08/05/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015 - 22:05

Σταμάτησε στα πέντε η Θύελλα Φιλώτα...

Η ομάδα του Νίκου Παπανώτα συνέτριψε την Καστοριά με 5-1 σε εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου

Εύκολο έργο είχε η Θύελλα Φιλώτα την Τετάρτη (25/3) σε ό,τι αφορά το εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής, συντρίβοντας εντός έδρας την πολύπαθη Καστοριά με 5-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χάρη Σιδηρόπουλου στο 12', ενώ ο ίδιος παίκτης με τον ίδιο τρόπο σημείωσε και το 2-0 στο 37'.

Στο 49ο λεπτό ήταν η σειρά του Ζηνόβιου να χριστεί σκόρερ, για να πετύχει το τέταρτο γκολ της ομάδας του Νίκου Παπανώτα ο Μουρατίδης με κεφαλιά στο 51'.

Το 5-0 έγινε και πάλι από τον Ζηνόβιο στο 86ο λεπτό, ενώ η Καστοριά απλά πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Μπαϊρακτάρη στο 90'.

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ ίκος Παπανώτας): Αμπατζίδης (76’ Στεργιάδης), Μουρατίδης, Κόλα, Σιδηρόπουλος Γ., Κλάζογλου (65’ Ζαρογιάννης), Μισαηλίδης (56’ Γετίμης), Σιδηρόπουλος Χ., Χαϊτίδης, Ζηνόβιος, Θεοδουλίδης, Μαρκόπουλος.

ΚΑΣΤΟΡΙΑημήτρης Ζαρογιάννης): Μακρής (42’ Κοκκινίδης), Σιάνης, Παπαδόπουλος Δ., Τσόπρας, Μπαϊρακτάρης, Μηλιάτης, Δημητριάδης, Χριστοφορίδης, Γεωργιάδης, Νούλας.