δίνει τη νίκη στην Μπαστιά.