08/05/2024
ΛΑΜΙΑ | Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2015 - 00:34

Bαζάκας: «Ικανοποιητικός ο βαθμός»

Κομβικά για τη Λαμία τα ματς με Καλλιθέα και Παναχαϊκή, σύμφωνα με τον τεχνικό των Φθιωτών

Με το ισόπαλο 0-0 έφυγε η Λαμία από το εκτός έδρας ματς με τον Αγροτικό Αστέρα και ο Γιώργος Βαζάκας εμφανίστηκε ικανοποιημένος μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Παράλληλα, ο έμπειρος τεχνικός τόνισε ότι τα προσεχή εντός έδρας παιχνίδια με Καλλιθέα και Παναχαϊκή είναι κομβικά για την ομάδα του σε ό,τι αφορά το μέλλον της στο φετινό πρωτάθλημα της Β' Εθνικής.

«Αντιμετωπίσαμε μία καλή ομάδα σε μία δύσκολη έδρα. Ο βαθμός που πήραμε είναι ικανοποιητικός και πιστεύω ότι αυτό το αποτέλεσμα, αν βελτιώσουμε και κάποιες αδυναμίες μας, κάνει το μέλλον μας πιο ευοίωνο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αγροτικός Αστέρας είχε τον έλεγχο του αγώνα και δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες. Δεν δεχτήκαμε γκολ σε εκείνο το διάστημα και στο δεύτερο ημίχρονο κρατήσαμε την μπάλα και τους αντιπάλους μας μακριά από την περιοχή μας.

Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών μου, κάνουν τα πάντα και δίνουν και την ψυχή τους. Είναι μία δύσκολη χρονιά για τη Λαμία, ειδικά με τον τρόπο που χτίστηκε φέτος. Έχουμε πλέον δύο εντός έδρας παιχνίδια, δεν είναι εύκολο αλλά αν τα κερδίσουμε θα μπορούμε να μιλήσουμε διαφορετικά για τους στόχους μας», δήλωσε ο Βαζάκας.